.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

خصوصیات فروکتوز یا قند میوه

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » خصوصیات فروکتوز یا قند میوه

از خصوصیات فروکتوز اینست که فروکتوز یک قند چپ گرد است یعنی هنگامی که تیغه ی نوری از محلول فروکتوز عبور کند این نور قطبی به طرف چپ متمایل می شود واین مبدا اسم جانشین لوولوز است . فروکتوز همان قند میوه است .

خصوصیات فروکتوز

خصوصیات فروکتوز کمی  شبیه گلوکز است . قند فروکتوز با گلوکز در عسل یافت می شوند ، که حدود 35 درصد قند دارد و همچنین در آب میوه های شیرین . فروکتوز یک ترکیب با اهمیت غذایی است که به خودی خود مهم نیست ولی هر گاه غذاهای دارای سوکروز خورده شوند با هیدرولیزه شدن در بدن تولید می گردد . از خصوصیات فروکتوز اینست که  فروکتوز یک قند چپ گرد است یعنی هنگامی که تیغه ی نوری از محلول فروکتوز عبور کند این نور قطبی به طرف چپ متمایل می شود واین مبدا اسم جانشین لوولوز است .

شناسایی خصوصیات فروکتوز

در خصوصیات فروکتوز  در بخش سلامت سایت آسان طب امده است که فروکتوز یک قند C6 ماند گلوکز است و فرمول مولکولی همانندی را با او دارد . C6H12O6 . پنج اتم کربن و یک اتم اکسیژن یک حلقه ی شش گوشی را تشکیل می دهند که گروه های اتم دیگری در اطراف دارند .

فروکتوز تقریبا دوبرابر سوکروز شیرین است – قند معمولی روی میز – اما ارزش انرژی یکسان دارند ، تقریبا 17 kj/g . این بدان معنی است که با نیمی از مقدار مصرف فروکتوز به جای سوکروز شیرینی یکسانی به دست خواهد آمد . بنابراین افرادی که مایلند کالری کمتری مصرف کنند و لاغر شوند اما طالب شیرینی درغذا هستند فروکتوز را به کار می برند – این بیماری را دیابت ملیتوس می خوانند که به طور کلی معروف به دیابت قند است . بر عکس گلوکز وسوکروز ، فروکتوز به هورمون انسولین برای به کار گیری آن توسط بدن نیازی ندارد .

ادامه خصوصیات فروکتوز

تاچندی پیش فروکتوز به قیمت ارزان در دسترس نبود ، اما امروزه آن را از گلوکز می سازند (شیره گلوکز یا شیره ذرت ) بدین صورت که آن را با آنزیمی که قادر است گلوکز را تبدیل به فروکتوز نماید عمل آوری می نمایند .

خصوصیات فروکتوز و گلوکز بسیار شبیه یکدیگرند و ترکیب آنها بسیار نزدیک به هم می باشد – هر دو دارای c6 هستند . یعنی قند تولید شده توسط گیاهان به طوری که می توان انتظار داشت ساختمان مولکولی آنان نیز همسان باشد . در نگاه اول به نظر می رسد ساختمان فروکتوز با آنچه که اسختمان مولکولی گلوکز است یکسان می باشد .

اما نگاهی دقیق تر نشان می دهد که چنین نیست و فرق بین آن دو هر چند بسیار کم ، ولی توسط سیستم های بیولوژیکی مانند بدن ما کشف می شوند . برای مثال ، از نظر شیرینی فرق دارند و آن طوری که بعدا معلوم خواهد شد . گلوکز ترکیبی کلیدی در کاربرد غذاهای کربوهیدراتی توسط بدن است در حالی که فروکتوز هیچ گونه نقشی در این مورد ندارد .

خصوصیات فروکتوز

خصوصیات فروکتوزموضوع این بخش از آسان طب بود. امیدواریم از مطالعه ان بهره مند شده باشید. خصوصیات فروکتوز  و گلوکز خیلی شبیه هم هست. این دو قند هستند  و هر کدام به اندازه تعادل برای بدن لازم هستند. فروکتوز نوعی قند میوه هست.

اما خب این گلوکز و فروکتوز بیشتر از نیاز نباید به بدن برسد وگرنه مضرات زیادی برای سلامتی ما دارد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

قرص رانیتیدین

اثرات و عوارض قرص رانیتیدین

طرز تهیه کیک سیب

آموزش طرز ساخت کیک سیب

ايبوپروفن

اطلاعات دارویی از ایبوپروفن (Ibuprofen)

درمان بیماری پی کی یو

بیماری پی کی یو چیست و علایم pku

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code