تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آشنایی با چوب اراک مسواک

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آشنایی با چوب اراک مسواک

طرز استفاده از چوب اراک مسواک این است که ابتدا کمی از پوست آن را بر می دارند سپس قسمت پوست گرفته شده را عمود بر دندان ها به عنوان مسواک به کار می گیرند ، حداقل 5 دقیقه طول می کشد که الیاف آن کاملا باز شوند و در این مدت نظافت کاملی صورت می گیرد .

چوب اراک مسواک

مسواک زدن با چوب اراک بسیار سفارش شده است . مسواک کردن سنتی نیکو و سبب پاکیزگی دهان است . دهان خود را با مسواک کردن برای ارتباط با خدا پاکیزه کنید . روزه دار هم می تواند مسواک کند . مسواک کردن مایه روشنایی چشم و تقدیت حافظه است . از مسواک کردن در مستراح و حمام به لحاظ بهداشتی نهی شده است . فرشتگان خدا برای مسواک کنندگان و خلال کنندگان دندان ، دعا می کنند .

حتما بعد از مسواک و خلال کردن باید فضای دهان را باگردانیدن آب در دهان از بقایای مواد باقی مانده کاملا پاک ساخت ، امام علی به حداقل سه بار مضمضه کردن آب توصیه فرمود – استفاده از چوب گز ، چوب انار ، ریحان و نی برای پاکیزه کردن دندان ها نهی شده است . اما مسواک کردن با چوب زیتون و به خصوص چوب اراک سفارش شده است .

چوب اراک مسواک چیست ؟

چوب اراک مسواک در حقیقت چوب ریشه این درخت است که در جنوب ایران و مناطق گرمسیر می روید و غالبا حجاج ان را از سرزمین حجاز به عنوان سوقات می آورند .

به گزارش بخش دهان و دندان سایت اسان طب طرز استفاده از چوب اراک مسواک  این است که ابتدا کمی از پوست آن را بر می دارند سپس قسمت پوست گرفته شده را عمود بر دندان ها به عنوان مسواک به کار می گیرند ، حداقل 5 دقیقه طول می کشد که الیاف آن کاملا باز شوند و در این مدت نظافت کاملی صورت می گیرد .  به گزارش آسان طب برای مرتبه دیگر باید این قسمت را برید و قسمت جدیدی را بکار گرفت در حقیقت این مسواک ، مسواک یکبار مصرف است . در حالیکه اگر سطح موهای بهترین انواع مسواک های معمولی را زیر میکروسکوپ نگاه کنیم می بینیم حفراتی دارد که میکروب ها می توانند در انها جمع شوند لذا برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم مسواک را جایی قرار دهند که کاملا خشک شود .

بررسی های علمی متعددی روی چوب اراک مسواک صورت گرفته که نشان می دهد وجود ترکیبات موجود در آن نقش موثری در پاکسازی و حذف مواد چسبیده به دندان ها ، ممانعت از رشد باکتری ها ، تحکیم دندانها و لثه ، سفید کردن دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها دارد . لذا فکر تهیه دهان شویه و خمیر دندان حاوی پودر یا عصاره این چوب در شکورهای اسلامی وغیر اسلامی به مرحله عمل درآمده است .

عناوین مرتبط :

به پاکیزگی مسواک اهمیت بدهیم

 به مسواک زدن اهمیت بدهیم

فواید و خاصیت مسواک زدن

مسواک های طبیعی را بشناسید

چند بار مسواک بزنیم؟

مسواک،صبح‌ها پیش از صرف صبحانه مسواک بزنید

مسواک بهتر است یا نخ دندان؟

چوب اراک مسواک

چوب اراک مسواک پایه مسواک است که خاصیت زیادی هم برای دندان ها و دهان دارد .این گیاه برای تهیه مسواک ها استفاده می شود.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بارداري خارج رحمی

علت و علایم حاملگی خارج از رحم

مقدار میزان روی و سلامت بدن

پیشگیری از سرطان روده بزرگ

نحوه ی پیشگیری از سرطان با رژیم غذایی مناسب

سرطان دهانه رحم چیست

سرطان دهانه رحم چه علائم و درمانی دارد؟

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code