.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نکاتی درباره بهداشت توالت

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نکاتی درباره بهداشت توالت

توصیه به استنجاء آب ( دقت در طهارت و زدودن آلودگی بعد از اجابت مزاج ) و به خصوص با توجه به وضعیت ساختمانی بدنی به خطر گسترش آلودگی های مدفوع نزد زنان تاکید به کمال دقت در نظافت و در عین حال خودداری از توقف طولانی در مستراح نمونه ای از دهها توصیه و سفارش بهداشتی در مورد بهداشت توالت است .

بهداشت توالت

یکی از مباحث بسیار مهم در بهداشت توالت و  محیط دفع بهداشتی مدفوع است و اهمیت آن از این جهت است که هر گونه کم توجهی به این مساله ، فراهم ساختن خطر بالقوه و تهدید جان و سلامت افراد است .

بهداشت توالت چگونه رعایت می شود ؟

از آنجا که مدفوع محل تجمع بسیاری از میکروب ها و از جمله میکروب های خطرناکی مثل حصبه ، شبه حصبه ، وبا ، اسهال خونی و .. می باشد سهم مهمی در مرگ و میر و بیماری مردم در کشورهای مختلف دارد . به همین لحاظ برای جلوگیری از تماس مدفوع با انسان ، غذا و آب باید تدابیر لازم را بکار گرفت .

به نحوی که مدفوع از طریق غذا ، آب ، مگس یا دست ها و وسایل آلوده مجددا با انسان تماس پیدا نکند .

نجس بودن مدفوع و ضرورت اجتناب از آن به طور مستقیم و غیر مستقیم از نکات بسیار مهمی است که اهل ایمان را به اندیشیدن تدابیر لازم وا داشته است .

به گزارش  اسان طب توصیه به استنجاء آب ( دقت در طهارت و زدودن آلودگی بعد از اجابت مزاج ) و به خصوص با توجه به وضعیت ساختمانی بدنی به خطر گسترش آلودگی های مدفوع نزد زنان تاکید به کمال دقت در نظافت و در عین حال خودداری از توقف طولانی در مستراح نمونه ای از دهها توصیه و سفارش بهداشتی در  مورد بهداشت توالت  است .

ویژگی های مستراح بهداشتی ( بهداشت توالت )

برای مبارزه و پیشگیری از انتظار بیماری های منتقله از راه مدفوع  در بهداشت توالت ، ساده ترین کار ایجاد مستراح های بهداشتی و دفع صحیح مدفوع است . به نحوی که

1-موجب آلودگی سطح خاک نشود

2- آبهای زیر زمینی را الوده نکند

3- آب های سطحی را الوده نکند

4- از دسترس مگس ، سوسک و حیوانات دور باشد

5- حداقل 6 ماه در داخل چاه یا مخزن بماند تا مراحل تجزیه را طی نماید و میکروب های بیماری زا و تخم انگل ها در آن از بین برود پس از این مدت استفاده از آن به عنوان کود با رعایت احتیاط مانعی ندارد .

6- مستراح ساده بوده بد نما و متعفن نباشد .

حتی در شرایط اضطراری مثل بعد زلزله و حوادث طبیعی و غیر طبیعی نیز باید با بهره گیری از امکانات و به سرعت جای مناسبی را برای مستراح در نظر بگیرند و چهار نکته ی اول از شش نکته ذکر شده را مراعات نمایند اینگونه مستراح ها را با ساده ترین وسائل و با پوششی از پلاستیک یا گونی می توان به طور موقت آماده بهره برداری ساخت .انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

بهداشت توالت

بهداشت توالت در سلامت ما تاثیر بسزایی دارد. عفونت های مختلف در توالت از طریق ناحیه تناسلی و دستها میتواند وارد بدن ما شده و بیماری های شدیدی را به وجود اورد. شاید اولین بیماری که در مورد رعایت نکردن بهداشت توالت به ذهن میخورد عفونت ادرار باشد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص نارنج و پوست نارنج

خواص نارنج و پوست نارنج چیست ؟

کودک معلول

یک توازن طریف در رفتار با کودک معلول

سلامت چشم

داروهایی پر ضرر برای سلامت چشم

مهارت های عملی زندگی و موفقیت افراد ، مهارت های زندگی ، مهارتهای عملی زندگی ، مهارتهای عملی

مهارت های عملی زندگی و موفقیت افراد

پربازدید های اخبار پزشکی , سبک زندگی , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com