آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

خواص دارويي به شيرين (به اصفهان )

24300 20 دی 1394 تغذیه , سلامت آسان طب » تغذیه » خواص دارويي به شيرين (به اصفهان ) همیار آسان طب

اگر به شيرين را روي آتش (حرارت) بريان كنند كه رنگش تيره شود براي رفع اسهال مزمن بي نظير است . شكوفه هاي تازه به شيرين معتدل و خنك است و مسكن سردرد و مقوي مغز و قلب و معده مي باشد و بسيار مطبوع و مقوي است .

به شيرين

به شيرين خنك و معتدل ،  مدر بول و ، مقوي قلب  و محتوي تانن و قند می باشد و اسيد ماليك ، و نوعي پروتئين مخصوص تانن آن در معالجه تنبلي جدار معده و روده تجويز مي شود . ميوه به شيرين ضد اسهال و ضد خونريزي است در امراض زنانه هم ( پاك كردم رحم ) مصرف مي گردد . به شيرين عامل تقويت كننده قلب است و موجب افزايش مسرت روح غريزي و نفساني مي گردد . همچنين براي رفع وسواس و كسالت ميوه به مفيد است .

مربای به شيرين

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب اگر به شيرين را روي آتش (حرارت) بريان كنند كه رنگش تيره شود براي رفع اسهال مزمن بي نظير است . شكوفه هاي تازه به شيرين معتدل و خنك است و مسكن سردرد و مقوي مغز و قلب و معده مي باشد و بسيار مطبوع و مقوي است . كرك روي ميوه به شيرين بسيار قابض است و به شدت براي حلق و حنجره و صدا مضر است .

خاكستر شاخه ها و برگ هاي جوان آن بهتر از سرمه است و براي خارش بدن موثر مي باشد . دانه به كه به نام به دانه معروف است در آب لعابي مي دهد كه براي رفع سوزش زبان و دهان و رفع خشكي و خشونت حنجره و حلق و سرفه شديد مفيد خواهد بود اين لعاب را اگر به محل سوخته شدن يا آفتاب زدگي بمالند اثر بسيار زياد دارد . مغز دانه به شيرين در افراد سرد مزاج موجب افزايش قوه باء شده و براي دستگاه تنفس نيز موثر است .

به ترش

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، سرد و قابض در تقويت معده قوي تر از نوع شيرين است . خوردن زياد هر دو ايجاد يبوست مي كند مخصوصا اگر پس از غذا خورده شود . مثل نوع شيرين در برطرف كردن وسواس و كسالت موثر است . خوردن آن اشتها را زياد مي كند و در رفع ضعف كبد و معده به خصوص بوي بد عرق و ميل به خوردن گل و نيز اسهال موثر است .

میوه به ، به دانه ، روغن به و برگ به

منبع :

asanteb.com

…………………………..

عناوین پیشنهادی :

 


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code