تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

سوکروز چیست ؟ (قند نیشکر و یا چقندرقند )

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » سوکروز چیست ؟ (قند نیشکر و یا چقندرقند )

سوکروز جسمی جامد و بلوری سفید است که در آب حل گشته و مایعی دکستروز روتاتوری (راست گردان نور) به دست می دهد .سوکروز فراوری شده به صورت تجاری از نیشکر که فقط می تواند در کشورهای مناطق حاره کشت شود ، و از چغندر قند که در مناطق معتدل کشت می گردد به دست می اید .

سوکروز چیست

سوکروز چیست ؟ قند معمولی ، چه از نیشکر و چه از چغندر قند گرفته شده  باشد به طور کلی سوکروز خالص است . در پاسخ به این که سوکروز چیست ؟ باید بگوییم : سوکروز جسمی جامد و بلوری سفید است که در آب حل گشته و مایعی دکستروز روتاتوری (راست گردان نور) به دست می دهد . سوکروز در دنیای گیاهان به طور گسترده ای پخش بوده و در بسیاری از میوه ها ، علف ها ، ریشه ها و همچنین در آب موجود در نوع به خصوصی از درختان یافت می شود . سوکروز بیش از هر نوع دیگری تولید شده و مقدار مصرف آن نیز بیش از هر نوع قند دیگر است . بیش از دو میلیون تن سوکروز هر ساله در انگلستان به مصرف رسیده (یعنی تقریبا مصرفی سرانه معادل 41 کیلوگرم در سال) که از این مقدار تقریبا یک سوم آن از چغندرهای کشت شده در محل است .

آیا می دانید سوکروز چیست ؟

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب در هیدرولیز با اسید محلول ، ویا آنزیم سوکراز ،سوکروز به مقدار مساوی گلوکز و فروکتوزبه دست می دهد . بنابراین مولکول سوکروز باید شامل یک واحد گلوکز و یک واحد فروکتوز باشد . واحد فروکتوز در سوکروز دارای حلقه ای شش گوشه نبوده و فقط پنج گوش است . سوکروز بسیار اسان و زود هیدرولیزه شده و به گلوکز و فروکتوز تبدیل می گردد . گلوکز دارای حلقه ای شش گوش است . فروکتوز به طور قوی تر در محلول نور را به طرف چپ می گردانند یا چپ گردان است در مقایسه با گلوکز راست گردان بدین سبب مخلوط گلوکز و فروکتوز که توسط هیدرولیز کردن سوکروز به دست می اید چپ گردان است . این تغییر در علامت قابلیت گردش را اینورژن می خوانند

مخلوط گلوکز و فروکتوز که توسط اینورژن تولید شده به نام قند تبدیل شده می خوانند و ما آن را به نام عسل می شناسیم . زنبوران شهد گل ها را که به طور کلی سوکروز است ( سوکروز چیست ؟ ) و آن را با آنزیم های خود در حین گوارش تبدیل می نماید .

ادامه پاسخ سوال سوکروز چیست ؟

عسل کاملا قند تبدیل شده نیست زیرا به جز دارا بودن گلوکز و فروکتوز دارای مقداری وسکروز و مقداری حدود 20 % آب و مقادیر کمی از طعم های کسب شده از گل هایی که از انها عسل گرفته شده می باشد . هنگامی که سوکروز را در تهیه غذاهایی با مزه ترش به کار می برند مقداری تبدیل تغییر ناپذیر در آن صورت می گیرد . مثلا اگر سوکروز را در شیرین کردن آب میوه ها به کار برند تبدیل در ماهیت آن در عرض چند ساعت انجام می گیرد . در مرباها و شیرینی هایی مانند آب نبات قند تبدیل شده یافت می شود .

سوکروز فراوری شده به صورت تجاری از نیشکر که فقط می تواند در کشورهای مناطق حاره کشت شود ، و از چغندر قند که در مناطق معتدل کشت می گردد به دست می اید . هر کدام را که به کار برند محصول یکی است . فرقی بین قند به دست آمده از چغندر قند و نیشکر وجود ندارد .

سوکروز چیست

سوکروز قند نیشکر و چغندر قند است که به مقدار لازم برای بدن لازم است. اما مصرف زیاد ان هم توصیه نمی شود. این سوکروز برای سلامتی فواید زیادی دارد که در بالا به انها اشاره کردیم.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علت وزوز گوش

علل و راه کارهای درمان وزوز گوش

خواص مرزنگوش‌ وحشی

خواص مرزنگوش‌ وحشی از گیاهان دارویی

ارتباط والدین با معلم چگونه است ؟

نحوه تهیه کوکوی باقلا سبز

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code