آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

راه های درمان لقی دندان

24741 24 دی 1394 اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » راه های درمان لقی دندان همیار آسان طب

جهت درمان لقی دندان هر وقت دنداني به قدر كافي لق شد ، با دستمال يا پارچه اي تميز روي آن را بپوشانيد و با ملايمت آن را بيرون بكشيد . اين كار معمولا چندان باعث ناراحتي نمي شود . وعده ي آمدن پري مهربان دندان گاهي اضطراب و ناراحتي كودك را كاهش مي دهد .

درمان لقی دندان

درمان لقی دندان دغدغه اکثر والدین می باشد . چرا که بچه ها در سن 4-6 سالگی دندان های شیری شان لق می شود تا بیفتد و دندان های اصلی در بیاید .لق شدن دندانها اگر در سن مقرر اتفاق بيفتد بيماري محسوب نمي شود. در دوران كودك اولين دندان ها ، دندان هاي شيري موقتي هستند ، يعني بعدا با دندان هاي دائمي جايگزين مي شوند . اين روند معمولا بين چهار و شش سالگي شروع مي شود و تا دوره بلوغ ادامه مي يابد.

ظهور دندان هاي دائمي باعث لق شدن دندان هاي اوليه مي شود . اما ممكن است كودك خردسالي طي حادثه اي دندانش لق شود يا بيفتد .

دندان هاي ما علاوه بر اين كه اندام جويدن و كمك به فرآيند جذب و هضم غذا هستند ، باعث وضوح گفتارمان هم مي شوند و حضور آن ها با محدود كردن زبانمان باعث مي شود درست و واضح و جويده صحبت كنيم .

اگر دندان ها خيلي زود لق شوند و بيفتند ممكن است وضوح كلام كودك صدمه ببيند . چنانچه دندان دائمي كودك كنده شد ، آن را در شيشه اي شير سرد بگذاريد و فورا نزد دندان پزشك ببريد . شايد دندان پزشك بتواند دوباره آن را بگذارد .

وقتي دندانهاي دائمي شروع به درآمدن مي كنند ، چون بزرگ ترند معمولا باعث از جا در آمدن دندان هاي شيري كوچك تر مي شوند .

راههای درمان لقی دندان

به گزارش بخش دهان و دندان سایت آسان طب ، وقتي دنداني لق شد ، شايد واقعا خطر ايجاد كند ، چون دندان لق شده ممكن است تصادفا بلعيده و باعث خفگي شود . جهت درمان لقی دندان هر وقت دنداني به قدر كافي لق شد ، با دستمال يا پارچه اي تميز روي آن را بپوشانيد و با ملايمت آن را بيرون بكشيد . اين كار معمولا چندان باعث ناراحتي نمي شود . وعده ي آمدن پري مهربان دندان گاهي اضطراب و ناراحتي كودك را كاهش مي دهد .

• نخ قرقره دولا را دور دندان بپيچيد و با يك حركت سريع آن را بكشيد .

• رشته اي را دور دندان ببنيديد ، سر ديگر آن را به دستگيره ي در گره بزنيد ، و در را محكم ببنديد، اين همان راهي است كه بارها در كارتون ها ديده ايم .

• برای درمان لقی دندان اگر دندان جلويي لق شده ، كودك را تشويق كنيد سيب يا خوراكي محكم ديگري را گاز بزند .

• مادري مي گفت وقتي دندان هاي سه بچه اش لق شد ، استخوان دنده به آن ها مي داد تا گاز بزنند ، به اي ترتيب ، دندان ها كنده مي شد و با كم ترين فشار بيرون مي آمد .

• به كودك بگوييد چند ثانيه سركه سيب غرغره كند و بعد دهانش را بشويد . چنانچه چندين بار اين كار را انجام دهد دندان بيش تر لق مي شود و به راحتي مي توان آن را در آورد .

• برای درمان لقی دندان مخلوط مريم گلي و عسل را بجوشانيد و بگذاريد سرد شود و به حرارت دماي اتاق برسد . به كودك بگوييد آن را دور دهانش بچرخاند و غرغره كند و بعد آن را تف كند . روزي چند بار اين كار را تكرار كنيد . بعد مي بينيد كه دندان درآمده است . به كودكان زير يك سال عسل ندهيد.

عناوین پیشنهادی :

7 راه تسکین درد دندان قبل از رسیدن به پزشک

فلسفه ارتودنسی دندان چیست ؟

 ایمپلنت (ریشه مصنوعی دندان) چیست و چه مزایایی دارد؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code