.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

بررسی روش های درمان تاول

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بررسی روش های درمان تاول

آلوئه ورا علاوه بر اين كه گياه قشنگي است و نگه داري از آن راحت است ، جزو كمك هاي اوليه ي پزشكي نيز به شمار مي آيد . برای درمان تاول كافي است يكي از برگه هايش را قطع كنيد آن را از طول ببربد و از شيره اش استفاده كنيد . به علاوه مي توان از ژل آلوئه ورا و انواع روغن ، كرم و لوسيون هاي آن كه در بازار يافت مي شود استفاده كرد .

درمان تاول

تاول جمع شدن مایعی روشن در لایه بیرونی پوست است که معمولا در اثر مالش پوست یا سوختگی با گرما یا سرما به وجود می آید . این مایع به عنوان عامل محافظ عمل می کند تا لایه ی جدیدی از پوست زیر تاول ساخته شود . با تشکیل پوست جدید ، تاول خشک می شود . اگر تاول نترکد مایع آن به تدریج جذب بدن می شود . سرانجام سطح بیرونی کیسه ی تاول پوست می اندازد و پوست تازه تشکیل شده نمایان می شود، باکتری ها به راحتی وارد آن ها می شوند و پوست دچار عفونت جدی می شود . برای درمان تاول در زیر پیشنهاداتی شده است :

درمان تاول به طور  مرسوم

به گزارش بخش پوست سایت آسان طب ، هرگاه تاول در محلی واقع شود که احتمال ورم کردن ، مالیده شدن یا صدمه دیدن دوباره ی آن وجود داشته باشد ، جهت درمان تاول باید با پارچه یا باند تمیزی روی آن را پوشاند . در غیر این صورت ، محل را تمیز نگه دارید و بگذارید خود به خود خوب شود.

چنانچه تاول پر از مایع شیری رنگ شد یا اطراف محل تاول قرمز ، گرم یا نرم شد ، وقت مشورت با پزشکتان فرا رسیده است ، پزشک ممکن است برای درمان تاول تاول را سوراخ (باز) کند و محل را در شرایط استریل خشک کند یا داروهای آنتی بیوتیک تجویز کند .

درمان تاول به صورت خانگی

بد نیست یکی دو گیاه آلوئه ورا را در منزل داشته باشید . آلوئه ورا علاوه بر این که گیاه قشنگی است و نگه داری از آن راحت است ، جزو کمک های اولیه ی پزشکی نیز به شمار می آید . برای درمان تاول کافی است یکی از برگه هایش را قطع کنید آن را از طول ببربد و از شیره اش استفاده کنید . به علاوه می توان از ژل آلوئه ورا و انواع روغن ، کرم و لوسیون های آن که در بازار یافت می شود استفاده کرد .

بسیاری از والدین می گویند برای تسریع خوب شدن تاول ها روزی دوبار از پماد روی استفاده می کنند .

چند خانوده هم برای درمان تاول از روغن اسطوخودوس استفاده کرده اند و لذا آن را توصیه می کنند . روغن اسطوخودوس ضد درد ، ضد التهاب ، ضد باکتری و آرامش بخش است . فقط نگذارید کودکانتان از آن بخورند .

همچنین گفته می شود که در ایتالیا برای مداوای هر چیزی سیر تجویز می کنند ، می گویند که تاول ها را نیز با روغن سیر مالش میدهند تا تاول و اثر آن خوب شود .با راههای درمان آبله مرغان آشنا شوید.

درمان تاول

درمان تاول موضوع این بخش از اسان طب بود. گاهی برخی تاول ها بدون درد هستند و گاهی هم  درد دارند. برخی افراد برای درمان تاول یک سوزن چرخ خیاطی را بر میدارند و تاول را می ترکانند. خب این کار اشتباه است و میکروب های سوزن مستقیما وارد بدن می شود و مکان تاول ممکن است عفونت کند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علایم ترشحات واژن (غیر طبیعی)

علل،علایم و درمان ترشحات واژن (غیر طبیعی)

نقش و وظایف ویتامین E

جراحات و آسیب ها در ناحیه آلت تناسلی !

نکاتی که در مورد معالجه خود باید بدانید

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code