آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

تراخم چشم از انواع بیماری چشمی

24398 22 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » تراخم چشم از انواع بیماری چشمی همیار آسان طب

عامل بیماری تراخم یک نوع ویروس بزرگ است و سبب حالت التهاب و ملتحمه چشم و ایجاد ترشحات چرکی در چشم می شود ،این بیماری معمولا در مناطق گرمسیر نزد افراد کم درآمدی که مراعات مسائل بهداشتی را نمی کنند دیده می شود .

تراخم چشم

تراخم چشم یکی از بیماری های شایع چشمی می باشد . عامل بیماری تراخم چشم یک نوع ویروس بزرگ است و سبب حالت التهاب و ملتحمه چشم و ایجاد ترشحات چرکی در چشم می شود ، در بیماری تراخم چشم پلک ها ضخیم می شوند و تغییر شکل پیدا می کنند تخمین زده می شود که هر سال حدود 2 میلیون نفر از جمعیت دنیا در اثر ابتلا ، به این بیماری به طور کامل نابینا می شوند و چند برابر این عده قسمتی از بینایی خود را از دست می دهند .

مبارزه با تراخم چشم و پیشگیری

مبارزه با تراخم چشم و پیشگیری از آن بسیار اسان و کم هزینه است . زیرا راه سرایت این بیماری به افراد سالم از طریق ترشحات چشم و بینی و اشک مبتلایان به این بیماری است . آبهای آلوده ، مگس ، حوله و دستمال آلوده در انتقال این بیماری نقش مهمی دارند .

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، این بیماری معمولا در مناطق گرمسیر نزد افراد کم درآمدی که مراعات مسائل بهداشتی را نمی کنند دیده می شود . حتی اگر تراخم چشم درمان شود ، آثاری از آن در همه عمر باقی می ماند لذا با اطلاع از راه سرایت بیماری و اثار بد آن حتی در صورت درمان ، به طور جدی باید به پیشگیری از این بیماری اندیشید .

راه پیشگیری از آن رعایت نظافت شخصی ، استفاده از حوله و لوازم مخصوص به خود ، مبارزه با مگس ، استفاده نکردن از آبهای آلوده برای شستشو می باشد . در آموزش های اسلامی به خودداری از شستشو در آبهای آلوده و حتی آبیکه به ظاهر آلوده به نظر نمی رسد اما دیگری از آن آب برای شستشو استفاده کرده است و همچنین خودداری از استفاده از حوله اشخاص دیگر تاکید شده است .

نکته دیکری که تذکر ان سودمند است این است در تمام مدتی که در چشم مبتلایان به تراخم چشم ترشح وجود دارد احتمال سرایت آن از راههای که اشاره کردیم وجود دارد ، با وجود این در صورت رعایت موازین بهداشتی ، نیازی به جدا سازی اینگونه بیماران از سایرین نیست اما البته تمام اشیاء و محل هایی که با ترشحات چشم و بینی مبتلایان تماس داشته باید کاملا ضدعفونی یا معدوم شود .

نکته هایی درباره بهداشت چشم

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code