آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

راز سلامتی در چیست ؟

24390 22 دی 1394 سلامت , مطالب ویژه , موفقیت آسان طب » سلامت » راز سلامتی در چیست ؟ همیار آسان طب

راز سلامتی ، در يك مثلث تبلور يافته است كه يك ضلع آن دقت است، دقت به فلسفه آفرينش كه بدانيم هدف از آفرينش انسان چه بوده است؟ تمرین ، ضلع دوم راز سلامتی و عشق ، ضلع سوم راز سلامتی می باشد .

راز سلامتی

بسیاری از انسان ها به دنبال  راز سلامتی میگردند  و جویای آنند . اما براستی راز سلامتی در چیست ؟ راز سلامتی در قصه سلامتي نهفته است، قصه سلامتي  تنها يك كلمه زيبا نيست بلكه فلسفه آن در شاهكار خلقت است. شاهكار خلقت به معناي بشر يعني جسم ما، شاهكار خلقت به معناي آدم يعني روح ما.

انسان‌ها يكي پس از ديگري آمدند و رفتند، اما در دفتر تاريخ، نام‌هايي را كه تبلور جاودانگي، صداقت، شهامت، گذشت و ايثار بودند و نام‌هايي را كه نشان از دروغ، تزوير، ريا و پليدي، ننگ و رسوايي است در كارنامه خود باقي گذاشته‌اند. حال انسان با نيروي عقل و اختيار قدرت انتخاب دارد كه در كدام صف قرار گيرد، در صف خوبي‌ها و نيك‌نامي‌ها قرار گيرد و يا در صف بدي‌ها و زشت‌نامي‌ها؟ هر كس شايسته است منتظر عواقب انتخاب‌هاي خود باشد. خداوند مهربان زمين و آسمان، كوه و جنگل و دريا و هر آن‌چه در آن است را براي بني‌آدم آفريده، عقل سليم به ما حكم مي‌كند كه بدانيم كه همه اين‌ها وسيله‌اي است كه ما در راه خدا قرار گيريم نه اين‌كه به چاه برويم، عقل سالم به ما حكم مي‌كند، كفران نعمت نكنيم، ناسپاسي نكنيم، و هر آن‌چه را كه داريم در اين دوره زندگي زودگذر در راه درست به كار گيريم.

دقت : ضلع اول راز سلامتی

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، راز سلامتی ، در يك مثلث تبلور يافته است كه يك ضلع آن دقت است، دقت به فلسفه آفرينش كه بدانيم هدف از آفرينش انسان چه بوده است؟ حالا اگر دانستيم هدف از آفرينش، كمال انسان است، رسيدن به هدف بدون عمل راه به جايي ندارد و عمل بدون هدف هم به ناكجا آباد خواهد رفت.آيا مي‌دانيم به كجا مي‌رويم؟ آيا مي‌دانيم ايستگاه ما كجاست؟ اگر نمي‌دانيم وظيفه داريم، سوال كنيم وگرنه ايستگاه بعد پياده خواهيم شد و با ناراحتي و اندوه زمان را از دست خواهيم داد! اما اگر ايستگاه خود را بدانيم و سختي در راه باشد، خسته نمي‌شويم، چون هدف داريم، ‌آيا درست نمي‌گويم؟ خوبِ خوب، دقت كنيد. منظور از دقت، شنيدن و ديدن متفكرانه است، چرا كه بعضي مي‌گويند، من نگاه مي‌كنم ولي نمي‌بينم، گوش مي‌كنم ولي نمي‌شنوم چون اين ديدن و شنيدن متفكرانه نيست! دقت، دقت مي‌خواهد. بي‌دقتي يعني بي‌سوادي بزرگِ، بزرگ و …

تمرین : ضلع دوم راز سلامتی

اگر میخواهید راز سلامتی را اجرا کنید و به سلامتی نهایی برسید از همین الان شروع کنید . حال اگر دچار اضافه وزن يا لاغري يا بيماري هستيد و يا نسبت به معنويات كم‌توجه مي‌باشيد، شايسته است عيوب خود را شناسايي كنيد و بعد در جهت اصلاح آن گام برداريد، چه چيزي غير از سلامت جسماني و معنوي براي شما مهم است؟ مأموريت شخصي شما در دنيا چيست؟ مأموريت خانوادگي و اجتماعي شما كدام است؟ آيا مأموريتي براي تمدن بشري و جهان آخرت داريد؟ آيا شما هر روز منتظر طلوع خورشيد هستيد تا حركت كنيد و انرژي و اراده خوب را نثار ديگران نماييد؟ ضربان قلب و نبض تكرار است، تكرار زندگي، طلوع و غروب خورشيد، تكرار است، تكرار روشنايي و تاريكي هر دو لذت‌بخش است. دم و بازدم تكرار است، پلك زدن تكرار است، قدم زدن تكرار است، تكرار زندگي چه تكرار زيبايي است؟ عادت‌هاي خوب را جز برنامه‌هاي زندگي قرار دهيد، چرا كه الدّرس حرفٌ و التكرارُ الفٌ. درس اگرچه يك حرف باشد هزار بار تكرار كن. و اين را به خاطر بسپار، ضلع دوم راز سلامتي تمرين است. بعد از توانا بود هر كه دانا بود، بخوانيم توانا بود هر كه تمرين كند. ما با بيماري جسماني و معنوي نمي‌توانيم مأموريت‌هاي مختلف را به خوبي انجام دهيم.

حالا چقدر خوب است كه دوباره بدني كاملاً جوان داشته باشيم. بدني به دور از دردهاي زانو، شانه و تمام گرفتاري‌هايي كه اكنون با آن مواجه هستيم و چه‌قدر خوب بود اگر برخي از دردهاي جسماني هيچ‌گاه رخ نمي‌داد. اما از طرف ديگر آن‌چه از اين تجارب سخت آموخته بودم نيز حاصل نمي‌شد و شايد بدان سبب به خردمندي امروز نبودم. لذت‌بخش‌ترين قسمت اين تلاش فكري،  گمانه‌زني در مورد كارهايي است كه زندگي جديد خود را در سنين بين بيست و يك سالگي و پنجاه و پنج سالگي انجام خواهيم داد.

عشق : ضلع سوم راز سلامتی

اما اين تجربه زماني واقعاً راه‌گشا مي‌شود كه شروع به تفكر در مورد بعد از پنجاه و پنج سالگي مي‌كنيم، نقطه‌اي كه امروز با آن روبه‌رو هستيم، قطعاً در زندگي خود كارهايي كرده‌ايم كه به هيچ رو براي بار دوم انجام نخواهيم داد و لذا بايد قدم‌هايي برداشت كه مطمئن شويم كه ديگر اين اشتباهات تكرار نخواهد شد، بنابراين آن‌چه را انتخاب مي‌كنيد، پس از آگاهي از درستي آن سعي كنيد آن را با عشق و علاقه و لذت انجام دهيد تا در تك‌تك سلول‌هاي بدنتان فرياد و زمزمه عشق و زندگي شنيده شود و اين عشق را به نزديكان خود هديه نماييد تا آن‌ها هم با شما همنوا شوند و حالا «عشق» ضلع سوم راز سلامتي را مي‌سازد.مولتی ویتامین عشق و محبت


# # # # # # # #

نظرات

*

code