تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نقش سدیم و پتاسیم در بدن چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نقش سدیم و پتاسیم در بدن چیست ؟

رژیم های متوسط غذایی از لحاظ سدیم و پتاسیم غنی است و هر دو ماده به آسانی جذب بدن می گردند . مقدار اضافی سدیم و پتاسیم توسط کلیه ها از بدن جدا و در ادرار دفع می شوند . مقداری نیز در تعریق از دست می رود ، و با آن مقدار آب بدن دفع می گردد . علت اصلی تشنگی پس از خوردن غذای شور نیز همین است .

سدیم و پتاسیم

سدیم و پتاسیم فلزاتی بسیار واکنش دار هستند و به شدت از خود واکنش نشان میدهند  . در غذا و آب آنها به صورت سدیم کلراید یا نمک طعام وجود دارند ویا به صورت پتاسیم کلراید . در چنین ترکیب هایی سدیم و پتاسیم به صورت کاتیون یا یون مثبت ، Na+ و K+ وجود دارند و نه در شکل واکنش کننده فلز با سدیم کلراید به صورت نمک طعام اشنا هستیم و معمولا این بیشترین طریقه ای است که سدیم در غذا وجود دارد . در بدن سون های با بار مثبت همراه با شما و مشابه آنیون ، مانند سون های با بار منفی وجود دارند . انیون ها بیشترین یون های کلراید و فسفات هستند اما دیگر آنیون ها (مانند سون های کربنات و بی کربنات ) در غذا می باشد و نقش مهمی در فرآورده های درونی بدن دارند .

عمل سدیم و پتاسیم در بدن

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، تقریبا تمام سدیم و پتاسیم در مایعات و بافت های نرم بدن می باشند . سون های سدیم بیشتر در مایعات خارج از سلولی و پلاسمای خون وجود دارند در حالی که یون های پتاسیم بیشتر در خود سلول ها هستند . حدود یک صدم گرم سدیم (که در 250 گرم سدیم کلراید است) و همان قدر نمک پتاسیم در بدن وجود دارند . مقدار و فشار اسموتیک خون و مایعات سلولی رابطه ی نزدیکی با غلظت های سون های سدیم و پتاسیم دارند و به طور دقیقی توسط مکانیزم میزان کننده بدن کنترل می گردند .

رژیم های متوسط غذایی از لحاظ سدیم و پتاسیم غنی است و هر دو ماده به آسانی جذب بدن می گردند . مقدار اضافی سدیم و پتاسیم توسط کلیه ها از بدن جدا و در ادرار دفع می شوند . مقداری نیز در تعریق از دست می رود ، و با آن مقدار آب بدن دفع می گردد . علت اصلی تشنگی پس از خوردن غذای شور نیز همین است .

سدیم و پتاسیم به طور موثر و ضروری در انتقال تحریکات عصبی و انقباض عضلانی ، که شامل انقباض قلب نیز می گردد تاثیر دارد .

منابع غذایی تامین سدیم و پتاسیم

مقدار سدیم بیشتر غذاها در وضعیت عادی آنها معمولا کم بوده ، اما نمک به بیشتر غذاهای فراوری شده اضافه می گردد . بنابراین هر چند که مقدار سدیم گوشت تازه بسیار کم است ولی ، سوسیس ها و دیگر محصولات گوشتی دارای مقادیر زیادی نمک هستند ، همین طور ماهی . ماهی تازه دارای سدیم کمی است اما دودی ویا نمک سود آن می تواند بسیار شور باشد . مقداری نمک به بیشتر کره ها و مارگارین ها اضافه می گردد . به سبزی های کنسرو شده و پنیر ، نان و بسیاری از غلات صبحانه ای اضافه می گردد . سبزی های پخته شده در آب نمک دارای سدیم بیشتری هستند تا سبزی های خام .

سدیم و پتاسیم

نقش سدیم و پتاسیم در بدن مساله بسیار مهمی است که باید به ان توجه شود. بدن ما به شدت به سدیم و پتاسیم نیاز دارد و اگر این مواد به ان کم برسد دچار مشکلاتی خواهیم شد.

البته یادتان باشد خیلی بیش از حد نرمال نباید از این مواد مصرف کرد. چون در ان صورت هم به مشکل بر می خوریم.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

عوارض قرص دیگوکسین یا قرص digoxin

عوارض قرص دیگوکسین یا قرص digoxin

بیماری التهابی لگن

دانستنی های درد لگن

خوراکی مفید

با 10 خوراکی مفید و حیات بخش اشنا شوید

درمان ریزش مو ی سر با روشهای طبیعی

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code