آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

راه هاي درمان آرتروز چيست ؟

24718 24 دی 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » راه هاي درمان آرتروز چيست ؟ همیار آسان طب

برای درمان آرتروز دو قاشق چاي خوري مخلوط سركه سيب و عسل را در نيم ليتر آب حل كنيد تا كودكانتان هر روز سه بار اين نوشيدني را با غذايش بخورد ( به كودكان زير يك سال هرگز نبايد عسل داد چون ممكن است كپك داشته باشد و باعث عفونت شود )

درمان آرتروز

درمان آرتروز یکی از مسائل امروز در دنیای پزشکی است . آرتروز از بيماري هاي معمول كودكي نيست ، اما برخي از كودكان خردسال به انواع ناراحتي هاي مفاصل مبتلا مي شوند . آرتروز يك بيماري جدي است و ممكن است باعث ناهنجاري هاي دائمي مفاصل شود .

انواع مختلفي از آرتروز وجود دارد كه هر كدام با التهاب يك يا چند مفصل همراه اند . معمولا آرتروز به صورت گرمي ، نرمي ، سفتي و گاه تورم ناحيه مربوطه بروز مي كند .علل احتمالي اين بيماري ممكن است حادثه دردناك يا صدمه به مفصل باشد ، يا عفونتي ويروسي ، باكتريايي يا قارچي مفاصل در كار باشد . مثلا گلودردي كه معالجه نشده باشد ممكن است باعث شود باكتري از طريق جريان خون در سراسر بدن گردش كند و به چندين نوع عفونت از جمله التهاب مفاصل منجر شود . ساير عوامل آرتروز عبارت اند از اختلال هاي مربوط به بدكاري نظام ايمني ، ديابت يا واكنش هاي آلرژيك . گاهي ناراحتي مفاصل پس از واكسيناسيون هاي عادي نمايان مي شود .

اين مربوط به مواردي است كه نظام ايمني بدن خوب كار نمي كند و آنتي بادي هايي توليد مي كند كه به بافت هاي خود بدن حمله مي كنند . نتيجه آن ناراحتي مفصلي و تبي است كه مشخصه آرتروز رماتيسمي كودكان است طوري كه حتي بچه هاي دوساله هم به آن مبتلا مي شوند .

هشدار : مفاصل دردناك و متورم ، لنگيدن ، ناراحتي و درد بدن و نوسانات تب همگي نشانه ايي هستند كه در صورت مشاهده ي آن ها بايد با پزشك تماس بگيريد . درمان آرتروز اگر به موقع باشد ،  جلوي بيماري بلند مدت را مي گيرد .

درمان آرتروز به طور مرسوم

امروزه آسپيرين معمولا اولين داروي درمان آرتروز محسوب مي شود .

هشدار : هرگز نبايد بدون تجويز پزشك به كودكان آسپيرين داد ، چون خطر سندروم راي را كه بيماري بالقوه مهلكي است افزايش مي دهد .

پزشكتان مناسب ترين داروي مسكن براي كودكان را تجويز خواهد كرد . براي درمان آرتروز در انواع پيشرفته بيماري ممكن است داروهايي چون آنتي بيوتيك هاي خوراكي و هرازگاهي تزريق كورتيكوستروييد تجويز شود .

به گزارش سایت اسان طب ، فيزيوتراپي معمولا براي بسياري از كودكان و نوجوانان مفيد است و آن ها را قادر مي سازد در فعاليت هاي ورزشي شركت كنند و ممكن است مانع از بروز عوارضي شود كه در بلند مدت به ضعيف شدن آن ها مي انجامد .

يوگا براي بهبود وضعيت حركتي كودكان مبتلا به آرتروز عالي است . پياده روي ورزش بسيار خوبي است و شنا هم براي حفظ دامنه حركتي كوك عالي است . حمام گرم ، دوش داغ با گذاشتن حوله اي گرم و مرطوب روي محل خشكي و ناراحتي مفاصل را كاهش مي دهد . آرتروز زانو در افراد چاق بیشتر است

درمان آرتروز بصورت خانگی

آرتروز بيماري شايعي نيست ، اما كودكان بسياري را با ناراحتي مفاصل ديده ام . اغلب اين كودكان با انواع زيور آلات مسي – از دست بندهاي ظريف و قشنگ مسي گرفته تا مفتول مسي ساده اي كه دور مچ دست يا قوزك پايشان بسته اند – به مطبم مي آيند . اوايل علت اين كار را نمي فهميدم ، اما حالا اين زيورآلات را قبول دارم .

گفته مي شود مس جذب شده از طريق پوست به طور موقت درد آرتروز را تسكين مي دهد .

به طور كلي متخصصان رماتيسم رسما استفاده از زيورآلات مسي را تاييد نمي كنند ، ولي بعضي از آن ها در برابر بيماراني كه اين زيورآلات را انتخاب كرده اند سرشان را به نشانه تاييد تكان مي دهند .

اين نسخه را يكي از همكاران در پراگ در يك سمپوزيوم بين المللي به من داد : برای درمان آرتروز دو قاشق چاي خوري مخلوط سركه سيب و عسل را در نيم ليتر آب حل كنيد تا كودكانتان هر روز سه بار اين نوشيدني را با غذايش بخورد ( به كودكان زير يك سال هرگز نبايد عسل داد چون ممكن است كپك داشته باشد و باعث عفونت شود )

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

نظرات

*

code