http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

راههای برطرف نمودن نفخ شکم

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راههای برطرف نمودن نفخ شکم

گاهی نفخ شکم به گونه ای است که جز با خوردن مسهل زایل نمی گردد . در این حالت می توان از مسهل سنای مکی و گل سرخ و یا سولفات دو سود یا بعضی روغن های گیاهی استفاده نمود و در افراد گرم مزاج از فلوس استفاده می گردد.

نفخ شکم

بسیاری از مردم به خصوص در کشورهای صنعتی و افرادی که با تکنیک پیشرفته کارهای زندگی خود را انجام می دهند از نفخ شکم گله دارند . گازهایی که در دستگاه گوارش وجود دارند عبارتند از اکسیژن ، متان و گاز کربنیک که دارای بوی بد نیستند ویک سری گازهای بد بو که از تخمیر مواد غذایی هضم نشده به وجود می ایند . گاز اکسیژن و نیتروژن از بلعیدن هوا می باشند و افرادی که بیشتر هواخوری می کنند بیشتر باد گلو می نمایند و هوای خورده شده اکثرا با آروغ دفع می گردد .

گازهایی که در روده انسان بوجود می ایند بیشتر در اثر نامنظم بودن حرکات روده و کندی حرکت غذا در روده ها ویا در اثر کمبود آنزیم های گوارشی و ضعف عمل هضم به وجود می ایند . نوع غذا نیز در ایجاد نفخ شکم موثر است و غذاهایی مانند شیر ، نوشیدنی های گاز دار ، کلم پیچ و کلم قمری ، عدس ، باقلا ، کاهو ، پیاز خام ، سبزیجات خام ، لوبیا ، میوه های نارس و انگورهای پوست کلفت سبب افزایش گاز در روده ها می گردند .

برطرف نمودن نفخ شکم

برای برطرف نمودن نفخ شکم لازم است ابتدا سبب آن معلوم گردد ، اگر برطرف نمودن نفخ شکم مربوط به بدی برنامه غذایی باشد باید ضمن پرهیز از غذاهای نفاخ برنامه غذایی را اصلاح کرد و اگر نفخ در اثر اضطراب و ناراحتی های عصبی باشد چون اضطراب در امر گوارش وقفه ایجاد می کند باید نسبت به رفع آن و ایجاد آرامش عصبی اقدام شود . به علاوه باید غذا را با آرامش و تانی جوید و فرو برد تا خوب با آب بزاق مخلوط شده و دستگاه عصبی نیز برای هماهنگی کارهای گوارشی فرصت کافی داشته باشد ، اگر برطرف نمودن نفخ شکم از کندی حرکات روده باشد با مصرف داروهایی نظیر رازیانه بو داده و زیره سیاه و سایر داروهای ضدکندی حرکات روده که از همه آنها بهتر معجون راوند است می توان نسبت به تنظیم حرکات روده ها و تخلیه منظم روده اقدام نمود .

گاهی نفخ شکم به گونه ای است که جز با خوردن مسهل زایل نمی گردد . در این حالت می توان از مسهل سنای مکی و گل سرخ و یا سولفات دو سود یا بعضی روغن های گیاهی استفاده نمود و در افراد گرم مزاج از فلوس استفاده می گردد. اما بعد از مصرف مسهل انتخاب شده باید مدتی در مصرف غذا از نظر کمی و کیفی و فواصل زمانی دقت کافی مبذول گردد تا بیماری ریشه کن شود .

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، گاهی نیز سردی مزاج و ضعف ان سبب می شود که تخلیه معده کند و تمرکز موادغذایی در ان تولید گاز نماید این نفخ معده با حالتی که هواخوری شده فرق دارد . این حالت نوعی بیماری است در صورتی که هواخوری جزء بیماری ها محسوب نمی شود و در اکثر افراد سالم نیز موجود است .

این بیماری با داروهایی نظیر اصل سوس (مغز ریشه شیرین بیان ) ، پرسیاوشان ، افسنطین و تخم کرفس از هر کدام دو مثقال برطرف می شود و اگر با این منضج برطرف نشد به دنبال آن باید مسهل سنا خورده شود . معجون راوند نیز برای این افراد مفید است .درد شکم یا شکم درد چیست ؟

نفخ شکم

نفخ شکم بادی است که به دلایل مختلف در معده و شکم ایجاد می شود و باید تخلیه شود. نفخ شکم امری طبیعی مثل عرق کردن است  و در بدن انجام می شود. شما میتوانید با برخی روشها این نفخ را از بین ببرید و همچنین کلا نفخ کردن را کاهش دهید.

غذاخوردن و نوع و روش ان در نفخ شکم تاثیر زیادی میگذارد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

جدول کالری مواد غذایی به ترتیب الفبا

جدول کالری مواد غذایی به ترتیب الفبا

نسخهٔ طبیعی درمان آرتریت روماتوئید چیست

حقایقی در مورد دژاوو و علت وقوع آن

کورتاژ چیست علت کورتاژ و راههای کورتاژ

کورتاژ چیست علت کورتاژ و راههای کورتاژ

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code