تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان دندان درد درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

بقولات و لپه سانان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بقولات و لپه سانان

نخود فرنگی – لوبیا و عدس را که به صورت تخم هایی در غلاف می رویند به طور کلی بقولات و یا لپه سانان می گویند . بقولات و لپه سانان دارای پروتئین زیاد بوده و از نظر لیزین غنی و از نظر داشتن متیونین فقیر هستند .نخود فرنگی از دلخواه ترین بقولات و سبزی هاست و بیش از نیمی از آنچه که فروخته می شود به صورت منجمد عرضه می گردد .

بقولات

نخود فرنگی – لوبیا و عدس را که به صورت تخم هایی در غلاف می رویند به طور کلی بقولات و یا لپه سانان می گویند . معمولا تخم بقولات و لپه سانان را به مصرف می رسانند اما گاهی لوبیای پیچکی ، لوبیا سبز و یا نخودهای منگتوت را نیز با غلاف آن به مصرف می رسانند . در انگلستان هر چند که بقولات را موادی مغذی می دانند ولی فقط قسمتی کوچک از رژیم های غذایی را تشکیل می دهند ولی در بسیاری از نقاط دنیا بقولات غذایی با اهمیت هستند .

برخی ویژگی های بقولات و لپه سانان

به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ، بقولات و لپه سانان دارای پروتئین زیاد بوده و از نظر لیزین غنی و از نظر داشتن متیونین فقیر هستند . این درست عکس پروتئین غلات است و بنابراین ترکیبی از غذاهایی است که بر اساس غلات و بقولات ساخته شده که ترکیبی از اسید های آمینه ای با ارزش بیولوژیکی بسیار بالاتر در دسترس قرار می دهد . مطلوب بودن لوبیای پخته و مصرف آن به طور روشنی بر اساس اصول تغذیه بنا شده است . نخود فرنگی تازه و یا منجمد و همچنین لوبیا غلاف دار ویتامین ث ، تیامین ، نیاسین و کاروتن را می تواند تامین نماید . بسیاری از بقولات را به شکل خشک شده و ذخیره سازی شده به مصرف می رسانند ، اما چنین عملی ویتامین ث آنها را از بین می برد . ارزش ویتامین ث نخود فرنگی های کنسروی که اغلب از نخود فرنگی خشک شده ساخته می شود در حدود صفراست .

نخود فرنگی از دلخواه ترین بقولات و  سبزی هاست و بیش از نیمی از آنچه که فروخته می شود به صورت منجمد عرضه می گردد . مقدار بسیار زیادی از لوبیای سبز که فروخته می شود منجمد است . انجماد معمولا در چند ساعت پس از برداشت انجام می گیرد . ویتامین ث نخود فرنگی منجمد و لوبیا سبز اغلب بیشتر از تازه ی آنهاست و این امر به خاطر مدت زمانی است که از مرحله ی برداشت تا به بازار رسیدن و فروش طول می کشد .

بقولات گاهی باعث مسائلی در هضم می گردند ، و یا باعث نفخ از طریق تولید گازهای روده ای می گردند . آنها دارای تری ساکاریدها و تتراساکارید ها هستند که توسط آنزیم ها  در روده کوچک هضم نمی گردند و بدون اینکه تغییری در انها رخ دهد به روده بزرگ انتقال می یابند و در انجا توسط باکتری ها به مولکول های کوچک و به گازهای دی اکسید کربن ، متان و هیدروژن تبدیل می گردند .

بقولات و لپه سانان

بقولات و لپه سانان موضوع این قسمت از اسان طب بود. این مواد غذایی فواید زیادی برای بدن دارند.  همانطور که گفتیم لپه  و لوبیا جزو این گروه از مواد غذایی هستند. همچنین نخود فرنگی هم جزو این گروه از خوراکی هاست.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

بوته میری زیره سبز

بوته میری زیره سبز ، مبارزه و کنترل

راه های بهبود سرماخوردگی راه های درمان سرماخوردگی

راه های بهبود سرماخوردگی

سردرد عروقی و راه های مبارزه با آن

چیپس خرمالو یا برگه خرمالو

چیپس خرمالو | طرز تهیه و نگهداری

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code