http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

نحوه مصرف سبزی ها در رژیم غذایی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » نحوه مصرف سبزی ها در رژیم غذایی

بیشتر سبزی ها را قبل از مصرف می پزند ، سبزی ها یی که قبل از مصرف پخته نمی شوند به نام سبزی های سالادی می شناسند . تشخیص آن ساده و مشکل است . زیرا بسیاری از سبزی ها را که می پزند به صورت خام نیز در سالاد خورده می شوند و همان طور نیز سبزی های سالادی را نیز می توان پخت . بنابراین خلال هویج را در سالادها مصرف می کنند و گوجه فرنگی را نیز در سوپ ها و سس ها به مصرف می رسانند .

سبزی ها

واژه سبزی را در چند حالت به کار می برد . همان طوری که در اصطلاح می گویند «حیوان – گیاه – مواد معدنی » که شامل تمام موادی می شود که منشا گیاهی دارند ، مانند میوه . سبزی ها را از نظر مواد گیاهی و یا قسمت هایی از مواد گیاهی که به عنوان سبزی از نظر فن آشپزی و دیدگاه تغذیه ای دیده می شود به حساب می اوریم . که شامل کلکسیونی بسیار بزرگ و گوناگون از گیاهان می گردد مانند گیاهان برگ دار (کلم – کاهو ) ریشه ها و میوه های زیر خاکی ( هویج – زردک – سیب زمینی ) و حتی گل (آرتیشو و گل کلم ) می گردد . اعضای یک گروه کامل از گیاهان (گوجه فرنگی – فلفل – بادمجان و خیار ) در حقیقت میوه هستند .

اطلاعاتی درباره ی سبزی ها

بیشتر سبزی ها را قبل از مصرف می پزند ، سبزی ها  یی که قبل از مصرف پخته نمی شوند به نام سبزی های سالادی می شناسند . تشخیص آن ساده و مشکل است . زیرا بسیاری از سبزی ها را که می پزند به صورت خام نیز در سالاد خورده می شوند و همان طور نیز سبزی های سالادی را نیز می توان پخت . بنابراین خلال هویج را در سالادها مصرف می کنند و گوجه فرنگی را نیز در سوپ ها و سس ها به مصرف می رسانند . به گزارش اسان طب  بعضی از سبزی ها تا پخته نشوند غیر قابل خوردن هستند . پختن ، چنین سبزی هایی را با حل کردن پکتین ها و همی سلولز هایشان و ژلاتنیزه کردن مواد نشاسته ای آنها نرم و قابل خوردن می نمایند . سبزی های نپخته و نشاسته دار سخت هضم می شوند زیرا گرانول های نششاسته در برابر آنزیم های هاضمه مقاومت نشان می دهند .

سبزی ها گروه غیر متجانس و گوناگونی را تشکیل می دهند که نمی توان به طور کلی راجع به مقدار مواد مغذی آن اظهار نظر نمود . به طور کلی سبزی ها ی سبز و برگ دار و سیب زمینی ها منبعی خوب از تامین کننده ویتامین ث هستند و سبزی لگوم نیز منبعی خوب از پروتئین است . مانند میوه ، سبزی ها ترکیب شده از آب هستند اما به هر حال اگر سبزی به مقدار زیادی خورده شود نیمی از ویتامین ث ، 15 تا 20 درصد ویتامین آ ، تیامین ، نیاسین و آهن و تقریبا 10 درصد پروتئین و انرژی را در رژیم غذایی متوسط اروپایی ها تامین می نماید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بیماری یبوست چیست ؟

بیماری یبوست و روش درمان آن

مراقبت دهان و دندان

دانستنی های مراقبت دهان و دندان

بیماری سیاه سرفه در کودک را جدی بگیرید

خواص دستنبو

دستنبو خوشبویه دلچسب

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code