http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

شرایط استفاده از مواد افزودنی غذایی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » شرایط استفاده از مواد افزودنی غذایی

هر ماده ای که به طور طبیعی به عنوان غذا مصرف و به هر میزانی به ماده غذایی افزوده شود ، یا در داخل ماده غذایی و یا روی ماده غذایی استفاده گردد تا بتواند روی کیفیت های محافظتی ماده غذایی بافت – استحکام – ظاهر – طعم – بو – قلیاییت و یا اسیدیته ی آن با به کار گرفتن هر نوع عمل تکنولوژیکی در ارتباط با غذا تاثیر بگذارد مواد افزودنی نامیده می شود .

مواد افزودنی

مواد افزودنی غذایی ، یا مواد طبیعی هستند و یا سنتتیک که با اهداف خاص نگهداری به غذا افزوده می شوند . تعریف قانونی مواد افزودنی بر مبنای مقررات Food Labelling Regulation 1984 ، در زیر آمده است :

هر ماده ای که به طور طبیعی به عنوان غذا مصرف و به هر میزانی به ماده غذایی افزوده شود ، یا در داخل ماده غذایی و یا روی ماده غذایی استفاده گردد تا بتواند روی کیفیت های محافظتی ماده غذایی بافت – استحکام – ظاهر – طعم – بو – قلیاییت و یا اسیدیته ی آن با به کار گرفتن هر نوع عمل تکنولوژیکی در ارتباط با غذا تاثیر بگذارد مواد افزودنی نامیده می شود .

مواد افزودنی غذایی در چه گروههایی استفاده می شود ؟

اغلب غذاهای فرایند شده و کارخانه ای شامل مواد افزودنی می باشند و در انگلستان استفاده افزودنی ها در گروه های زیر توسط قانون کنترل می شود :

1-نگاه دارنده  ها

2- آنتی اکسیدان ها

3- امولسی فایر ها و پایدار کننده ها

4- رنگ ها

5- شیرین کننده ها

6- افزودنی های متفرقه و گوناگون

در هر گروه فقط موادی که به عنوان مواد افزودنی مجاز شناخته شده اند ممکن است در غذا مصرف شوند . 4 گروه اول با طبقه بندی E.E.C مطابقت دارد . گروه 6 یا افزودنی های متفرقه شامل حلال ها – روغن های معدنی – تغییر دهنده ها یا اصلاح کننده های طعم – عوامل ضد کیک شدن و عوامل ور آمدن می باشد . هر ماده ای که در گروه های کنترل شده ی بالا قرار نداشته باشد ، ممکن است به غذا افزوده شود ولی طبق قوانین وضع شده توسط Food –Act نباید به سلامتی هیچ ضرری برساند .

به اکثر مواد افزودنی مجاز ، یک شماره سریال داده شده است . اگر مصرف انها توسط E.E.C کنترل شود شماره سریال یک پیشوند E به خود می گیرد .

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب ، بعضی از مواد افزودنی مجاز ، مواد طبیعی هستند . مثلا پکتین از سیب گرفته می شود و به عنوان یک عامل ژل شدن مصرف می شود . سایر افزودنی های مجاز از روی ماده ی طبیعی آن ساخته می شوند . مثلا اسید اسکوربیک – L که در سطح وسیعی ساخته می شود و به عنوان افزودنی غذایی مصرف می گردد و از هر نظر با ویتامین C  ( کیوی منبعی از ویتامین C )طبیعی یکسان است . به علاوه ترکیبات طبیعی و یا شبه طبیعی تعداد قابل توجهی از افزودنی های مجاز وجود دارند که به طور طبیعی یافت نمی شوند و به طور خالص سنتتیک و مصنوعی می باشند . این به ان معنا نیست که انها مضرند ولی اصولا مردم با چنین افزودنی هایی مخالف هستند . دی کربن آمید ازت دار که به عنوان بهبود دهنده آرد مصرف می شود مصالی از این نوع افزودنی هاست .

مواد افزودنی غذایی

مواد افزودنی غذایی اکثرا برای سلامتی مفید نیست . برای همین است که میگویند سعی کنید از غذاها ، خوراکیها ، شیرینی ها و …. مدل خانگی استفاده کنید تا از سلامتی ما مطمین باشید و هیچ گونه افزودنی نداشته باشند.

خب این افزودنی ها همه شیمیایی هستند و برای سلامتی مضر می باشند.

منبع :

asanteb.com

 


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مضرات چیپس و ضررات مصرف چیپس

مضرات چیپس و ضررات مصرف چیپس

معرفی علل گوناگون سوزش زبان و دهان

سفید کردن دندان

همه چیز راجب به سفید کردن دندان ها

راههای افزایش شیر مادر با تغذیه مناسب

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code