آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

منابع و عوارض کمبود فولیک اسید

25143 01 بهمن 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » منابع و عوارض کمبود فولیک اسید همیار آسان طب

مصرف فولیک اسید یا همان اسید فولیک folic acid به همه افراد مخصوصا خانم ها و دختران بعد از سن بلوغ سفارش شده است .کمبود اسید فولیک یا فولیک اسید دربدن موجب نوعی کم خونی به نام مگالوبلاستیک انمیا می گردد . در این بیماری سلول های اعصاب از بین نمی روند .

فولیک اسید

مصرف فولیک اسید یا همان اسید فولیک  folic acid  به همه افراد مخصوصا خانم ها و دختران بعد از سن بلوغ سفارش شده است . فولیک اسید  نام گروهی از ترکیبات بسیار مربوط به هم و گرفته شده از پترویل گلوتامیک اسید است . در بدن با کوبالامین در تولید نئوکلئیک اسید ، و به خصوص در تشکیل سلول های قرمز خون عمل می نماید .

عوارض کمبود فولیک اسید

کمبود اسید فولیک یا  فولیک اسید دربدن موجب نوعی کم خونی به نام مگالوبلاستیک انمیا می گردد . در این بیماری سلول های اعصاب از بین نمی روند . در حالی که پرنی سیوس انمیا از بین می روند . احتمال اینکه زنان باردار به این بیماری دچار شوند زیاد است و گزارش گردیده که این بیماری در 25 درصد زنان باردار در انگلستان رخ می دهد . به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، کمبود فولیک اسید در زنان ابستن به زایمان پیش از موقع و وزن کمتر نوزاد در زمان زایمان می انجامد . شواهدی در دست است که اگر زنی قبل از باردار شدن ویا در زمان آبستنی دارای کمبود فولیک اسید  گردد ، ریسک به دنیا آوردن نوزادی با عیوب عصبی مانند اسپینا بیفیدا افزایش می یابد .

منابع فولیک اسید

غیر منتظره است که هیچگونه توصیه ای برای مصرف روزانه اسید فولیک در انگلستان وجود ندارد . سازمان بهداشت جهانی برای مصرف روزانه 170 میکروگرم را برای زنان بالغ و 200 میکروگرم را برای مردان بالغ توصیه می نماید . فولیک اسید به مقدار کم در گسترده ای از غذاها وجود دارد ، مانند : جگر ، سبزی های سبز ، سیب زمینی ، مارمایت و کورن فلکس تقویت شده از منابع خوب آن هستند . میوه ها و سبزی ها حدود 40 درصد اسید فولیک را در رژیم غذایی عادی مردم انگلیس تامین می نمایند و نان نیز 20 درصد دیگر آن را . اسید فولیک در پخت و پز زود از بین می رود و مقدار زیادی از آن با پختن سبزی ها هدر می رود . حتی اگر در آب پخت سبزی ها بی کربنات سدیم برای حفظ رنگ به کار برده شود بیشتر از بین خواهد رفت .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code