آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

با راههای درمان آبله مرغان آشنا شوید

24719 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » با راههای درمان آبله مرغان آشنا شوید همیار آسان طب

آبله مرغان بيماري معمولا خوش خيم ولي آزار دهنده اي است كه خارش شديد به همراه دارد و بسيار مسري است . برای درمان آبله مرغان يك عدد كپسول ويتامين E را بشكنيد و مايع ان را مستقيما روي جوش ها بگذاريد . ويتامين E آنتي اكسيدان است و از طريق پوست جذب مي شود و مي گويند مانع از تشكيل زخم هاي ضخيم مي شود .

درمان آبله مرغان

 درمان آبله مرغان راه حلهای مختلفی دارد . آبله مرغان بيماري معمولا خوش خيم ولي آزار دهنده اي است كه خارش شديد به همراه دارد و بسيار مسري است . ويروس آبله مرغان ممكن است ناراحتي هاي جدي چون ذات الريه و ورم مغز ايجاد كند .

دوره الف ويروسي بين هفت تا بيست و يك روز است . پس از آن بيماري آشكار مي شود . يعني اگر كسي كه واكسن نزده با بيمار مبتلا به آبله مرغان در تماس باشد ، بين هفت تا بيست و يك روز پس از تماس اوليه ممكن است علائم بيماري به طور كامل در او ظاهر شود .

نشانه هاي اوليه ي بيماري عبارتند از تب و سردرد و پس از آن به سرعت تاول هاي خارش دار كوچكي پر از مايع شيري رنگ نمايان مي شود .

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، تاول ها معمولا پيش از پخش شدن ابتدا روي تنه ايجاد مي شوند . تاول هاي آبله مرغان در هر جاي بدن ممكن است به وجود بيايند ، در دهان ، در گوش ها و دست ها و پاها . پس از مدتي تاول ها خشك مي شوند و پوست مي اندازند.موقعي كه ديگر تاولي نباشد و فقط پوسته ها باقي مانده باشند ، بيماري ديگر مسري نيست . دوره معمول هفت تا ده روز است . اگر تاول ها شديد خارانده شوند ، زخم هاي سطحي اي به وجود مي آيد كه در نهايت ممكن است به زخم هاي ماناتري بدل شوند.

درمان آبله مرغان به صورت مرسوم

كودك مبتلا به آبله مرغان را از افراد واكسن نزده دور نگه داريد . برای  درمان آبله مرغان محلولي عاري از آسپيرين چون استامينوفن را كه بدن نسخه پزشك به فروش مي رسند به كودك بدهيد تا درجه تب پايين بيايد .

هشدار : در موارد ابتلا به آبله مرغان يا هر بيماري ويروسي ديگري هرگز به كودك آسپيرين ندهيد ، چون ممكن است باعث سندروم راي كه بالقوه مهلك است شود .

ناخن هاي كودك را تاحد امكان كوتاه كنيد تا احتمال زخم شدن پوست در اثر خارش كم شود . در موارد خارش شديد ، از آنتي هيسامين هاي خوراكي استفاده كنيد . به علاوه ، كرم ها يا لوسيون هاي ضد خارش موضعي هم مفيد است . پزشكتان مي تواند داروي ضد ويروسي را كه مدت بيماري را يكي دو روز كاهش مي دهد تجويز كند .

درمان آبله مرغان در منزل

به طور كلي  درمان آبله مرغان به صورت خانگی و گیاهی  مدت زمان آبله مرغان را كوتاه نمي كند ، بلكه فقط عوارض آن را تسكين مي دهد .

• مي گويند نوشيدن چاي گرم چيني باعث مي شود جوش هاي آبله مرغان زودتر بيرون بزنند و هرچه زودتر بيرون بزند سريع تر خشك مي شوند .

• برای  درمان آبله مرغان يك عدد كپسول ويتامين E را بشكنيد و مايع ان را مستقيما روي جوش ها بگذاريد . ويتامين E آنتي اكسيدان است و از طريق پوست جذب مي شود و مي گويند مانع از تشكيل زخم هاي ضخيم مي شود .

• محلول هاي خانگي متعددي نيز براي حمام كردن بچه ها در موقع ابتلا به آبله مرغان وجود دارد . مثلا حمام جوش شيرين باعث كاهش احساس خارش مي شود و تاول ها را مي خشكانند . يك فنجان جوش شيرين را در آب گرم داخل وان بريزيد و اگر دوست داريد دو قطره روغن اسطوخودوس هم به آن اضافه كنيد .

• حمام جوي دوسر تسكين بخش است و خارش را كاهش مي دهد . اگر وقتش را داريد حتي مي توانيد جو را بساييد يا در مخلوط كن به صورت پودر در آوريد 1 تا 2 فنجان آن را در آب ولرم وان حمام بريزيد . بگذاريد كودك 15 دقيقه در آب بماند . فقط مواظب باشيد چون جو باعث ليز شدن وان مي شود بعد آرام پوست بدنش را خشك كنيد و آب نكشيد .

عناوین پیشنهادی ما :

9 مورد از علایم سرخک

سرخک در کودکان و علایم

خواص دارویی بنفشه ایرانی چیست ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code