آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

روش های درمان خانگی کهیر

24743 24 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » روش های درمان خانگی کهیر همیار آسان طب

برای درمان خانگی کهیر نصف فنجان جوش شيرين را به نيم گرم وان اضافه كنيد . در صورت خارش مداوم محل كهير ، روزي دوبار كودك را با اين آب حمام كنيد . به علاوه ، مي توانيد دو قطره روغن عصاره بابونه هم به وان آب جوش شيرين بيفزاييد تا تاثير شفابخش آن بيش تر شود .

درمان خانگی کهیر

درمان خانگی کهیر با روشهای مختلفی امکان پذیر است . کهیر یک مشکل پوستی است که ممکن است برای بسیاری از افراد اتفاق بیفتد و بدنشان حالت جوش جوش شود . گذاشتن كمپرس سرد روي قسمت هاي كهير زده باعث كاهش تورم مي شود و خارش شديد را موقتا تسكين مي بخشد . داروهاي آنتي هيستامين بي نياز از نسخه پزشك هم روند پيدايش كهيرهاي جديد را كند مي كند و خارش را تسكين مي دهد .

با روشهای درمان خانگی کهیر آشنا شوید

بيش تر روش هاي درمان خانگی کهیر در زير باعث كاهش خارش شديد مي شوند:

• برای درمان خانگی کهیر نصف فنجان جوش شيرين را به نيم گرم وان اضافه كنيد . در صورت خارش مداوم محل كهير ، روزي دوبار كودك را با اين آب حمام كنيد . به علاوه ، مي توانيد دو قطره روغن عصاره بابونه هم به وان آب جوش شيرين بيفزاييد تا تاثير شفابخش آن بيش تر شود .

• حمام جوي دوسر هم تسكين دهنده است . مقدار زيادي از پودر جوي دو سر را در وان حمام بريزيد و روزي دو بار بچه را در آن قرار دهيد .

• برگ پامچال يا هميشه بهار را مي توان  جهت درمان خانگی کهیر خرد كرد و با آب مخلوط كرد و ضماد يا خميري ساخت كه بتوان آن را به طور موضعي روي پوست قرار داد . با هميشه بهار مي توانيد چاي درست كنيد و پس از سرد شدن چاي از آن براي شست و شوي پوست استفاده كنيد .

• بابونه را فراموش نكنيد . از چاي ملايم بابونه مي توان به طور موضعي براي درمان خانگی کهیر استفاده كرد . چنانچه يك عدد چاي كيسه اي گل اشرفي يا بومادران هم به آن اضافه كنيد تاثيرش بيش تر مي شود ( بومادران در درمان پوست معجزه مي كند ) . به علاوه ، نصف قاشق چاي خوري جوش شيرين هم مي توانيد به اين مجموعه اضافه كنيد . با اين محلول پوست كودك را شست و شو دهيد .

• به گزارش بخش سلامت سایت اسان طب ، در نهايت ، هميشه از آلوئه ورا استفاده كنيد .  جهت درمان خانگی کهیر شما مي توانيد شيره آلوئه ورا را مستقيما از برگ گياهي كه در خانه داريد بگيريد يا ژل آماده ي آلوئه ورا را از فروشگاه ها بخريد . ژلي بخريد كه حداقل نود و هشت درصد الوئه ورا داشته باشد . علاوه بر اين ، مي توانيد از آب آلوئه ورا هم استفاده كنيد . ( كه با ژل تفاوت دارد ) و چند قطره روغن اسطوخودوس به آن اضافه كنيد ، محلول را در قوطي اسپي بريزيد و روي قسمت هاي كهير زده بپاشيد .

• دوست خوبم كارول عمه ي بزرگي دارد كه مي گويد با پاك كردن قسمت هاي كهير زده پوست با خامه اي شير ، ترجيحا شير بز يا شير كم چرب و پس از آن شستن پوست با آب مي توان خارش را تسكين داد .اشنایی با علل و درمان کهیر را مطالعه کنید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

نظرات

*

code