آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

برخی از روش های درمان آکنه

24716 24 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » برخی از روش های درمان آکنه همیار آسان طب

برای درمان آکنه به فرزندتان بگوييد صورتش را با شكر دانه ريز بشويد و خوب آب بكشد . دانه هاي شكر مثل لايه بردار عمل مي كنند و خواص ضد عفوني كننده هم دارند . شكر به از بين رفتن باكتري ها كمك و درمان آکنه را تسريع مي كند . پس از استفاده از شكر خمير جوي گرم روي صورت بگذاريد و بگذاريد خشك شود سپس آن را با آب سرد خوب بشوييد .

درمان آکنه

بسياري از پاك كننده ها ی  پوست ، ژل هل ، و لوسيون هاي ضد جوش جهت درمان آکنه در بخش داروخانه ي محلتان پيدا مي شود . اما گاهي صرفا پاك كردن پوست با صابون ملايم غير عطري كافي است .

برای درمان آکنه داروها تجويزي مثل آنتي بيوتيك ها را مي توان به صورت خوراكي مصرف كرد يا روي موضع ماليد . اين دراوها چنانچه دقيقا طبق دستور استفاده شوند كاملا موثرند .

انواع رتينوئيك اسيدها (رتين آ) در پيش گيري از ايجاد جوش هاي جديد و تسريع خشك شدن و محو جوش هاي قبلي فوق العاده موثرند . اما اغلب اوقات به قدري پوست را خشك و تحريك مي كنند كه بهضي ها نمي توانند تحمل كنند .

در حال حاضر ، انواع كرم ها ، لوسيون ها ، و ژل هاي حاوي رتين آ بدون نسخه پزشك به فروش مي رسد . اما برچسب آن ها را دقيقا بخوانيد و در مورد استفاده از آن ها روي پوست فرزندانتان احتياط كنيد . به گزارش بخش پوست سایت اسان طب ، آن ها را روي قسمت هاي ترك خورده پوست يا اطراف چشم نماليد و در صورتي كه لك يا تحريك پوست را مشاهده كرديد به پزشك اطلاع دهيد .

هشدار : از هيچ يك از محصولات نبايد روي پوست نوزاد استفاده كرد . براي درمان آکنه نوزاد از دستور پزشك اطفال پيروي كنيد .

درمان آکنه بصورت خانگی

به خاطر داشته باشيد كه اكنه بيماري خطرناكي نيست ، ولي ممكن است زندگي فرزند نوجوانتان را به كلي آشفته كند .
شايد بخواهيد توصيه « ننه جون» را عملي كنيد .

شنيده ام كه بعضي از نوجوانان قسم مي خورند كه موثر ست . به گفته نوجواني كه اين موضوع را محرمانه با من درمیان گذاشت ، برای درمان آکنه صبح وقتي بيدار مي شويد در ظرفي ادرار كنيد . بعد كمي از ادرار اول را با پنبه آرايشي روي جوش ها بماليد . اگر برچسب بعضي از كرم هاي پوست را نگاه كنيد در نهايت تعجب مي بينيد كه اوره يكي از اجزاي تشكيل دهنده آن ها است .

اكثر راههای درمان آکنه  ذكر شده استفاده بيروني دارند ، يعني روي پوست ماليده مي شوند . مي توانيد پيش از زنگ زدن به پزشك يا استفاده از داروهاي گران قيمت اين راه ها را امتحان كنيد .

• يك راه حل شيرين :  برای درمان آکنه  به فرزندتان بگوييد صورتش را با شكر دانه ريز بشويد و خوب آب بكشد . دانه هاي شكر مثل لايه بردار عمل مي كنند و خواص ضد عفوني كننده هم دارند . شكر به از بين رفتن باكتري ها كمك و درمان آکنه را تسريع مي كند . پس از استفاده از شكر خمير جوي گرم روي صورت بگذاريد و بگذاريد خشك شود سپس آن را با آب سرد خوب بشوييد .

• راه دیگر برای درمان آکنه اینست که ابتدا پوست را تميز كرده سپس تكه پنبه ي آغشته به آب ليمو يا سركه ي سيب روي آن بماليد . اسيد اين مواد غذايي به باز شدن منافذ پوست و بيرون آمدن مواد داخل آن كمك مي كند . به علاوه مي توانيد با سركه سيب صورت خود را بخور دهيد . به فرزند نوجوانتان كمك كنيد تا روي ظرف محتوي آب جوشي كه از جوش افتاده ولي هنوز بخار مي كند خم شود . دقت كنيد صورتش حداقل بيست سانتي متر از آب بالاتر باشد . حوله اي روي سرش بيندازيد تا بخار آب جوش زير آن جمع شود .اطلاعات پزشکی از جوش آکنه

منبع :

Asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code