آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

روشهای مختلف درمان بریدگی

25181 01 بهمن 1394 اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » روشهای مختلف درمان بریدگی همیار آسان طب

بريدگي هاي سطحي معمولا جدي نيستند . برای درمان بریدگی سطحی محل بريدگي را با آب سرد و صابون تميز كنيد ، پارچه اي تميز رويش بگذاريد و با ملايمت خشكش كنيد . سپس پماد آنتي بيوتيك – بي نياز از نسخه پزشك - را روي آن بگذاريد .

درمان بریدگی

بريدگي عبارت است از پارگي و شكاف پوست و گاه بافت هاي زير آن كه معمولا با خون ريزي همراه است . درمان بریدگی بستگي به عوامل بسياري از جمله طول و عمق بريدگي دارد . در زیر به روش هایی برای درمان بریدگی  اشاره می کنیم :

درمان بریدگی به طور مرسوم

بريدگي هاي سطحي معمولا جدي نيستند . برای درمان بریدگی  سطحی محل بريدگي را با آب سرد و صابون تميز كنيد ، پارچه اي تميز رويش بگذاريد و با ملايمت خشكش كنيد . سپس پماد آنتي بيوتيك – بي نياز از نسخه پزشك – را روي آن بگذاريد . لبه هاي پوست محل بريدگي را به هم نزديك كنيد و براي جلوگيري از آلوده شدن ، روي آن چسب زخمي بچسبانيد .

به گزارش بخش پوست سایت اسان طب ،  در بريدگي هاي عميق تر پيش از بررسي دقيق تر محل بريدگي و وسعت آن و اين كه آيا بخيه نياز دارد يا نه ، ممكن است فشار مستقيم روي زخم نياز باشد تا جلوي خون ريزي گرفته شود . اگر زخم دهان باز كرده يا بريده بريده شده ، مراجعه به پزشك ضروري است .

لزوم تزريق واكسن  برای درمان بریدگی  بستگي به تاريخ آخرين تزريق ، وسعت زخم ، وجود چرك و گرد و خاك روي زخم و محل آسيب ديدگي در بدن دارد . مصرف آنتي بيوتيك ها و مراقبت هاي بعدي نيز ممكن است الزامي باشد .

هشدار : چنانچه از زخم خون مي آيد ، به اورژانس مراجعه كنيد . اگر خون زيادي از دست برود ممكن است كودك احساس ضعف كند يا دچار شوك شود .

چنانچه دو سه روز بعد از حادثه رگه هاي قرمز ، حرارت ، تورم يا نرمي فوق العاده گوشت را در محل آسيب ديدگي مشاهده كرديد ، نزد پزشك برويد ، ببينيد كه زخم عفوني شده يا نه ، تا درمان لازم را براي مداواي آن انجام دهند .

درمان بریدگی در خانه

• برای  درمان بریدگی  در خانه ، تكه اي از شاخه ي نهال موز را جدا كنيد ، قسمت وسط آن را از طول ببريد و شيره صاف آن را مستقيم روي زخم بگذاريد يا برگ پهن و شيره دار درخت موز را خيس كنيد و زخم را با اين برگ ببنديد ، سپس آن را سه تا چهار روز به همان حالت بگذاريد . ضد عفوني كننده است و ناراحتي كودك را كاهش مي دهد .

• خواص ضد عفوني كننده ي ميخك و روغن ميخك در كاهش درد بريدگي ها شناخته شده است .

• زماني كه در سيانل واشنگتن به سر مي بردم ، سر آشپزي به من گفت اگر مخلوط سيب و روغن زيتون را روي بريدگي بگذاريم خوب مي شود ( اين مخلوط را ننوشيد )

با بهترین درمان بریدگی در کودکان  اشنا شوید .

منبع :

asanteb.om


# # # # # # #

نظرات

*

code