http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اطلاعاتی درباره پروتیئن سویا

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعاتی درباره پروتیئن سویا

پروتیئن سویا از لوبیای سویا به دست می اید که پروتئین آن ، بر خلاف بیشتر پروتئین های گیاهی ، از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است . آسان ترین طریقه تهیه پروتیئن سویا این است که آرد را به صورت خمیری در می آورند و تحت فشار به گرمای 100 درجه سانتی گراد می رسانند و آن را از روزنه های کوچک به درون اتمسفر عادی ویا فشاری بسیار کمتر با فشار بیرون می دهند .

پروتیئن سویا

پروتیئن سویا پروتئین جدیدی که به طور گسترده ای تولید و مورد استفاده قرار گرفته است .  پروتیئن سویا از لوبیای سویا به دست می اید که پروتئین آن ، بر خلاف بیشتر پروتئین های گیاهی ، از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است . چنین محصولاتی را اغلب به نحوی می سازند که شبیه گوشت باشد و با هدف تولید پروتئینی ارزان تر جانشین گوشت باشد . مقایسه بین طرح اسیدهای آمینه لوبیایی سویا با گوشت گاو نشان می دهد که پروتیئن سویا  فاقد متیونین کافی که اسید آمینه ای محدود کننده است می باشد، ولی از لحاظ های دیگر این دو نوع پروتئین با هم به طور گسترده قابل مقایسه اند . محصولات ساخته شده از لوبیای سویا را از آرد آن می سازند و تبدیل سویا به محصولاتی که بافتی گوشتی دارند اکنون در سطحی وسیع صورت می گیرد .

طریقه تهیه پروتیئن سویا 

آسان ترین طریقه تهیه پروتیئن سویا  این است که آرد را به صورت خمیری در می آورند و تحت فشار به گرمای 100 درجه سانتی گراد می رسانند و آن را از روزنه های کوچک به درون اتمسفر عادی ویا فشاری بسیار کمتر با فشار بیرون می دهند .  به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ، کاهش یکباره فشار باعث می گردد که مواد تحت فشار انبساط یافته را بریده و خشک می نمایند . چنین خمیری را می توان آن طوری که طبیعتا هست به مصرف رسانید و یا رنگ ها و طعم و مزه هایی را به آن اضافه نمود تا محصول نهایی ، که به عنوان پروتئین گیاهی بافت یافته TVP می شناسند . TVP را که به نحوی مزه و بافت گوشت دارد به عنوان جانشین گوشت به کار می برند و می توان آن را به صورت تکه ها ویا گرانول هایی به دست آورد . همچنین می توان TVP را به عنوان جانشین محصولی گوشتی در گوشت چرخ کرده ، خورش ها ، و پای ها به کار برد .

Soya-health-fact-graphic

نوع دیگری از محصول ، به نام پروتئین گیاهی رشته ای را با استخراج پروتئین از آرد سویا ( پروتیئن سویا  ) به دست می آورند . بدین ترتیب که آن را در موادی قلیایی حل کرده و محلول ترکیب شده را از سوراخ های ریز صفحه ای گردان با فشار بیرون می دهند و بدین وسیله نخ های بسیار زیاد و ظریف به هم پیچیده ای را به دست می آورند که بافتی چون گوشت دارند و این هنگامی است که رشته های پروتئین خیس را کشیده و به هم می پیچند و به صورت کلافی در می آورند . به این محصول افزودنی هایی چون رنگ و طعم و مزه و چربی و متصل کننده های پروتئین به هم اضافه می گردد . محصول نهایی را می توان منجمد کرد و یا به طریقه ای عادی تر خشک نمود . محصولات بافته شده از نظر بافت دارای فیبر بیشتری نسبت به بافت های دیگر داشته و محصولی است که گران تر تولید می شود . نقش پروتئین میوه ها در بدن چیست ؟

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

چرا تب میکنیم؟

درمان ورم معده

درمان ورم معده به روش طب سنتی

گل‌مژه

گل‌مژه (sty) یعنی چه ؟

خواص آناناس 5747

آناناس ضد آسم و دیگر خواص آناناس

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code