http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت ، یعنی به جای انکه به مردم تلقین بشود که شما احتیاج به بهداشت دارید با آنها طوری رفتار بشود که خودشان احساس کنند به بهداشت نیاز دارند و آن را طلب کنند . برای انگیزش رفتار از درون تاثیر چیزی همانند باور و اعتقاد درونی نیست .

آموزش بهداشت

مشارکت مردم در آموزش بهداشت اهمیت زیادی دارد . یعنی خود مردم در کار آموزش بهداشت ، در یاد گرفتن ، در یاد دادن ، در بحث و گفتگو شرکت داشته باشند و معمولا جمله “کار با مردم” را به جای جمله “کار برای مردم ” بکار می برند تا مردم خودشان با سهیم بودن در این کارها هم یاد بگیرند و هم یاد بدهند و هم به مسئولین بهداشتی کمک بکنند و هم مواظبت ها و پیشگیری های لازم را ادامه بدهند .

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت

به گزارش آسان طب ، انگیزه های درونی در آموزش بهداشت ، یعنی به جای انکه به مردم تلقین بشود که شما احتیاج به بهداشت دارید با آنها طوری رفتار بشود که خودشان احساس کنند به بهداشت نیاز دارند و آن را طلب کنند . برای انگیزش رفتار از درون تاثیر چیزی همانند باور و اعتقاد درونی نیست . لذا موثر ترین شیوه ی آموزش بهداشت نزد مردم با ایمان ، بهره گییر از انگیزه های اعتقادی آنها است .

به عبارت دیگر وقتی مومن که رضای پروردگار را می جوید به این باور برسد که تامین سلامت خود ، خانواده و جامعه ی او مورد رضایت پروردگار است و دستیابی به این رضایت دارای مقدمه ای همچون افزایش اطلاعات بهداشتی برای بکار گیری آن اطلاعات است این باور بیشترین تاثیر را بر آموزش بهداشت و تعهد درونی او به جای خواهد گذاشت و ضمانتی برای توفیق در یادگیری و به کار گیری آن خواهد بود و مشارکت او را برای تحقق این آموزش در پی خواهد داشت .

به عنوان بیان اهمیت آموزش بهداشت خوب است به مطالب زیر به عنوان فایده ها و نتیجه های آموزش بهداشت اشاره کنیم :

فواید آموزش بهداشت

1-از دست دادن عادت های غلط و ایجاد عادت های درست بهداشتی به جای ان ، مثلا کسی که بعد از خروج از مستراح عادت به شستشوی کامل دست نداشته این عادت غلط را ترک کند و عادت کند که تا دست خویش را کاملا با اب و صابون نشسته است به جایی و چیزی دست نزند .

2- تکامل عادات خوب و بهدشاتی ، یعنی حالا که به جای عادت های غلط ، عادت های درست را جایگزین کرده آنقدر تکرار کند که برای او یک عادت ناخودآگاه در بیاید و باصطلاح ملکه شود ، مثلا در مثال قبلی اگر دستش را به خوبی نشسته باشد آرام نگیرد تا با آب و صابون کاملا آن را بشوید .

3- سلامت به عنوان یک ارزش در فرهنگ انسان شناخته شود ، یعنی همانطور که در فرهنگ ما راستی ، درستی ، مهربانی ، نیکی و مانند آنها یک ارزش است سلامت هم یک ارزش شناخته شود تا اناسن برای تامین سلامت خود احساس وظیفه ی درونی کند . پاکی و پاکیزگی ، خوب و رعایت نکردن بهداشت ، یک کار زشت شناخته شود .انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

آموزش بهداشت

آموزش بهداشت مساله مهمی است که از بچگی باید اموزش داده شود. مهمترین مکان برای آموزش بهداشت مدرسه و دوران ابتدایی است. کودک در این سن همه چیز را به ذهن می سپارد و انجام میدهد.

پس این مساله را به ذهن بسپارید و به فرزنداتان از 2 سالگی به بعد بهداشت را یاد بدهید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

علت رویش موهای زاید و هیرسوتیسم

سدیم و پتاسیم

نقش سدیم و پتاسیم در بدن چیست ؟

انواع نمک

معرفی انواع نمک و نحوه ی مصرف آنها

آلرژی مواد غذایی ناشی از چیست؟

حساسیت و آلرژی مواد غذایی را بیشتر بشناسیم

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code