آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

راه درمان بوی بد دهان در کودکان

25179 01 بهمن 1394 اخبار پزشکی , دهان و دندان , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » راه درمان بوی بد دهان در کودکان همیار آسان طب

برای درمان بوی بد دهان در کودکان وقتي اولين دندان ها درآمد ، با مقدار خيلي كمي خمير دندان ( كم تر نخود ) و مسواك بچه ها به آرامي دندان ها را تميز كنيد . نگذاريد كودك خمير دندان را ببلعد . در صورت امكان ، هر روز مسواك را به آرامي و با دقت روي زبانش بكشيد . به ياد داشته باشيد كه بچه مي تواند گاز بگيرد .

درمان بوی بد دهان

درمان بوی بد دهان دغدغه ی بسیاری از افراد از کودک گرفته تا میانسال می باشد . بوی بد دهان به دلایل مختلفی روی می دهد . داخل دهان كودك را نگاه كنيد و لثه ها ، زبان ، سقف دهان ، و داخل گونه ها را به دقت وارسي كنيد و ببينيد قرمزي يا زخم و جراحتش روي آن ها هست يا نه . در صورت امكان ، پشت زبان و توده ي بافت هاي صورتي دو طرف پشت زبان تا ته آن را هم نگاه كنيد . برآمدگي هاي لوزه در اين جاست .

آيا نقطه هاي سفيدي روي توده هاي برآمده هست ؟ آيا روزانه تميزشان مي كنيد يا مسواك مي زنيد ؟ آيا بچه از عوارض سرماخوردگي يا آلرژي راه هاي تنفسي بالايي كه باعث گرفتگي بيني يا سرفه مي شود رنج مي برد ؟ اغلب اوقات خلط هاي ناشي از سينوس هاي گرفته يا عفوني باعث بوي بد دهان مي شود .

همچنين عامل ديگر ، كم نوشيدن مايعات است . چنانچه اين مشكل دائمي شد يا مدام اتفاق افتاد با پزشك مخصوص اطفال مشورت كنيد .10 علت بوی بد دهان را بشناسید

روش های درمان بوی بد دهان

• حتي اگر فرزندتان دندان درنياورده ، حفظ پاكيزگي دهان مهم است . برای درمان بوی بد دهان تكه اي پارچه ي تميز يا پنبه مرطوب را دور انگشتان ببنديد و داخل گونه ها و زبان كودك را با آن هر روز كاملا تميز كنيد .

• برای درمان بوی بد دهان در کودکان  وقتي اولين دندان ها درآمد ، با مقدار خيلي كمي خمير دندان ( كم تر نخود ) و مسواك بچه ها به آرامي دندان ها را تميز كنيد . نگذاريد كودك خمير دندان را ببلعد . در صورت امكان ، هر روز مسواك را به آرامي و با دقت روي زبانش بكشيد . به ياد داشته باشيد كه بچه مي تواند گاز بگيرد .

• رژيم غذايي فرزندتان را بررسي كنيد . آيا متعادل است و شامل مقدار مناسبي سبزيجات و ميوه مي شود ؟ آيا به اندازه كافي آب و مايعات ديگر مي نوشد ؟ با پزشك صحبت كنيد و ببينيد كودك بر حسب سن و وزنش چقدر مايعات لازم دارد ؟

• وقتي اهميت بهداشت دهان و دندان را براي كودك شرح دهيد و خواهان رعايت آن هستيد ، گام هاي لازم را مطابق سن و سطح درك آن ها ساده كنيد .  به گزارش بخش دهان و دندان سایت اسان طب ، بيش تر بچه ها حتي تا دوره نوجواني هم نياز دارند مسواك زدن را به آن ها ياد آوري كنند ، اما از وقتي خودشان شروع به مسواك زدن مي كنند ، مهم است هر صبح و شب مرتب اين كار را بكنند . به علاوه بايد ياد بگيرند كه زبانشان را هم با مسواك تميز كنند و دهانشان را با مقدار زيادي آب هر روز بشويند .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

نظرات

*

code