http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

راه درمان بوی بد دهان در کودکان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راه درمان بوی بد دهان در کودکان

برای درمان بوی بد دهان در کودکان وقتي اولين دندان ها درآمد ، با مقدار خيلي كمي خمير دندان ( كم تر نخود ) و مسواك بچه ها به آرامي دندان ها را تميز كنيد . نگذاريد كودك خمير دندان را ببلعد . در صورت امكان ، هر روز مسواك را به آرامي و با دقت روي زبانش بكشيد . به ياد داشته باشيد كه بچه مي تواند گاز بگيرد .

درمان بوی بد دهان

درمان بوی بد دهان دغدغه ی بسیاری از افراد از کودک گرفته تا میانسال می باشد . بوی بد دهان به دلایل مختلفی روی می دهد . داخل دهان کودک را نگاه کنید و لثه ها ، زبان ، سقف دهان ، و داخل گونه ها را به دقت وارسی کنید و ببینید قرمزی یا زخم و جراحتش روی آن ها هست یا نه . در صورت امکان ، پشت زبان و توده ی بافت های صورتی دو طرف پشت زبان تا ته آن را هم نگاه کنید . برآمدگی های لوزه در این جاست .

آیا نقطه های سفیدی روی توده های برآمده هست ؟ آیا روزانه تمیزشان می کنید یا مسواک می زنید ؟ آیا بچه از عوارض سرماخوردگی یا آلرژی راه های تنفسی بالایی که باعث گرفتگی بینی یا سرفه می شود رنج می برد ؟ اغلب اوقات خلط های ناشی از سینوس های گرفته یا عفونی باعث بوی بد دهان می شود .

همچنین عامل دیگر ، کم نوشیدن مایعات است . چنانچه این مشکل دائمی شد یا مدام اتفاق افتاد با پزشک مخصوص اطفال مشورت کنید .10 علت بوی بد دهان را بشناسید

روش های درمان بوی بد دهان

• حتی اگر فرزندتان دندان درنیاورده ، حفظ پاکیزگی دهان مهم است . برای درمان بوی بد دهان تکه ای پارچه ی تمیز یا پنبه مرطوب را دور انگشتان ببندید و داخل گونه ها و زبان کودک را با آن هر روز کاملا تمیز کنید .

• برای درمان بوی بد دهان در کودکان  وقتی اولین دندان ها درآمد ، با مقدار خیلی کمی خمیر دندان ( کم تر نخود ) و مسواک بچه ها به آرامی دندان ها را تمیز کنید . نگذارید کودک خمیر دندان را ببلعد . در صورت امکان ، هر روز مسواک را به آرامی و با دقت روی زبانش بکشید . به یاد داشته باشید که بچه می تواند گاز بگیرد .

• رژیم غذایی فرزندتان را بررسی کنید . آیا متعادل است و شامل مقدار مناسبی سبزیجات و میوه می شود ؟ آیا به اندازه کافی آب و مایعات دیگر می نوشد ؟ با پزشک صحبت کنید و ببینید کودک بر حسب سن و وزنش چقدر مایعات لازم دارد ؟

• وقتی اهمیت بهداشت دهان و دندان را برای کودک شرح دهید و خواهان رعایت آن هستید ، گام های لازم را مطابق سن و سطح درک آن ها ساده کنید .  به گزارش بخش دهان و دندان سایت اسان طب ، بیش تر بچه ها حتی تا دوره نوجوانی هم نیاز دارند مسواک زدن را به آن ها یاد آوری کنند ، اما از وقتی خودشان شروع به مسواک زدن می کنند ، مهم است هر صبح و شب مرتب این کار را بکنند . به علاوه باید یاد بگیرند که زبانشان را هم با مسواک تمیز کنند و دهانشان را با مقدار زیادی آب هر روز بشویند .

درمان بوی بد دهان

برای درمان بوی بد دهان حتما بعد از خوردن هر چیزی مسواک و نخ دندان را فراموش نکنید. همچنین میتوانید از خمیر دندان های خوشبو و طعم دار مثل نعنایی ای توت فرنگی استفاده کنید.

اگر شما از ان دسته از افرادی هستید که دهانتان بو میدهد همیشه ادامس های طعم دار در کیفتان باشد و در هنگام بیرون رفتن از منزل ان را بجوید. البته ادامس برای بچه های کوچک که قدرت درک ندارند ممنوع است. چون ان را قورت می دهند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خطرات استفاده از لوازم آرایش

خطرات استفاده از لوازم آرایش دیگران

عوارض آموکسی سیلین و تداخل دارویی

درمان فشار خون با ورزش

ورزش و تاثیر آن بر فشار خون

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

مقایسه زنان سیگاری با زنان غیر سیگاری

پربازدید های اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت

نظرات شما

*

code