تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

منابع و عوارض کمبود فولیک اسید

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » منابع و عوارض کمبود فولیک اسید

مصرف فولیک اسید یا همان اسید فولیک folic acid به همه افراد مخصوصا خانم ها و دختران بعد از سن بلوغ سفارش شده است .کمبود اسید فولیک یا فولیک اسید دربدن موجب نوعی کم خونی به نام مگالوبلاستیک انمیا می گردد . در این بیماری سلول های اعصاب از بین نمی روند .

فولیک اسید

مصرف فولیک اسید یا همان اسید فولیک  folic acid  به همه افراد مخصوصا خانم ها و دختران بعد از سن بلوغ سفارش شده است . فولیک اسید  نام گروهی از ترکیبات بسیار مربوط به هم و گرفته شده از پترویل گلوتامیک اسید است . در بدن با کوبالامین در تولید نئوکلئیک اسید ، و به خصوص در تشکیل سلول های قرمز خون عمل می نماید .

عوارض کمبود فولیک اسید

کمبود اسید فولیک یا  فولیک اسید دربدن موجب نوعی کم خونی به نام مگالوبلاستیک انمیا می گردد . در این بیماری سلول های اعصاب از بین نمی روند . در حالی که پرنی سیوس انمیا از بین می روند . احتمال اینکه زنان باردار به این بیماری دچار شوند زیاد است و گزارش گردیده که این بیماری در 25 درصد زنان باردار در انگلستان رخ می دهد . به گزارش بخش تغذیه سایت آسان طب ، کمبود فولیک اسید در زنان ابستن به زایمان پیش از موقع و وزن کمتر نوزاد در زمان زایمان می انجامد . شواهدی در دست است که اگر زنی قبل از باردار شدن ویا در زمان آبستنی دارای کمبود فولیک اسید  گردد ، ریسک به دنیا آوردن نوزادی با عیوب عصبی مانند اسپینا بیفیدا افزایش می یابد .

منابع فولیک اسید

غیر منتظره است که هیچگونه توصیه ای برای مصرف روزانه اسید فولیک در انگلستان وجود ندارد . سازمان بهداشت جهانی برای مصرف روزانه 170 میکروگرم را برای زنان بالغ و 200 میکروگرم را برای مردان بالغ توصیه می نماید .

فولیک اسید به مقدار کم در گسترده ای از غذاها وجود دارد ، مانند : جگر ، سبزی های سبز ، سیب زمینی ، مارمایت و کورن فلکس تقویت شده از منابع خوب آن هستند . میوه ها و سبزی ها حدود 40 درصد اسید فولیک را در رژیم غذایی عادی مردم انگلیس تامین می نمایند و نان نیز 20 درصد دیگر آن را . اسید فولیک در پخت و پز زود از بین می رود و مقدار زیادی از آن با پختن سبزی ها هدر می رود . حتی اگر در آب پخت سبزی ها بی کربنات سدیم برای حفظ رنگ به کار برده شود بیشتر از بین خواهد رفت .

عوارض کمبود فولیک اسید

عوارض کمبود فولیک اسید موضوع این بخش از اسان طب بود . از این عوارض میتوان به سرگیجه و ضعف شدید اشاره کرد. همچنین ممکن است سر درد داشته باشیم. جگر یکی از مهمترین مواد غذایی است که برای این مشکل پیشنهاد می شود. سعی کنید ان را کبابی کنید که خیلی چرب نشود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

گوش درد

گوش درد و ترشح از آن

درمان بیماری بهجت

علائم و نشانه های بیماری بهجت و درمان آن

سلامت دندان

چه چیز باعث سلامت دندان می شود ؟

خطر عفونت‌ های ادراری را جدی بگیرید

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code