کد :24300 20 دی 1394 38 دسته : تغذیه , سلامت همیار آسان طب

اگر به شيرين را روي آتش (حرارت) بريان كنند كه رنگش تيره شود براي رفع اسهال مزمن بي نظير است . شكوفه هاي تازه به شيرين معتدل و خنك است و مسكن سردرد و مقوي مغز و قلب و معده مي باشد و بسيار مطبوع و مقوي است .

به شيرين

به شيرين

به شیرین خنک و معتدل ،  مدر بول و ، مقوی قلب  و محتوی تانن و قند می باشد و اسید مالیک ، و نوعی پروتئین مخصوص تانن آن در معالجه تنبلی جدار معده و روده تجویز می شود . میوه به شیرین ضد اسهال و ضد خونریزی است در امراض زنانه هم ( پاک کردم رحم ) مصرف می گردد . به شیرین عامل تقویت کننده قلب است و موجب افزایش مسرت روح غریزی و نفسانی می گردد . همچنین برای رفع وسواس و کسالت میوه به مفید است .

مربای به شیرین

به گزارش بخش سلامت سایت آسان طب اگر به شیرین را روی آتش (حرارت) بریان کنند که رنگش تیره شود برای رفع اسهال مزمن بی نظیر است . شکوفه های تازه به شیرین معتدل و خنک است و مسکن سردرد و مقوی مغز و قلب و معده می باشد و بسیار مطبوع و مقوی است . کرک روی میوه به شیرین بسیار قابض است و به شدت برای حلق و حنجره و صدا مضر است .

خاکستر شاخه ها و برگ های جوان آن بهتر از سرمه است و برای خارش بدن موثر می باشد . دانه به که به نام به دانه معروف است در آب لعابی می دهد که برای رفع سوزش زبان و دهان و رفع خشکی و خشونت حنجره و حلق و سرفه شدید مفید خواهد بود این لعاب را اگر به محل سوخته شدن یا آفتاب زدگی بمالند اثر بسیار زیاد دارد . مغز دانه به شیرین در افراد سرد مزاج موجب افزایش قوه باء شده و برای دستگاه تنفس نیز موثر است .

به ترش

به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، سرد و قابض در تقویت معده قوی تر از نوع شیرین است . خوردن زیاد هر دو ایجاد یبوست می کند مخصوصا اگر پس از غذا خورده شود . مثل نوع شیرین در برطرف کردن وسواس و کسالت موثر است . خوردن آن اشتها را زیاد می کند و در رفع ضعف کبد و معده به خصوص بوی بد عرق و میل به خوردن گل و نیز اسهال موثر است .

میوه به ، به دانه ، روغن به و برگ به

منبع :

asanteb.com

…………………………..

عناوین پیشنهادی :

 

نظرات