آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

روش درمان آنفولانزا در منزل

24742 اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه آسان طب » اخبار پزشکی » روش درمان آنفولانزا در منزل همیار آسان طب

برای درمان آنفولانزا با دو فنجان نمك ، حمام گرمي براي كودك آماده كنيد . كودك را به مدت پنج دقيقه درون اين وان آب گرم بگذاريد . از آن جا كه بچه ممكن است در اثر بيماري ضعيف شده باشد ، او را تنها نگذاريد . آب را آن قدر داغ نكنيد كه بچه احساس ناراحتي كند .

درمان آنفولانزا

درمان آنفولانزا به روشهای خانگی و غیر خانگی (داروهای شیمیایی) امکان پذیر است . آنفلونزا را به سختي مي توان از سرماخوردگي عادي جدا كرد . هر دو در اثر ويروس ايجاد مي شوند ، تب ولرز و گلو درد ايجاد مي كنند و باعث گرفتگي بيني ، سرفه و گاه استفراغ ، اسهال و خستگي و كوفتگي مي گردند .

به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ،  اگر شخصي مبتلا به آنفلونزا شده باشد اين نشانه ها شديد ترند ، بيش تر طول مي كشد و اغلب با تب بالاتر و طولاني تر ، ناراحتي شديد چشم ها در برابر نور ( فتوفوبيا يا ترس از نور ) ، سر درد و بدن درد همراه اند . آنفلونزا ممكن است پنج تا هفت روز طول بكشد و تازه پس از آن ، عوارض بيماري تخفيف يابد.

افراد مبتلا به آسم ، كيست ، فيبروز ، بيماري قلبي مادر زادي ، كم خوني ناشي از كمبود سلول هاي داسي شكل ، ديابت يا هر اختلال مزمن ديگري كه به نظام ايمني بدن صدمه ميزند ، بيش تر از بقيه ممكن است از آنفلونزا صدمه ببيند . بچه هاي خيلي كوچك و افراد سال خورده بيش از همه در برابر عوارض آنفلونزا چون برونشيت ، ذات الريه ، و انواع عفونت ها آسيب پذيرند.

درمان آنفولانزا به روشهای مرسوم

• فرزندتان را تشويق كنيد مدام دست هايش را بشويد تا عفونت به ساير اعضاي خانواده منتقل نشود.

• براي كاهش دماي بدن و بدن درد كودك به او مايعات فراوان و استامينوفن بدهيد.

• مرطوب كننده ي هوا ممكن است تنفس را براي كودك آسان تر كند .

• داروهاي ضد سرفه مكن است سرفه هاي آزار دهنده را تسكين بخشد و تكرارشان را كاهش دهند . خستگي و بي حالي معمولا به اين معني است که كودك چاره اي جز استراحت ندارد .بیماری آنفولانزا در کودکان را بشناسید

• انواع داروهاي ضد ويروسي را برای درمان آنفولانزا مي توان با نسخه پزشك تهيه كرد . چنانچه اين داروها بلافاصله پس از ابتلاي كودك به آنفلونزا به او داده شوند ، ممكن است جلوي پيشرفت بيماري را بگيرند يا شدت آن را كاهش دهند و مدت عفونت را كم كنند .

درمان آنفولانزا در منزل

برای درمان آنفولانزا سیر و پیاز مصرف کنید . همه از مزاياي سير و پياز مي گويند ، چه جدا از هم ، چه باهم . برخي از خانواده ها با اولين عطسه يا سرفه بچه سراغ سير و پياز مي روند و آن ها را به غذا اضافه مي كنند .

برای درمان آنفولانزا با دو فنجان نمك ، حمام گرمي براي كودك آماده كنيد . كودك را به مدت پنج دقيقه درون اين وان آب گرم بگذاريد . از آن جا كه بچه ممكن است در اثر بيماري ضعيف شده باشد ، او را تنها نگذاريد . آب را آن قدر داغ نكنيد كه بچه احساس ناراحتي كند .

هشدار : اگر حدس مي زنيد فرزندتان آنفلونزا گرفته ، برای درمان آنفولانزا به او آسپرين ندهيد . سندروم راي بيماري جدي است كه باعث از كار افتادن كليه ها و گاه مرگ مي شود و علت آن هم بيماري ويروسي و مصرف آسپرين است .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

نظرات

*

code