تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

آلودگی ناشی از بسته بندی مواد غذایی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » آلودگی ناشی از بسته بندی مواد غذایی

وقتی پلاستیک ها به عنوان بسته بندی مواد غذایی استفاده شوند ، هر یک از این مواد ممکن است راه ورود خود را به ماده غذایی بیابند . فقط مقادیر بسیار ناچیزی در غذا وجود دارد اما همین مقادیر ناچیز اگر که یک دوره طولانی خورده شوند ممکن است سمیت خود را به اثبات برسانند .

بسته بندی مواد غذایی

در سال های اخیر نگرانی هایی درباره احتمال آلودگی مواد غذایی به وسیله ی انتقال مواد شیمیایی از موادی که در آنها بسته بندی شده اند وجود داشته است . پلاستیک ها به عنوان بسته بندی مواد غذایی با افزایش روز افزون استفاده می شوند و این هنگامی است که خود پلی مرها غیر سمی هستند ولی ترکیباتی که ممکن است برای بهبود ارزششان به انها اضافه شده باشند . به همان اندازه بی ضرر نباشند .

اطلاعاتی درباره مضرات بسته بندی مواد غذایی

کاتالیستهایی مانند پراکسیدهای آلی یا کمپلکس نمک های فلزی که برای شروع پلیمریزاسیون استفاده شده اند در محصول پلیمریزه شده باقی می مانند . نرم کننده ها با بسیاری از مواد پلاستیکی به منظور زیاد کردن انعطاف در بسته بندی مواد غذایی ترکیب می شوند . آنها معمولا سیالهای ویسکوز آلی مانند استرهای فتالیک ، فسفریک یا اسید رسینولئیک می باشند .

پلاستیک ها ممکن است متقابلا به وسیله ی اکسیداسیون اتمسرفری تحت تاثیر قرار بگیرند ، به خصوص وقتی که به شکل صفحات نازک باشند که یک سطح بزرگ را در معرض هوا قرار می دهد و آنتی اکسیدان ها برای کم کردن این پدیده استفاده می شوند . متاسفانه ، آنتی اکسیدان هایی که استفاده می شوند آنهایی نیستند که برای مصرف در مواد غذایی مورد قبول می باشند .

انواع بسته بندی مواد غذایی

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، پایدار کننده ها که ممکن است نمک های آلی یا نمکهای کلسیم اسیدهای چرب باشند در مواد پلاستیکی استفاده می شوند و رنگدانه ها – مواد آنتی استاتیک – باکتری کش ها و قارچ کش ها ممکن است حضور داشته باشند . وقتی پلاستیک ها به عنوان بسته بندی مواد غذایی استفاده شوند ، هر یک از این مواد ممکن است راه ورود خود را به ماده غذایی بیابند . فقط مقادیر بسیار ناچیزی در غذا وجود دارد اما همین مقادیر ناچیز اگر که یک دوره طولانی خورده شوند ممکن است سمیت خود را به اثبات برسانند .

بسته بندی مواد غذایی به صورت  کاغذی (paper – based) به طور گسترده ای برای مواد غذایی استفاده می شوند و حتی ممکن است همانطور که اغلب اتفاق می افتد اگر به کاغذ یا مقوا موادی مبنی بر افزایش بهبود مقاومت در برابر رطوبت به انها افزوده شود منبع آلودگی باشند . چنین کاغذ های مقاوم به رطوبت از کاغذ یا خمیر کاغذی که با صمغ فرمالدئید اوره یا فرمالدئید ملامین اشباع شده است ، ساخته شده اند و ممکن است فرمالدئید از این نوع کاغذ ها به ماده غذایی انتقال یابد . وجود فرمالدئید برخاسته از هر نوع صمغی که در ساخت کاغذهای مقاوم به رطوبت یا پلاستیک های حاوی موادغذایی یا سایر ابزار و وسایل پخت و پز و خوردن تا مرز 5ppm مجاز است .

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی مواد غذایی مساله بسیار مهمی است که گاهی موجب انتقال آلودگی ها به خود مواد غذایی می شود. پس باید هنگام خرید مواد غذایی به بسته بندی مواد غذایی هم دقت کرد تا به سلامتی ما لطمه وارد نشود.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مریم گلی

گیاه دارویی مریم گلی

درمان خارش بدن با داروهای گیاهی

درمان خارش بدن با نسخه های خانگی

عوارض نمک و ضررات نمک :

ضررات نمک خوردنی و مضرات نمک و عوارض نمک

ورزشهای زیبایی چانه و خوش فرم کردن فک

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code