آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

بررسی روش های درمان تاول

25177 01 بهمن 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » بررسی روش های درمان تاول همیار آسان طب

آلوئه ورا علاوه بر اين كه گياه قشنگي است و نگه داري از آن راحت است ، جزو كمك هاي اوليه ي پزشكي نيز به شمار مي آيد . برای درمان تاول كافي است يكي از برگه هايش را قطع كنيد آن را از طول ببربد و از شيره اش استفاده كنيد . به علاوه مي توان از ژل آلوئه ورا و انواع روغن ، كرم و لوسيون هاي آن كه در بازار يافت مي شود استفاده كرد .

درمان تاول

تاول جمع شدن مايعي روشن در لايه بيروني پوست است كه معمولا در اثر مالش پوست يا سوختگي با گرما يا سرما به وجود مي آيد . اين مايع به عنوان عامل محافظ عمل مي كند تا لايه ي جديدي از پوست زير تاول ساخته شود . با تشكيل پوست جديد ، تاول خشك مي شود . اگر تاول نتركد مايع آن به تدريج جذب بدن مي شود . سرانجام سطح بيروني كيسه ي تاول پوست مي اندازد و پوست تازه تشكيل شده نمايان مي شود، باكتري ها به راحتي وارد آن ها مي شوند و پوست دچار عفونت جدي مي شود . برای درمان تاول در زیر پیشنهاداتی شده است :

درمان تاول به طور  مرسوم

به گزارش بخش پوست سایت آسان طب ، هرگاه تاول در محلي واقع شود كه احتمال ورم كردن ، ماليده شدن يا صدمه ديدن دوباره ي آن وجود داشته باشد ، جهت درمان تاول بايد با پارچه يا باند تميزي روي آن را پوشاند . در غير اين صورت ، محل را تميز نگه داريد و بگذاريد خود به خود خوب شود.

چنانچه تاول پر از مايع شيري رنگ شد يا اطراف محل تاول قرمز ، گرم يا نرم شد ، وقت مشورت با پزشكتان فرا رسيده است ، پزشك ممكن است برای درمان تاول تاول را سوراخ (باز) كند و محل را در شرايط استريل خشك كند يا داروهاي آنتي بيوتيك تجويز كند .

درمان تاول به صورت خانگي

بد نيست يكي دو گياه آلوئه ورا را در منزل داشته باشيد . آلوئه ورا علاوه بر اين كه گياه قشنگي است و نگه داري از آن راحت است ، جزو كمك هاي اوليه ي پزشكي نيز به شمار مي آيد . برای درمان تاول كافي است يكي از برگه هايش را قطع كنيد آن را از طول ببربد و از شيره اش استفاده كنيد . به علاوه مي توان از ژل آلوئه ورا و انواع روغن ، كرم و لوسيون هاي آن كه در بازار يافت مي شود استفاده كرد .

بسياري از والدين مي گويند براي تسريع خوب شدن تاول ها روزي دوبار از پماد روي استفاده مي كنند .

چند خانوده هم برای درمان تاول از روغن اسطوخودوس استفاده كرده اند و لذا آن را توصيه مي كنند . روغن اسطوخودوس ضد درد ، ضد التهاب ، ضد باكتري و آرامش بخش است . فقط نگذاريد كودكانتان از آن بخورند .

همچنين گفته مي شود كه در ايتاليا براي مداواي هر چيزي سير تجويز مي كنند ، مي گويند كه تاول ها را نيز با روغن سير مالش ميدهند تا تاول و اثر آن خوب شود .با راههای درمان آبله مرغان آشنا شوید

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

نظرات

*

code