آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

اصولی برای بهداشت پا

24403 22 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » اصولی برای بهداشت پا همیار آسان طب

یکی از اصول مهم برای رعایت بهداشت پا استفاده از کفش مناسب است . کفش مناسب کفشی است که پنجه آن باریک ، پاشنه ان بلند ، کف آن کاملا صاف ، تنگ ، گشاد ، آزاردهنده و جنس آن سخت نباشد ، بلکه از جنس نرم و متناسب با اندازه ی پا و در ناحیه گودی کف پا دارای خمیدگی هماهنگ با قوس آن باشد .

بهداشت پا

پا هم عضو حساسی است تا جائیکه در بعضی از مکاتب پزشکی توانسته اند نقاطی را در کف پا مشخص می کنند که تحریک آن نقاط آثاری در اندام های دیگر بجای می گذارد . لذا پوشیدن کفش نامناسب مثلا تنگ یا دارای پنجه بسیار علاوه بر صدماتی که بر پا می زند اعصاب شخص را نیز نا آرام می سازد .

رعایت بهداشت پا

یکی از اصول مهم برای رعایت  بهداشت پا استفاده از کفش مناسب است . کفش مناسب کفشی است که پنجه آن باریک ، پاشنه ان بلند ، کف آن کاملا صاف ، تنگ ، گشاد ، آزاردهنده و جنس آن سخت نباشد ، بلکه از جنس نرم و متناسب با اندازه ی پا و در ناحیه گودی کف پا دارای خمیدگی هماهنگ با قوس آن باشد .

از آنجا که در پا غدد مولد عرق به تعداد زیاد وجود دارد لذا باید در بهداشت پا و نظافت همیشگی پاها و جوراب و حتی کفش دقت بسیار کرد و لااقل پاها و جوراب را روزی یکبار شست .

از مشکلات شایع پا می توان به میخچه پا، جوش جوش شدن پا و عرق سوختگی پا اشاره کرد . یادتان باشد درد ناخن ها می تواند نشان دهنده این باشد که ناخنتان عفونت کرده است .

به گزارش اسان طب ، اگر در اثر استفاده از کفش نامناسب در کف پا ایجاد میخچه شد ، هرگز نباید میخچه را تراشید ، بلکه باید آن را نرم نگهداشت و از مشمع مخصوص برای رفع آن استفاده نمود تا بتدریج برطرف شود .

گاهی ممکن است در اثر استفاده زیاد از دمپایی و نپوشیدن جوراب ، در پاشنه پا ترک ایجاد شود ، در این مواقع باید پاشنه پا را به طور مرتب چرب کرد و همواره جوراب پوشید تا این عارضه برطرف شود .

بنابراین برای حفظ بهداشت پا ، دایما پاهایتان را بشویید . هر بار بعد از ورود به منزل جورابهایتان را بشویید . پاهایتان را بعد از شست و شو با آب  وصابون حتما خشک نمایید . همچنین برای پیاده روی یا حتی مهمانی کفش مناسب و اندازه بپوشید .

با علت درد پاشنه پا اشنا شوید

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code