http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

درجه های عقرب گزیدگی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » درجه های عقرب گزیدگی

عقرب گزیدگی بر اثر نیش عقرب اتفاق می افتد و درجه های مختلفی دارد . عقرب یکی از جانوران بی مهره و جزء بندپایان بوده و خواص دارویی آن قابل توجه است . این حیوان دربیشتر نقاط روی زمین زندگی می کند . در انتهای دم خود دارای قلاب زهری است و در بندهای دم این حیوان سم یا زهر عقرب ساخته می شود .

عقرب گزیدگی

 عقرب گزیدگی بر اثر نیش عقرب اتفاق می افتد و درجه های مختلفی دارد . عقرب یکی از جانوران بی مهره و جزء بندپایان بوده و خواص دارویی آن قابل توجه است . این حیوان دربیشتر نقاط روی زمین زندگی می کند . در انتهای دم خود دارای قلاب زهری است و در بندهای دم این حیوان سم یا زهر عقرب ساخته می شود .عقرب های گرمسیری زهر خطرناکی دارند و زهر بعضی از انواع آنها کشنده است . ولی زهر عقرب های نواحی سرد زمین ملایم تر است و کشنده نیست .

4 گروه عقرب گزیدگی

اگر اطفال به وسیله عقرب گزیده شوند لازم است که در اسرع وقت طفل را به بیماستان رسانیده و تحت مراقبت های پزشکی قرار دهند اما به طور کلی افرادی که دچار عقرب گزیدگی می شوند ، از روی علائمی که در انها ظاهر می شود می توان انان را به چهار گروه تقسیم کرد :

1-افرادی که اثار کلی و عمومی در بدن انان نیست و تنها موضع گزیده شده دردناک می باشد . خطری این افراد را تهدید نمی کند .

2- افرادی که علاوه بر درد موضعی دارای نشانه های خفیفی از ناراحتی می باشند مانند : اسپاسم موضعی ، خشکی دهان و یا برعکس افزایش زیاد ترشح بزاق و آبریزی از بینی ، باید به پزشک مراجعه کنند اما خطر مرگ به دنبال ندارد .

3- افرادی که علاوه بر درد موضعی دارای ناراحتی موضع ، آبریزش از بینی ، خشکی دهان یا ترشح بیش از حد بزاق و ناراحتی عمومی بدن هستند اما در حال بیهوشی نبوده و انقباض شدید و سراسری عضلات ندارند . بهتر است بستری شوند .

4- به گزارش اسان طب ، افرادی که دارای نشانه های شدید سراسری می باشند اینگونه افراد را معمولا دیگران به بیمارستان می آورندو حال عمومی انان وخیم است و دارای ناراحتی های شدید دستگاه عصبی مرکزی هستند مانند اغماء ، بیهوشی ، تشنج ، سیانوز ، یا سیاه شدن بعضی از اعضا بدن . اینگونه افراد احتیاج به مراقبت شدید پزشکی دارند .

چون زهر عقرب مدت کوتاهی در بدن انسان باقی می ماند و زود دفع یا زایل می گردد گلبول های سفید بدن مجال آن را ندارند تا ضد این سم را ساخته و در خون بریزند و انسان را در برابر زهر عقرب مصون سازند و به همین جهت است که در برابر زهر عقرب بدن نمی تواند مصونیت اکتسابی کسب نموده و هر بار که عقرب شخصی را بگزد همه علامات مسمومیت ظاهر شده بلکه گاهی شدیدتر نیز خواهد شد . با برخی از راه های درمان عقرب گزیدگی اشنا شوید .

درجه های عقرب گزیدگی

عقرب گزیدگی مبحثی است که در اینجا به ان اشاره کردیم. سعی کنید به محض اینکه عقرب شما را گزید ضمن انجام دادن کمک های اولیه ، او را به اورژانس ببرید تا قبل از اینکه زهرش وارد بدن و خون شود ، ان را بکشند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

افسردگی کودکان

کودکان هم دچار افسردگی می شوند(افسردگی کودکان)

درمان دردهای روزمره با خوراکی

درمان دردهای روزمره با خوراکی

بیمارستان نورآباد ممسنی

جزئیات اتفاقات بیمارستان نورآباد ممسنی

سفیدک داخلی سویا یا لوبیا روغنی

سفیدک داخلی سویا یا لوبیا روغنی

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code