آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

روشهایی برای رفع موهای زائد

24715 24 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » روشهایی برای رفع موهای زائد همیار آسان طب

اپيلاسيون يا بند انداختن يكي از بهترين روش ها براي رفع موهای زائد پوست است . ممكن است براي بار اول يا دوم كمي دردناك باشد اما بعدها به صورت عادت در مي آيد و موهاي پا نازك تر و كم تر رشد مي كند . بند انداختن متداول ترين روش براي از رفع موهای زائد صورت است و طرفداران زيادي در خانم هاي متاهل دارد .

رفع موهای زائد

براي رفع موهای زائد زير بغل تراشيدن ( ديپلاسيون ) راه خوب و مناسبي است . اين كار را مي توان در فواصل منظم و با صرف وقت كوتاه در حمام انجام داد.

بيش تر دختران مشكلي با موي دست ندارند و آن را امري طبيعي تلقي مي كنند . اما اگر خودتان دوست نداريد دستتان مو داشته باشد با نظارت مادرتان و يا آرايشگر ماهر مي توانيد بي رنگ كردن آنها را امتحان كنيد .

استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

موهاي پا را هم مي توان با تراشيدن (ديپلاسيون) يا مومك از بين برد . به ياد داشته باشيد تراشيدن موها ، روشي آسان ، سريع و بدون درد برای رفع موهای زائد است . اما اين گونه تراشيدن رشد موها را افزايش خواهد داد ولي موجب ضخيم شدن آنها نمي شود . ممكن است در حين تراشيدن موها پوست بريده شود و يا تحريك شده و در ناحيه كه موها تراشيده شده اند ، عفونت رخ دهد . براي آن كه از زخمي شدن و تحریک پوست و نيز ايجاد عفونت جلوگيري شود به نكات زير توجه نماييد :

1- از تيغ تميز و تيغ جديد استفاده كنيد.

2- بهتر است از تيغ هاي مخصوص بانوان استفاده كنيد.

3- در رفع موهای زائد با استفاده از تیغ ، براي نرم كردن پوست ، ناحيه مورد نظر را مرطوب كرده و آن را توسط ماده كف زا بپوشانيد .

4- تيغ را با ملايمت و به آهستگي به كار ببريد و كم ترين فشار ممكن را به پوست وارد كنيد .

5- بعد از حمام حتما از كرم اكسيد دوزنگ استفاده نماييد .

البته تراشيدن به وسيله تيغ  برای رفع موهای زائد موجب سيخ و نيز درآمدن موها مي شود و تقريبا بعد از آغاز اين كار ، متوقف كردن آن دشوار است .

 رفع موهای زائد با کمک موم

با كمك مومك «موم»مي توان مواد زائد بخش هاي وسيعي از پوست را برداشت ولي هرگز نبايد براي پوست صورت از اين روش استفاده كرد . از جمله عوارض استفاده از موم مي توان به موارد زير اشاره كرد :

1- ممكن است به دنبال استفاده از موم برای رفع موهای زائد ، پوست شما دچار تحريك يا حساسيت شود . در مواردي كه تحريك ايجاد شده خفيف باشد ، مي توانيد از كرم كورتيزون استفاده و با پزشك مشورت نماييد .

2- گاهي به دنبال استفاده از موم ، ريشه هاي مو دچار التهاب مي شوند در اين حالت ، ضايعاتي ريز و قرمز بر روي پوست شما ظاهر مي شوند كه بهتر است به پزشك مراجعه كنيد .

3- با استفاده از موم نمي توان به طور كامل موهاي پوست را برداشت زيرا موهايي كه كم تر از 2 ميلي متر طول دارند در داخل لايه موم به دام نمي افتند .

4- استفاده از روش موم دردناك است.

5- به گزارش بخش پوست و زیبایی سایت اسان طب ،  به دنبال استفاده از موم ممكن است رگ هاي خوني كوچكي بر روي پوست ظاهر شوند ، بهتر است براي استفاده از اين روش از فردي كه مهارت كافي براي مومك انداختن دارد كمك بگيريد . موم را در جهت رويش مو به پوست بماليد ولي در خلاف جهت رويش مو از پوست جدا كنيد . پس از عمل مومك ، پوست خود را با آب ولرم و شامپو شست وشو داده و با الكل پد عفوني نماييد .

اپیلاسیون و بند انداختن برای رفع موهای زائد

اپيلاسيون يا بند انداختن يكي از بهترين روش ها براي رفع موهای زائد  پوست است . ممكن است براي بار اول يا دوم كمي دردناك باشد اما بعدها به صورت عادت در مي آيد و موهاي پا نازك تر و كم تر رشد مي كند . بند انداختن متداول ترين روش براي از رفع موهای زائد صورت است و طرفداران زيادي در خانم هاي متاهل دارد .

در روش بند انداختن كه نوعي ورزش پوست است ، خون در زير پوست به جريان افتاده و پوست صورت داراي لطافت و طراوت خاصي مي شود . در اين روش ، نخ به دور مو پيچيده مي شود و به كمك آن مي توان مو را بيرون كشيد .

با اين روش ، براي مدت طولاني تر ( نسبت به روش تراشيدن با تيغ) سطح پوست عاري از مو باقي مي ماند . اگر نخ و ساير لوازم بند و پوست كثيف باشد ممكن است در محل موهاي كنده شده بافت جوشگاه (شبيه جاي زخم) به وجود آيد .
اگر بر روي سينه و دور نوك سينه مو ديده شد ، هرگز موي اين ناحيه را نتراشيد و يا از موبر يا موم استفاده نكنيد . بهتر است اين موها را به حال خود بگذاريد ولي اگر بلندي يا داشتن آنها شما را ناراحت مي كند خيلي با احتياط يا قيچي آنها را كوتاه كنيد و يا با موچين آنها را بكنيد و بلا فاصله سينه خود را بشوييد .بانشانه های موهای زاید بدن اشنا شوید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code