آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

نحوه ی شروع غذای کمکی به نوزاد

25047 30 دی 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , خانواده , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » نحوه ی شروع غذای کمکی به نوزاد همیار آسان طب

افزودن غذاهای جامد و شروع غذای کمکی به نوزاد با غلظت انرژی بالا سبب چاقی در افراد می گردد و استفاده ی اولیه از غذاهای غلات شامل کلوتن گندم می تواند بچه را به سمت بیماری سلیاک سوق دهد . زمانی که شروع غذای کمکی و جامد برای اطفال آغاز می گردد می توان از اکثر غذاهایی که توسط سایر افراد خانواده مصرف می گردد استفاده کرد .

شروع غذای کمکی

 زمان انتقال یا گرفتن از شیر و تبدیل آن به غذای جامد و شروع غذای کمکی در سنین متفاوت در مورد کودکان اشاره شده است . اکثرا پیشنهاد شده  به کودکان سه ماهه غذای جامد داده شود ولی هیچ دلیل خاصی برای دادن غذاهای جامد قبل از سه ماهگی ارائه نشده است و ممکن است خطرات اساسی در استفاده زودرس از غذای جامد  و شروع غذای کمکی وجود داشته باشد . بیشتر کودکان تا سن 6 ماهگی باید مقداری غذای جامد مصرف نمایند .

برای مثال افزودن غذاهای جامد و  شروع غذای کمکی به نوزاد با غلظت انرژی بالا سبب چاقی در افراد می گردد و استفاده ی اولیه از غذاهای غلات شامل کلوتن گندم می تواند بچه را به سمت بیماری سلیاک سوق دهد .

نکاتی درباره شروع غذای کمکی به نوزاد

زمانی که شروع غذای کمکی  و جامد برای اطفال آغاز می گردد می توان از اکثر غذاهایی که توسط سایر افراد خانواده مصرف می گردد استفاده کرد . به شرطی که به قطعات ریز تبدیل یا الک گردد . چنین غذاهایی که به صورت تجارتی تهیه می شوند اغلب به صورت شیرین یا شور می باشند . زمانی که طفل شروع به تغذیه با شیر گاو می نماید ، باید از طریق مکمل ها ویتامین d  را دریافت کند و چنانچه خیلی کم در معرض نور خورشید برای سنتز ویتامین قرار گیرند به دلیل نیاز باید از روغن کبد ماهی شامل ویتامین A وD  ، آب پرتغال شامل ویتامین C استفاده نمایند . از مکمل های ویتامینه A و D و C به شکل قطره نیز استفاده می شود که تا سن 2 یا 5 سالگی باید استفاده گردد .

به گزارش اسان طب با وجود در دسترس بودن ترکیبات ویتامینی مناسب ، رژیم غذایی بعضی اطفال و بچه های جوان فاقد این ویتامین هاست که در یک حد کمی این کمبود برای ایجاد بیماری اسکوربوت و راشی تیسم کافی است . به این نکته باید اشاره کرد که گرچه تعداد کودکانی که از کمبود ویتامین رنج می برند در بریتانیا کم است می توان با افزایش دانسیته ها در مورد نیاز اطفال و با آموزش لازم به مادران برای بهتر کردن غذا و مخلوط کردن آن با مواد ویتامینه راشی تیسم را از بین برده و با این بیماری مبارزه نمود .

به غیر از ویتامین ها ، ماده دیگری که در رژیم کودک کمبود دارد ، آهن است . در زمان تولد ، طفل ذخیره آهن دارد که برای چند ماه کافی است که این مقدار به اضافه ی آهن دریافتی از طریق شیر مادر یا گاو نیاز کودک را برای 4 تا 5 ماه فراهم می کند که بعد از این مدت نیاز به غذای حاوی آهن سبزی های سبز ، گوشت قطعه شده و تخم مرغ مناسب است . کمبود آهن شدید در انگلیس رایج نیست . این مساله در بین کودکان مهاجر مانند مهاجران هندی که رژیم غذایی آنها فاقد آهن است وجود دارد .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code