تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اصولی برای بهداشت پا

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اصولی برای بهداشت پا

یکی از اصول مهم برای رعایت بهداشت پا استفاده از کفش مناسب است . کفش مناسب کفشی است که پنجه آن باریک ، پاشنه ان بلند ، کف آن کاملا صاف ، تنگ ، گشاد ، آزاردهنده و جنس آن سخت نباشد ، بلکه از جنس نرم و متناسب با اندازه ی پا و در ناحیه گودی کف پا دارای خمیدگی هماهنگ با قوس آن باشد .

بهداشت پا

پا هم عضو حساسی است تا جائیکه در بعضی از مکاتب پزشکی توانسته اند نقاطی را در کف پا مشخص می کنند که تحریک آن نقاط آثاری در اندام های دیگر بجای می گذارد . لذا پوشیدن کفش نامناسب مثلا تنگ یا دارای پنجه بسیار علاوه بر صدماتی که بر پا می زند اعصاب شخص را نیز نا آرام می سازد .

رعایت بهداشت پا

یکی از اصول مهم برای رعایت  بهداشت پا استفاده از کفش مناسب است . کفش مناسب کفشی است که پنجه آن باریک ، پاشنه ان بلند ، کف آن کاملا صاف ، تنگ ، گشاد ، آزاردهنده و جنس آن سخت نباشد ، بلکه از جنس نرم و متناسب با اندازه ی پا و در ناحیه گودی کف پا دارای خمیدگی هماهنگ با قوس آن باشد .

از آنجا که در پا غدد مولد عرق به تعداد زیاد وجود دارد لذا باید در بهداشت پا و نظافت همیشگی پاها و جوراب و حتی کفش دقت بسیار کرد و لااقل پاها و جوراب را روزی یکبار شست .

از مشکلات شایع پا می توان به میخچه پا، جوش جوش شدن پا و عرق سوختگی پا اشاره کرد . یادتان باشد درد ناخن ها می تواند نشان دهنده این باشد که ناخنتان عفونت کرده است .

به گزارش اسان طب ، اگر در اثر استفاده از کفش نامناسب در کف پا ایجاد میخچه شد ، هرگز نباید میخچه را تراشید ، بلکه باید آن را نرم نگهداشت و از مشمع مخصوص برای رفع آن استفاده نمود تا بتدریج برطرف شود .

گاهی ممکن است در اثر استفاده زیاد از دمپایی و نپوشیدن جوراب ، در پاشنه پا ترک ایجاد شود ، در این مواقع باید پاشنه پا را به طور مرتب چرب کرد و همواره جوراب پوشید تا این عارضه برطرف شود .

دیگر راههای حفظ بهداشت پا

بنابراین برای حفظ بهداشت پا ، دایما پاهایتان را بشویید . هر بار بعد از ورود به منزل جورابهایتان را بشویید . پاهایتان را بعد از شست و شو با آب  وصابون حتما خشک نمایید . همچنین برای پیاده روی یا حتی مهمانی کفش مناسب و اندازه بپوشید .

با علت درد پاشنه پا اشنا شوید

بهداشت پا

بهداشت پا

اصولی برای بهداشت پا وجود دارد که با رعایت ان میتوانید به سلامت پا اهمیت داره و سلامت پایتان را حفظ کنید.

مهمترین اصل شست شوی پا مخصوصا بعد از اینکه از کفش در امد است. شما باید لای  انگشتانتان را هم بشویید.

همچنین همیشه با جوراب تمیز وارد کفش شوید. چون پا قرار است ساعت ها در داخل ان کفش باشد و ممکن است پاهایتان قارچ بگیرذد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص ماش

با خواص ماش و فواید ماش آشنا شوید

بیماری التهابی لگن

دانستنی های درد لگن

درمان پوکی استخوان

درمان پوکی استخوان با استفاده از مواد غذایی

علل بیماری گواتر یا بزرگی تیروئید

علل بیماری گواتر (بزرگی تیروئید) و انواع آن

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code