http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

راههای مقابله با اضطراب در امتحان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راههای مقابله با اضطراب در امتحان چیست ؟

به كارگيري روش حساسيت زدايي منحصر به فرد ترين روش كاهش اضطراب در امتحان است . در اين روش فرد ياد مي گيرد تا از تن آرامي به عنوان يك پاسخ كنار آدن در موقعيت هاي ارزشيابي استفاده كند . در مرحله اول به كودك يا نوجوان ياد داده مي شود كه به طور متناسب با سفت و شل كردن ماهيچه هاي مختلف بدن تن آرامي را ياد بگيرد اين تمرين ها 10 تا 15 دقيقه در طول روز بايد انجام شود .

اضطراب در امتحان

اضطراب در امتحان نوعی خود اشتغالی ذهنی است که به وسیله سه مسئله مشخص می شود : این سه فعالیت شناختی اغلب منجر به واکنش های بدنی و رفتاری شده و به عنوان میانجی تجربه های فرد در زمان امتحان دادن و رفتار وی در نظر گرفته می شود . خود اشتغالی های ذهنی تمام توجه فرد را بخود اختصاص داده و از طریق کاهش توجه به محرکهای مربوطه به کار در دست انجام ، عملکرد فرد اختلال ایجاد می کند و به همین دلیل امکان رمز گردانی اطلاعات و یا حتی تغییر شکل دادن پیامها مختل می گردد.دچار مشکلاتی مرتبط با توجه و تمرکز هستند . در واقع به علت همان اشتغالات و عدم تغییر شکل اطلاعات غلط دچار مشکل می گردند .

راههای مقابله با اضطراب در امتحان

مشکل اضطراب در امتحان

کودکان و نوجوانانی که از اضطراب امتحان رنج می برند ، در جنبه های شناختی زیر اغلب دچار مشکل هستند :

1- افکار مربوط به تکلیف ، برای مثال سریع کار کردن ، دستورالعمل ها را دقیقا چک کردن ، گذشتن از سوالهای سخت و مجددا به آنها برگشتن ، به سوالهای آسان اول پرداختن ، تکالیف را گام به گام پاسخ دادن و چک کردن درباره سوالها

2- عدم کنترل افکار بی ربط با تکلیف ، برای مثال از شاخه ای به شاخه ای دیگر پریدن ذهن افکار مرتبط با ، ای کاش در منزل می ماندم ، ای کاش در حال بازی با دوستانم بودم و یا ای کاش امتحان زودتر تمام شود .

3- افزایش خود ارزشیابی مثبت ، مانند برای انجام دادن این امتحان به اندازه کافی باهوش هستم ، و یا اینکه از پس این تکلیف به سرعت بر می آیم .

4- کاهش خود ارزشیابی منفی ، برای مثال حافظه خوبی برای این قبیل امتحانات ندارم . خوب عمل نمی کنم و یا از سایر همکلاسی ها بدتر عمل می کنم .

5- رشد خود اظهاریهای سازگارانه ، برای مثال سعی کن آرامش خودت را حفظ کنی و فراموش کن دیگران چگونه عمل می کنند .

راههای مقابله با اضطراب در امتحان

راههای مقابله با اضطراب در امتحان

با مشاهده مسائل مورد نظر ، والدین ضمن ایجاد محیط آرامش بخش و اطمینان دادن به فرزندانشان می بایست از کمک های حرفه ای بهره ببرند . اعم تلاشهایی که مشاوران و روانشناسان می توانند در زمینه مقابله با اضطراب در امتحان انجام دهند عبارتند از :

1- به کارگیری روش حساسیت زدایی  منحصر به فرد ترین روش کاهش اضطراب در امتحان است . در این روش فرد یاد می گیرد تا از تن آرامی به عنوان یک پاسخ کنار آدن در موقعیت های ارزشیابی استفاده کند . به گزارش بخش روانشناسی سایت اسان طب  در مرحله اول به کودک یا نوجوان یاد داده می شود که به طور متناسب با سفت و شل کردن ماهیچه های مختلف بدن تن آرامی را یاد بگیرد این تمرین ها 10 تا 15 دقیقه در طول روز باید انجام شود . کودک یاد می گیرد تا به وضعیت های مختلف بدن که همراه با احساس سفتی و آرامش است توجه کند . سپس سلسله مراتب اضطراب شناسیایی می گردد . درجه بندی شرایط اضطراب از صفر تا صد می باشد ، که نشان دهنده اضطراب تجربه شده کودک در آن موقعیت است . این روش در کاهش اضطراب در امتحان  بسیار تاثیر گذار است .

2- پس از تن آرامی و تعیین سلسله مراتب اضطراب ، مرحله حساسیت زدایی برای مقابله با اضطراب در امتحان شروع می گردد . با ایجاد تن آرامی یکی از سطوح تهدید یا اضطراب را کودک مجسم می کند و حداقل تنش در حالت تصویر سازی احساس می شود ، و در عین حال آرامش تجربه می شود .

3- این وضعیت ادامه می یابد تا اینکه همه سطوح اضطراب در امتحان تجربه گردند .

4- به کارگیری روش آموزش توجه ، که در آن یک محرک صوتی یا صدای ضبط شده ای به نوجوان یا کودک تذکر می دهد که به امتحان یا تکلیف توجه نماید .

5- استفاده از روش خود آموزش دهی ، که به نحو زیر به دختران و پسران آموزش داده می شود .

6- تلقین و تکرار جملات مثبت برای مبارزه با اضطراب در امتحان بسیار تاثیر گذار است . به دانش آموزان بگویید همیشه با خود این را بگویند : من در مرحله اول به خدا توکل میکنم ، در مرحله دوم تا جایی که در توانم هست نه بیشتر و نه کمتر همه تلاشم را میکنم ، در مرحله سوم سر جلسه امتحان سوال ها را با آرامش دانه دانه حل میکنم و مطمئنم از این امتحان با پیروزی بیرون می آیم .درمان سنتی استرس و اضطراب چیست ؟

در این بخش درباره راههای مقابله با اضطراب در امتحان اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. اضطراب به مقدار کم لازم است. چون باعث می شود شخص تنبلی نکند و درسش را بخواند. ولی اضطراب بیش از حد بر عکس او را از درس خواندن دور میکند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص هل برای سلامتی و آرامش

8 مورد از راه های افزایش اعتماد به نفس

خواص روغن پیه گاو یا خواص روغن شحم گاو

خواص روغن پیه گاو یا روغن شحم گاو و طرز تهیه

الگوهای شخصیتی،آشنایی با انرژی زن هستیایی

پربازدید های اخبار پزشکی , روانشناسی , سبک زندگی , موفقیت

نظرات شما

*

code