.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با تغذیه

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

اگر به شيرين را روي آتش (حرارت) بريان كنند كه رنگش تيره شود براي رفع اسهال مزمن بي نظير است . شكوفه هاي تازه به شيرين معتدل و خنك است و مسكن سردرد و مقوي مغز و قلب و معده مي باشد و بسيار مطبوع و مقوي است .

به شيرين

به شیرین یکی از میوه های خوشمزه ای است که هزاران فایده دارد. یکی از فواید ان وجود دانه های ان است که به (  به دانه ) معروف است و برای درمان گلو درد و سرما خوردگی استفاده می شود. همچنین برگهای به برای قلب مفید هستند. خود به هم برای قلب و اعصاب توصیه شده است.

خواص به شیرین

به شیرین خنک و معتدل ،  مدر بول و ، مقوی قلب  و محتوی تانن و قند می باشد و اسید مالیک ، و نوعی پروتئین مخصوص تانن آن در معالجه تنبلی جدار معده و روده تجویز می شود . میوه به شیرین ضد اسهال و ضد خونریزی است در امراض زنانه هم ( پاک کردم رحم ) مصرف می گردد . به شیرین عامل تقویت کننده قلب است و موجب افزایش مسرت روح غریزی و نفسانی می گردد . همچنین برای رفع وسواس و کسالت میوه به مفید است .

مربای به شیرین

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب اگر به شیرین را روی آتش (حرارت) بریان کنند که رنگش تیره شود برای رفع اسهال مزمن بی نظیر است . شکوفه های تازه به شیرین معتدل و خنک است و مسکن سردرد و مقوی مغز و قلب و معده می باشد و بسیار مطبوع و مقوی است . کرک روی میوه به شیرین بسیار قابض است و به شدت برای حلق و حنجره و صدا مضر است .

خاکستر شاخه ها و برگ های جوان آن بهتر از سرمه است و برای خارش بدن موثر می باشد . دانه به که به نام به دانه معروف است در آب لعابی می دهد که برای رفع سوزش زبان و دهان و رفع خشکی و خشونت حنجره و حلق و سرفه شدید مفید خواهد بود این لعاب را اگر به محل سوخته شدن یا آفتاب زدگی بمالند اثر بسیار زیاد دارد . مغز دانه به شیرین در افراد سرد مزاج موجب افزایش قوه باء شده و برای دستگاه تنفس نیز موثر است .

به ترش

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، سرد و قابض در تقویت معده قوی تر از نوع شیرین است . خوردن زیاد هر دو ایجاد یبوست می کند مخصوصا اگر پس از غذا خورده شود . مثل نوع شیرین در برطرف کردن وسواس و کسالت موثر است . خوردن آن اشتها را زیاد می کند و در رفع ضعف کبد و معده به خصوص بوی بد عرق و میل به خوردن گل و نیز اسهال موثر است .

میوه به ، به دانه ، روغن به و برگ به

منبع :

asanteb.com

…………………………..

عناوین پیشنهادی :

خواص به شیرین

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره فواید به شیرین تقدیمتان کردیم استفاده کرده باشید. چون میوه به در همه فصول سال نیست و در برخی فصول گران است میتوانید ان را خشک کرده و خشک شده ان را استفاده کنید. حتی با میوه به شیرین میتوانید خرشت به هم درست کنید که بسیار خوشمزه است.

 


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان سینوزیت

اطلاعات عمومی از درمان سینوزیت

مواد معدنی و املاح و وظایف آنها

دندانهای مصنوعی

دندانهای مصنوعی و دانستنیهای آن

کول کالسی فرول یا ویتامین د

کول کالسی فرول یا ویتامین د

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code