آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

درجه های عقرب گزیدگی

24560 23 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » درجه های عقرب گزیدگی همیار آسان طب

عقرب گزیدگی بر اثر نیش عقرب اتفاق می افتد و درجه های مختلفی دارد . عقرب یکی از جانوران بی مهره و جزء بندپایان بوده و خواص دارویی آن قابل توجه است . این حیوان دربیشتر نقاط روی زمین زندگی می کند . در انتهای دم خود دارای قلاب زهری است و در بندهای دم این حیوان سم یا زهر عقرب ساخته می شود .

عقرب گزیدگی

 عقرب گزیدگی بر اثر نیش عقرب اتفاق می افتد و درجه های مختلفی دارد . عقرب یکی از جانوران بی مهره و جزء بندپایان بوده و خواص دارویی آن قابل توجه است . این حیوان دربیشتر نقاط روی زمین زندگی می کند . در انتهای دم خود دارای قلاب زهری است و در بندهای دم این حیوان سم یا زهر عقرب ساخته می شود .عقرب های گرمسیری زهر خطرناکی دارند و زهر بعضی از انواع آنها کشنده است . ولی زهر عقرب های نواحی سرد زمین ملایم تر است و کشنده نیست .

4 گروه عقرب گزیدگی

اگر اطفال به وسیله عقرب گزیده شوند لازم است که در اسرع وقت طفل را به بیماستان رسانیده و تحت مراقبت های پزشکی قرار دهند اما به طور کلی افرادی که دچار عقرب گزیدگی می شوند ، از روی علائمی که در انها ظاهر می شود می توان انان را به چهار گروه تقسیم کرد :

1-افرادی که اثار کلی و عمومی در بدن انان نیست و تنها موضع گزیده شده دردناک می باشد . خطری این افراد را تهدید نمی کند .

2- افرادی که علاوه بر درد موضعی دارای نشانه های خفیفی از ناراحتی می باشند مانند : اسپاسم موضعی ، خشکی دهان و یا برعکس افزایش زیاد ترشح بزاق و آبریزی از بینی ، باید به پزشک مراجعه کنند اما خطر مرگ به دنبال ندارد .

3- افرادی که علاوه بر درد موضعی دارای ناراحتی موضع ، آبریزش از بینی ، خشکی دهان یا ترشح بیش از حد بزاق و ناراحتی عمومی بدن هستند اما در حال بیهوشی نبوده و انقباض شدید و سراسری عضلات ندارند . بهتر است بستری شوند .

4- به گزارش اسان طب ، افرادی که دارای نشانه های شدید سراسری می باشند اینگونه افراد را معمولا دیگران به بیمارستان می آورندو حال عمومی انان وخیم است و دارای ناراحتی های شدید دستگاه عصبی مرکزی هستند مانند اغماء ، بیهوشی ، تشنج ، سیانوز ، یا سیاه شدن بعضی از اعضا بدن . اینگونه افراد احتیاج به مراقبت شدید پزشکی دارند .

چون زهر عقرب مدت کوتاهی در بدن انسان باقی می ماند و زود دفع یا زایل می گردد گلبول های سفید بدن مجال آن را ندارند تا ضد این سم را ساخته و در خون بریزند و انسان را در برابر زهر عقرب مصون سازند و به همین جهت است که در برابر زهر عقرب بدن نمی تواند مصونیت اکتسابی کسب نموده و هر بار که عقرب شخصی را بگزد همه علامات مسمومیت ظاهر شده بلکه گاهی شدیدتر نیز خواهد شد . با برخی از راه های درمان عقرب گزیدگی اشنا شوید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

نظرات

*

code