آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

نشانه های موهای زاید بدن

24744 24 دی 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » نشانه های موهای زاید بدن همیار آسان طب

يكي از علائم و تظاهرات بلوغ رشد موهای زاید بدن در پا ، زير بغل ، و دست ها وسينه و موي زهار و حتي صورت است . اين رشد موها كاملا طبيعي است. در ناحيه مونزوپوبيس ، موي زهار شروع به روييدن مي كند . اين مو در ابتدا نرم و كوكي مانند است ، اما به تدريج ضخيم و تاب دار مي شود .

موهای زاید بدن

يكي از علائم و تظاهرات بلوغ رشد موهای زاید بدن  در پا ، زير بغل ، و دست ها وسينه و موي زهار و حتي صورت است . اين رشد موها كاملا طبيعي است. در ناحيه مونزوپوبيس ، موي زهار شروع به روييدن مي كند . اين مو در ابتدا نرم و كوكي مانند است ، اما به تدريج ضخيم و تاب دار مي شود . معمولا اين مو ، هم رنگ موي سر افراد است ؛ اما هميشه اين طور نيست.

به همين ترتيب موهای زاید بدن در دست و پا و صورت هم تيره تر و مشخص تر مي شود . معمولا با اولين نشانه هاي درشت و پر مو شدن دوره عادت ماهيانه شروع مي شود .

البته رشد بعضي از اين موهای زاید بدن دائمي نبوده و به دليل تغيير سطح هورمون هاي بدن موقتي مي باشند و گاهي خود به خود از بين مي روند . البته از بين بردن موهای زاید بدن تا حد زيادي تابع مذهب و فرهنگ فرد است . به عنوان مثال در بعضي از كشورهاي حاشيه مديترانه مثل ايتاليا و اسپانيا ، زنان از پرموبودن بدن خود خيلي خوشحال مي شوند. اما در جاهاي ديگر موهای زاید بدن در پاها و زير بغل ها را با تراشيدن از بين مي برند . البته بعضي از افراد بيش تر از بقيه مو دارند و موي تيره بيش تر از موي بور به چشم ميخورد .

به هرحال در كشور ما تا قبل از ازدواج موهاي صورت و ابرو برداشته نمي شود. ولي اگر موهاي صورت خيلي بيش از حد طبيعي و درشت و ضخيم به خصوص در نواحي چانه ، سبيل و دم خط ديده شد حتما بايد به پزشك متخصص مراجعه شود . زيرا ممكن است عدم تعادل هورموني وجود داشته باشد كه معمولا با درمان همراه است .

روشهایی برای از بین بردن موهای زاید بدن

به طور كلي روش هاي از بين بردن موهای زاید بدن را مي توان به دو دسته روش هاي موقتي و دائمي تقسيم نمود . ديپلاسيون ، اپيلاسيون ، مومك و استفاده از موبرهاي شيميايي و دكلره كردن از روش هاي موقتي رفع موها هستند .

به گزارش بخش زیبایی سایت اسان طب ، در دكلره كردن يا بور كردن موهاي زايد ، پودرهاي آماده از بازار تهيه شده و با آب اكسيژنه مخلوط و خمير به دست آمده براي رنگ زدايي روي موها به كار مي روند .

پيگمان مو با استفاده از پراكسيد هيدروژن ( باقدرت 6 درصد) حذف مي شوند . اين روش برای حذفموهای زاید بدن  بدون درد است و خيلي ساده وراحت و در مدت زمان كوتاه انجام مي گيرد . ولي نمي توان چندين بار مكرر از اين روش استفاده كرد چون براي سلامتي پوست مضر بوده و به زيبايي آن صدمه مي زند .زيرا در طي اكسيداسيون رنگ مو ، روشن تر و قوام آن نرم تر مي شود و از طرفي سبب تغيير رنگ مو يا تحريك پوستي مي شود .

استفاده از كرم هاي موبر : اين كرم ها كه حاوي مواد شيميايي هستند از طريق هيدروليز باندهاي دي سولفيد ، سبب در هم شكستن و حل شدن موها مي شوند .

در واقع اين مواد شيميايي ، پيوند هاي شيميايي داخل مو را می شكنند و مو را در سطح پوست قطع مي كنند . از آنجا كه تركيبات پوست و مو شباهت زيادي به هم دارند بنابراين هر ماده اي كه قادر باشد ساختمان مو را بشكند و آن را قطع كند به طور قطع روي پوست هم اثر سوء و مخرب خواهد داشت .

بنابراين مدت زماني كه اين مواد به پوست ماليده شود بايد كوتاه باشد و پس از زدودن موهاي زايد ، پوست بايد كاملا شسته و ضد عفوني شود و بعد از خشك شدن مواد ضد عفوني كننده ، از كلدكرم ( كرم مرطوب كننده پوست ) استفاده شود .روشهایی برای رفع موهای زائد

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code