آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

درمان پیروزیس یا سوزش سر دل

24283 20 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » درمان پیروزیس یا سوزش سر دل همیار آسان طب

پیروزیس درد و سوزش نامطبوعی است که در ناحیه پشت جناغ سینه احساس می شود . این ناراحتی در اثر بالا آمدن قسمتی از محتویات معده به داخل مری و وارد شدن مواد اسیدی و پپسین معده در مری ایجاد می شود . معمولا مزاج افراد مبتلا به پیروزیس سرد است و یکی از منضج هایی که بیشتر در این افراد بکار می رود عبارتست از اصل سوس ، تخم کرفس ، تخم شنبیله و رازیانه از هر کدام دو مثقال .

پیروزیس

پیروزیس درد و سوزش نامطبوعی است که در ناحیه پشت جناغ سینه احساس می شود . این ناراحتی در اثر بالا آمدن قسمتی از محتویات معده به داخل مری و وارد شدن مواد اسیدی و پپسین معده در مری که سبب تحریک ناحیه تحتانی مری شده و ایجاد درد و سوزش می کند که در پشت جناغ سینه احساس می شود . امروزه پزشکان متخصص جهاز هاضمه برای مداوای پیروزیس  مواد ضد اسید را تجویز می کنند و چون کاهش حالت اسیدی معده سبب کم شدن ترشحات معده و زیاد شدن فشار دریچه پیلور دهان معده می شود از برگشت مواد به داخل مری تا حدودی جلوگیری شده و سبب نقصان درد و سوزش مذکور می گردد .

درمان پیروزیس 

ضمنا دستور داده می شود که مصرف غذا کم باشد اما دفعات غذا خوردن زیادتر گردد و بیشتر از غذاهای خشک استفاده شود و هنگام خواب بالش بلند زیر سر گذارد و چند دستور دیگر ، اما به نظر اطباء سنتی هیچ یک از دستورات مذکور معالج اصلی پیروزیس نبوده بلکه بعضی نیز مزمن کننده بیماری خواهند بود مثلا مصرف زیاد داروهای ضد اسید ، معده را از حالت طبیعی خارج می سازد و تعداد زیاد دفعات غذا دستگاه گوارش را تنبل و ترشح آنزیم های گوارشی نامنظم می کند . در اینگونه موارد لازم است مزاج بیمار نیز در نظر گرفته شده و چون عدم تخلیه به موقع و کامل معده از محتویات درونی خود سبب این عارضه گردیده باید ابتدا به خوردن یک منضج گرم مزاج و به دنبال آن مسهلی که دستگاه گوارش را پاک گرداند اقدام نموده سپس از معجون راوند یا داروهای دیگری که دستگاه گوارش را تقویت و کار آن را تنظیم می نمایند استفاده شود .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، معمولا مزاج اینگونه افراد سرد است و یکی از منضج هایی که بیشتر در این افراد بکار می رود عبارتست از اصل سوس ، تخم کرفس ، تخم شنبیله و رازیانه از هر کدام دو مثقال که جوشانده و روز اول می خورند و در روز دوم از مسهل سنا و گل سرخ یا سنای تنها استفاده می کنند (در این ناراحتی گل سرخ نصف مقدار سنا باشد .)

چون مسهل سنا و گل سرخ در بدن بعضی از افراد که تعداد آنان نیز اندک است اثر چندان مثبتی از خود نشان نمی دهد بلکه برای اینان ایجاد پیچش شکم می کند . اینگونه افراد می توانند به جای سنا و گل سرخ از مسهل سولفات دو سود استفاده کنند و مقدار خوراک آن از شش تا ده مثقال می باشد که صبح ناشتا آن را در آب گرم حل کرده می گذارند خنک یا ملایم شود و می خورند و آن روز را حق خوردن نان و اغذیه و ادویه قابض را ندارند و چنانچه از بالای آن در صورت داشتن عطش آب خنک بخورند اثر آن بیشتر خواهد شد .

منبع :

asanteb.com

 


# # # # # # # # #

نظرات

*

code