.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

نشانه های موهای زاید بدن

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نشانه های موهای زاید بدن

يكي از علائم و تظاهرات بلوغ رشد موهای زاید بدن در پا ، زير بغل ، و دست ها وسينه و موي زهار و حتي صورت است . اين رشد موها كاملا طبيعي است. در ناحيه مونزوپوبيس ، موي زهار شروع به روييدن مي كند . اين مو در ابتدا نرم و كوكي مانند است ، اما به تدريج ضخيم و تاب دار مي شود .

موهای زاید بدن

یکی از علائم و تظاهرات بلوغ رشد موهای زاید بدن  در پا ، زیر بغل ، و دست ها وسینه و موی زهار و حتی صورت است . این رشد موها کاملا طبیعی است. در ناحیه مونزوپوبیس ، موی زهار شروع به روییدن می کند . این مو در ابتدا نرم و کوکی مانند است ، اما به تدریج ضخیم و تاب دار می شود . معمولا این مو ، هم رنگ موی سر افراد است ؛ اما همیشه این طور نیست.

علایم موهای زاید بدن

به همین ترتیب موهای زاید بدن در دست و پا و صورت هم تیره تر و مشخص تر می شود . معمولا با اولین نشانه های درشت و پر مو شدن دوره عادت ماهیانه شروع می شود .

البته رشد بعضی از این موهای زاید بدن دائمی نبوده و به دلیل تغییر سطح هورمون های بدن موقتی می باشند و گاهی خود به خود از بین می روند . البته از بین بردن موهای زاید بدن تا حد زیادی تابع مذهب و فرهنگ فرد است . به عنوان مثال در بعضی از کشورهای حاشیه مدیترانه مثل ایتالیا و اسپانیا ، زنان از پرموبودن بدن خود خیلی خوشحال می شوند. اما در جاهای دیگر موهای زاید بدن در پاها و زیر بغل ها را با تراشیدن از بین می برند . البته بعضی از افراد بیش تر از بقیه مو دارند و موی تیره بیش تر از موی بور به چشم میخورد .

به هرحال در کشور ما تا قبل از ازدواج موهای صورت و ابرو برداشته نمی شود. ولی اگر موهای صورت خیلی بیش از حد طبیعی و درشت و ضخیم به خصوص در نواحی چانه ، سبیل و دم خط دیده شد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه شود . زیرا ممکن است عدم تعادل هورمونی وجود داشته باشد که معمولا با درمان همراه است .

روشهایی برای از بین بردن موهای زاید بدن

به طور کلی روش های از بین بردن موهای زاید بدن را می توان به دو دسته روش های موقتی و دائمی تقسیم نمود . دیپلاسیون ، اپیلاسیون ، مومک و استفاده از موبرهای شیمیایی و دکلره کردن از روش های موقتی رفع موها هستند .

به گزارش بخش زیبایی سایت اسان طب ، در دکلره کردن یا بور کردن موهای زاید ، پودرهای آماده از بازار تهیه شده و با آب اکسیژنه مخلوط و خمیر به دست آمده برای رنگ زدایی روی موها به کار می روند .

پیگمان مو با استفاده از پراکسید هیدروژن ( باقدرت 6 درصد) حذف می شوند . این روش برای حذفموهای زاید بدن  بدون درد است و خیلی ساده وراحت و در مدت زمان کوتاه انجام می گیرد . ولی نمی توان چندین بار مکرر از این روش استفاده کرد چون برای سلامتی پوست مضر بوده و به زیبایی آن صدمه می زند .زیرا در طی اکسیداسیون رنگ مو ، روشن تر و قوام آن نرم تر می شود و از طرفی سبب تغییر رنگ مو یا تحریک پوستی می شود .

استفاده از کرم های موبر : این کرم ها که حاوی مواد شیمیایی هستند از طریق هیدرولیز باندهای دی سولفید ، سبب در هم شکستن و حل شدن موها می شوند .

در واقع این مواد شیمیایی ، پیوند های شیمیایی داخل مو را می شکنند و مو را در سطح پوست قطع می کنند . از آنجا که ترکیبات پوست و مو شباهت زیادی به هم دارند بنابراین هر ماده ای که قادر باشد ساختمان مو را بشکند و آن را قطع کند به طور قطع روی پوست هم اثر سوء و مخرب خواهد داشت .

بنابراین مدت زمانی که این مواد به پوست مالیده شود باید کوتاه باشد و پس از زدودن موهای زاید ، پوست باید کاملا شسته و ضد عفونی شود و بعد از خشک شدن مواد ضد عفونی کننده ، از کلدکرم ( کرم مرطوب کننده پوست ) استفاده شود .

روشهایی برای رفع موهای زائد

موهای زاید بدن

سعی کنید موهای زاید بدن را با پودر های موبر بردارید. این پودر ها را باید خمیر کرده و به محل بمالیدو بعد از حدود یک ربع ساعت با کاردک موها را بردارید. این پودر ها هم سفید کننده هستند و هم میزان موهای زایدی بدن را کاهش مید هند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

درمان چاقی با طب سوزنی

درمان چاقی با طب سوزنی

مصرف قرص ضد بارداری

قرص ضد بارداری ( LD و HD و تری فازیک )

درمان خارش

دلایل و درمان خارش پوست را بدانید .

نقش فیبر در غذا

نقش فیبر در غذا و ارتباط آن با بیماریها

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com