آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

بهداشت هوا و تاثیر سیگار و غبار برآن

25326 03 بهمن 1394 اخبار پزشکی , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » بهداشت هوا و تاثیر سیگار و غبار برآن همیار آسان طب

متاسفانه در کشور ما هر روز 3 میلیارد تومان هزینه دود کردن سیگار می شود و بین 3 تا 10 میلیارد تومان باید هزینه امور درمانی شود تا اثار سوء این اقدام ضد سلامت تا حدودی خنثی شود ، ارقام منتشر شده در مورد وضعیت مصرف سیگار و روند رو به افزایش آن به خصوص نزد نوجوانان وحشت انگیز و بسیار نگران کننده است به ویژه که همین عادت زشت سیگار کشیدن مقدمه ای برای اعتیاد به مواد مخدر و نابودی بهداشت هوا است .

بهداشت هوا

بهداشت هوا مساله بسیار مهمی در سلامتی همه موجودات زنده  و انسان هاست . نیاز مداوم و بدون وقفه انسان و موجودات زنده به هوا و تاثیر هوا در سلامت و بیماری انسان توجه جدی آدمی را به سلامت هوا می طلبد . لذا لازم است هم افراد و هم جامعه و نهادهای اجتماعی نسبت به مسئولیت خود در این باره توجه نمایند .

کسانی که گرفتار اعتیاد به سیگار هستند لازم است هر چه زودتر با کاهش تدریجی مصرف سیگار و یا با اراده ای قوی ، قطع مصرف این ماده زیان بخش و مزاحم سلامت و آسایش دیگران را تجربه کنند .ترک سیگار در هر سنی باعث افزایش طول عمر می شود اما البته افراد جوان از این اقدام نجات بخش سود بیشتری می برند .

اطلاعاتی بیشتر درباره بهداشت هوا

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که هر سال حدود 4 میلیون نفر به علت عوارض مصرف سیگار می میرند به عبارت دیگر اگر این اعتیاد نامبارک وجود نداشت این افراد در این سالها نمی مردند .

لذا برای کاستن از خطرات آلودگی های هوا و سیگار روش های درمانی تکمیلی تغذیه ای خاصی را پیشنهاد کرده اند با تاکید بر اینکه هیچ اقدامی در این مورد سودمندتر از ترک خود سیگار و اجتناب از استنشاق هوای آلوده نیست .

به گزارش اخبار پزشکی سایت اسان طب متاسفانه در کشور ما هر روز 3 میلیارد تومان هزینه دود کردن سیگار می شود و بین 3 تا 10 میلیارد تومان باید هزینه امور درمانی شود تا اثار سوء این اقدام ضد سلامت تا حدودی خنثی شود ، ارقام منتشر شده در مورد وضعیت مصرف سیگار و روند رو به افزایش آن به خصوص نزد نوجوانان وحشت انگیز و بسیار نگران کننده است به ویژه که همین عادت زشت سیگار کشیدن مقدمه ای برای اعتیاد به مواد مخدر و نابودی بهداشت هوا   است .  لذا افرادی که علنا در جامعه سیگار می کشند و قبح این عمل زشت را نادیده گرفته موجب تشویق دیگران می شوند ، نمی توانند مسئولیت خود را در برابر نسل ها و جامعه ی اسلامی انکار کنند ، مایه ی کمال و خوشوقتی است که برخی از مراجع عظام تقلید ، مسئولانه به حرمت سیگار فتوا داده اند .

گرد و غبار و ذرات معلق در هوا ( که ممکن است منشا آن مواد معدنی ، خاک و زباله ، گرده گلها و گیاهان ، الیاف مصنوعی و طبیعی برخاسته از منسوجات و فرشها و .. باشد ) نیز در آلودگی هوا  و نابودی بهداشت هوا  نقش دارند . در رهنمودهای اسلامی به لزومان اجتناب از برپاکردن گرد و غبار تاکیدات شده است .

منبع :

asanteb.com


# # # # #

نظرات

*

code