تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب ازدواج استرس اضطراب افسردگی بیماری تغذیه سالم تناسب اندام! جوش صورت خواص درمانی داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مسواک زدن مو موفقیت ویتامین کاهش وزن یبوست

اطلاعاتی از ساختمان چشم در بدن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعاتی از ساختمان چشم در بدن

لایه اول در ساختمان چشم ، لایه خارجی نسبتا محکم و لیفی است و به آن صلبیه می گویند ، قسمت جلوی لایه خارجی با تحدب یا خمیدگی برجسته بیشتر است و به قرنیه موسوم است ، قرنیه شفاف و بی رنگ است .

ساختمان چشم

 ساختمان چشم  نظم بندی خاصی دارد . چشم اندامی است تقریبا کروی شکل که از سه لایه ساخته شده است .

لایه های ساختمان چشم

لایه اول  در ساختمان چشم ، لایه خارجی نسبتا محکم و لیفی است و به آن صلبیه می گویند ، قسمت جلوی لایه خارجی با تحدب یا خمیدگی برجسته بیشتر است و به قرنیه موسوم است ، قرنیه شفاف و بی رنگ است . قسمت از پوشش خارجی چشم که سفید رنگ است ملتحمه نامیده می شود .

دومین لایه ، لایه میانی یا عروقی در ساختمان چشم  که به مشیمیه موسوم است . به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب  این لایه دارای مویرگ های فراوان است مشیمیه در جلوی چشم مسطح می شود و بخش رنگی را بوجود می آورد (رنگ های مختلف چشم مثل مشکی و زاغ و .. ) ، این قسمت را عنبیه می گویند در وسط عنبیه سوراخی به نام مردمک وجود دارد .

سومین لایه در  ساختمان چشم ، لایه درونی که شبکیه نامیده می شود و اعصاب بینایی در قسمت عقب در این لایه از ساختمان چشم قرار دارند . در قسمت پشت قرنیه مایع شفافی به نام مایه زلالیه وجود دارد ، پشت این مایع ، عدسی چشم قرار دارد ، مایع زجاجیه نیز در فضای وسیع داخل کرده چشم و پشت عدسی قرار گرفته است .

سایر اطلاعات از ساختمان چشم

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب ، عدسی در ساختمان چشم به وسیله دو مجموعه رشته عضلانی در جای خود استقرار یافته وبه کمک همین رشته های عضلانی میزان خمیدگی آن کم و زیاد می شود .

کره چشم در داخل یک محفظه استخوانی به نام کاسه چشم قرار دارد و به وسیله 6 عضله حرکات آن انجام می شود . 4 عضله از این 6 عضله از جلو به عقب و 2 عضله دیگر به شکل مورب قرار گرفته اند .

اگر به هر دلیل اختلال بینایی وجود داشته باشد ، انسان ممکن است با اندکی مطالعه دچار سردرد ، خستگی و حالات ناخوشایند ناشی از آن گردد .

بههنگام زیادی نور یا انعکاس گسترده ی نور (مثلا هنگامی که تماس سطح زمین توسط برف سفید پوش شده است ) د ربینایی ، ایجاد اختلال می شود . مثلا در هنگام نگاه کردن طولانی به زمین های سفید پوش حالتی پیدا می شود که اصطلاحا به ان کوری برف می گویند . در این موارد استفاده از عینک دودی و مانند ان مفید و بلکه لازم است .

پس در اینجا متوجه شدیم که ساختمان چشم سه لایه دارد که هر سه را در بالا به اختصار توضیح دادیم .امیدواریم از مطالعه این پست بهره مند شده باشید.

ساختمان چشم

برای سلامتی ساختمان چشم خیلی نباید به نور افتاب ، کتاب ، کامپیوتر و … خیره شد و باید به انها استراحت داد.

منبع :

asanteb.com

……………………………

عناوین تصادفی :

 


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

کاهش خطر حمله قلبی با ازدواج

کاهش خطر حمله قلبی با ازدواج

ناهنجاری های دستگاه تناسلی کودکان دختر

بیماری لوپوس اریتماتوی سیستمیک

بیماری لوپوس اریتماتوی سیستمیک SLE

سایز آلت تناسلی

سایز آلت تناسلی چه قدر باید باشد؟

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code