http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

مجله پزشکی آسان طب » تغذیه » خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

اگر به شيرين را روي آتش (حرارت) بريان كنند كه رنگش تيره شود براي رفع اسهال مزمن بي نظير است . شكوفه هاي تازه به شيرين معتدل و خنك است و مسكن سردرد و مقوي مغز و قلب و معده مي باشد و بسيار مطبوع و مقوي است .

به شيرين

به شیرین یکی از میوه های خوشمزه ای است که هزاران فایده دارد. یکی از فواید ان وجود دانه های ان است که به (  به دانه ) معروف است و برای درمان گلو درد و سرما خوردگی استفاده می شود. همچنین برگهای به برای قلب مفید هستند. خود به هم برای قلب و اعصاب توصیه شده است.

خواص به شیرین

به شیرین خنک و معتدل ،  مدر بول و ، مقوی قلب  و محتوی تانن و قند می باشد و اسید مالیک ، و نوعی پروتئین مخصوص تانن آن در معالجه تنبلی جدار معده و روده تجویز می شود . میوه به شیرین ضد اسهال و ضد خونریزی است در امراض زنانه هم ( پاک کردم رحم ) مصرف می گردد . به شیرین عامل تقویت کننده قلب است و موجب افزایش مسرت روح غریزی و نفسانی می گردد . همچنین برای رفع وسواس و کسالت میوه به مفید است .

مربای به شیرین

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب اگر به شیرین را روی آتش (حرارت) بریان کنند که رنگش تیره شود برای رفع اسهال مزمن بی نظیر است . شکوفه های تازه به شیرین معتدل و خنک است و مسکن سردرد و مقوی مغز و قلب و معده می باشد و بسیار مطبوع و مقوی است . کرک روی میوه به شیرین بسیار قابض است و به شدت برای حلق و حنجره و صدا مضر است .

خاکستر شاخه ها و برگ های جوان آن بهتر از سرمه است و برای خارش بدن موثر می باشد . دانه به که به نام به دانه معروف است در آب لعابی می دهد که برای رفع سوزش زبان و دهان و رفع خشکی و خشونت حنجره و حلق و سرفه شدید مفید خواهد بود این لعاب را اگر به محل سوخته شدن یا آفتاب زدگی بمالند اثر بسیار زیاد دارد . مغز دانه به شیرین در افراد سرد مزاج موجب افزایش قوه باء شده و برای دستگاه تنفس نیز موثر است .

به ترش

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، سرد و قابض در تقویت معده قوی تر از نوع شیرین است . خوردن زیاد هر دو ایجاد یبوست می کند مخصوصا اگر پس از غذا خورده شود . مثل نوع شیرین در برطرف کردن وسواس و کسالت موثر است . خوردن آن اشتها را زیاد می کند و در رفع ضعف کبد و معده به خصوص بوی بد عرق و میل به خوردن گل و نیز اسهال موثر است .

میوه به ، به دانه ، روغن به و برگ به

منبع :

asanteb.com

…………………………..

عناوین پیشنهادی :

خواص به شیرین

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره فواید به شیرین تقدیمتان کردیم استفاده کرده باشید. چون میوه به در همه فصول سال نیست و در برخی فصول گران است میتوانید ان را خشک کرده و خشک شده ان را استفاده کنید. حتی با میوه به شیرین میتوانید خرشت به هم درست کنید که بسیار خوشمزه است.

 


# # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

تغذیه کودک نارس

نحوه مصرف شیر مادر برای تغذیه کودک نارس

درباره التهاب حنجره

قرص های ضدبارداری

خطرات قرص های ضدبارداری !

راههای کنترل میگرن

12 راه کنترل میگرن

پربازدید های تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code