خواص دارویی به شیرین (به اصفهان ) - آسان طب
پنج شنبه 2 آذر 1396
خانه » تغذیه » خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

خواص دارویی به شیرین (به اصفهان )

به شیرین یکی از میوه های خوشمزه ای است که هزاران فایده دارد. یکی از فواید ان وجود دانه های ان است که به (  به دانه ) معروف است و برای درمان گلو درد و سرما خوردگی استفاده می شود. همچنین برگهای به برای قلب مفید هستند. خود به هم برای قلب و اعصاب توصیه شده است.

خواص به شیرین

به شیرین خنک و معتدل ،  مدر بول و ، مقوی قلب  و محتوی تانن و قند می باشد و اسید مالیک ، و نوعی پروتئین مخصوص تانن آن در معالجه تنبلی جدار معده و روده تجویز می شود . میوه به شیرین ضد اسهال و ضد خونریزی است در امراض زنانه هم ( پاک کردم رحم ) مصرف می گردد . به شیرین عامل تقویت کننده قلب است و موجب افزایش مسرت روح غریزی و نفسانی می گردد . همچنین برای رفع وسواس و کسالت میوه به مفید است .

مربای به شیرین

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب اگر به شیرین را روی آتش (حرارت) بریان کنند که رنگش تیره شود برای رفع اسهال مزمن بی نظیر است . شکوفه های تازه به شیرین معتدل و خنک است و مسکن سردرد و مقوی مغز و قلب و معده می باشد و بسیار مطبوع و مقوی است . کرک روی میوه به شیرین بسیار قابض است و به شدت برای حلق و حنجره و صدا مضر است .

خاکستر شاخه ها و برگ های جوان آن بهتر از سرمه است و برای خارش بدن موثر می باشد . دانه به که به نام به دانه معروف است در آب لعابی می دهد که برای رفع سوزش زبان و دهان و رفع خشکی و خشونت حنجره و حلق و سرفه شدید مفید خواهد بود این لعاب را اگر به محل سوخته شدن یا آفتاب زدگی بمالند اثر بسیار زیاد دارد . مغز دانه به شیرین در افراد سرد مزاج موجب افزایش قوه باء شده و برای دستگاه تنفس نیز موثر است .

به ترش

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، سرد و قابض در تقویت معده قوی تر از نوع شیرین است . خوردن زیاد هر دو ایجاد یبوست می کند مخصوصا اگر پس از غذا خورده شود . مثل نوع شیرین در برطرف کردن وسواس و کسالت موثر است . خوردن آن اشتها را زیاد می کند و در رفع ضعف کبد و معده به خصوص بوی بد عرق و میل به خوردن گل و نیز اسهال موثر است .

میوه به ، به دانه ، روغن به و برگ به

منبع :

asanteb.com

…………………………..

عناوین پیشنهادی :

خواص به شیرین

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از اسان طب درباره فواید به شیرین تقدیمتان کردیم استفاده کرده باشید. چون میوه به در همه فصول سال نیست و در برخی فصول گران است میتوانید ان را خشک کرده و خشک شده ان را استفاده کنید. حتی با میوه به شیرین میتوانید خرشت به هم درست کنید که بسیار خوشمزه است.

 

همچنین ببینید

درمان گلودرد

درمان گلودرد با دارو و بدون دارو

درمان گلودرد موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. گلودرد مشکلی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code