آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

علایم یائسگی یا منوپوز

24318 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » علایم یائسگی یا منوپوز همیار آسان طب

یائسگی عبارت است از قطع کلیه آثار فعالیت های مختلف تخمدان ها در زنان مانند قطع عادت ماهیانه که این عادت یکی از آثار فعالیت تخمدان هاست. از دیگر علایم یائسگی اینست که دهانه مهبل به هم می اید و نسبت به زمان فعالیت تخمدان ها تنگ تر می شود .

علایم یائسگی

یائسگی عبارت است از قطع کلیه آثار فعالیت های مختلف تخمدان ها در زنان مانند قطع عادت ماهیانه که این عادت یکی از آثار فعالیت تخمدان هاست.  اکثرا زنها بین سنین 45 تا 55 سالگی یائسه می شوند اما گاهی یائسگی زودرس نیز در سنین پایین تر دیده می شود منجمله در زنانی که اعمال جراحی در اندام های تناسلی انجم داده اند یائسگی زودرس به وجود می اید .

برخی از علایم یائسگی

به گزارش اخبارپزشکی سایت آسان طب ، زمان یائسگی در افراد مختلف متفاوت است . به علاوه چون بعد از یائسگی تخمک سازی متوقف می گردد عمل باروری زن نیز قطع می شود . اگر تخمدان های زنی را بردارند کلیه آثار یائسگی در او ظاهر می شود .

علایم یائسگی عبارتند از :

1-قطع خونریزی ماهانه یکی از مهمترین  علایم یائسگی است .

2- حالت بر افروختن مکرر که معمولا در بدن و صورت خود احساس گرمای شدید می کند که با افروختن صورت همراه است .

3-هنگام یائسگی شب ها برای اکثر زن ها عرق می اید و این عمل تعریق در اثر کم شدن ترشحات تخمدان ها عارض می شود .

4-ترشحات اندام تناسلی (واژن) او کم می شود . به علاوه مخاط مجرای تناسلی او نازک و ظریف می گردد . به طوری که عمل مقاربت برای او دشوار است .

5- به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب  از دیگر علایم یائسگی اینست که دهانه مهبل به هم می اید و نسبت به زمان فعالیت تخمدان ها تنگ تر می شود .

پس به طور کلی باید گفت :  زنی که به مرحله یائسگی می رسد در حال یائسه شدن دارای چند نمونه از ناراحتی های نامبرده زیر خواهد شد .

عصبانیت – اختلال در قاعدگی – سرخ و داغ شدن – لرز – هیجان خستگی و سستی – افسردگی – بیخوابی – تپش قلب و احساس ضربان قلب خویش – سرگیجه و سردرد – درد اعضاء بدن – عرق کردن بی جهت – احساس مورمور در پوست بدن – تکرار ادرار و اختلالات گوارشی .

درمان یائسگی با روش های طب سنتی

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

نظرات

*

code