.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت ، یعنی به جای انکه به مردم تلقین بشود که شما احتیاج به بهداشت دارید با آنها طوری رفتار بشود که خودشان احساس کنند به بهداشت نیاز دارند و آن را طلب کنند . برای انگیزش رفتار از درون تاثیر چیزی همانند باور و اعتقاد درونی نیست .

آموزش بهداشت

مشارکت مردم در آموزش بهداشت اهمیت زیادی دارد . یعنی خود مردم در کار آموزش بهداشت ، در یاد گرفتن ، در یاد دادن ، در بحث و گفتگو شرکت داشته باشند و معمولا جمله “کار با مردم” را به جای جمله “کار برای مردم ” بکار می برند تا مردم خودشان با سهیم بودن در این کارها هم یاد بگیرند و هم یاد بدهند و هم به مسئولین بهداشتی کمک بکنند و هم مواظبت ها و پیشگیری های لازم را ادامه بدهند .

انگیزه های درونی در آموزش بهداشت

به گزارش آسان طب ، انگیزه های درونی در آموزش بهداشت ، یعنی به جای انکه به مردم تلقین بشود که شما احتیاج به بهداشت دارید با آنها طوری رفتار بشود که خودشان احساس کنند به بهداشت نیاز دارند و آن را طلب کنند . برای انگیزش رفتار از درون تاثیر چیزی همانند باور و اعتقاد درونی نیست . لذا موثر ترین شیوه ی آموزش بهداشت نزد مردم با ایمان ، بهره گییر از انگیزه های اعتقادی آنها است .

به عبارت دیگر وقتی مومن که رضای پروردگار را می جوید به این باور برسد که تامین سلامت خود ، خانواده و جامعه ی او مورد رضایت پروردگار است و دستیابی به این رضایت دارای مقدمه ای همچون افزایش اطلاعات بهداشتی برای بکار گیری آن اطلاعات است این باور بیشترین تاثیر را بر آموزش بهداشت و تعهد درونی او به جای خواهد گذاشت و ضمانتی برای توفیق در یادگیری و به کار گیری آن خواهد بود و مشارکت او را برای تحقق این آموزش در پی خواهد داشت .

به عنوان بیان اهمیت آموزش بهداشت خوب است به مطالب زیر به عنوان فایده ها و نتیجه های آموزش بهداشت اشاره کنیم :

فواید آموزش بهداشت

1-از دست دادن عادت های غلط و ایجاد عادت های درست بهداشتی به جای ان ، مثلا کسی که بعد از خروج از مستراح عادت به شستشوی کامل دست نداشته این عادت غلط را ترک کند و عادت کند که تا دست خویش را کاملا با اب و صابون نشسته است به جایی و چیزی دست نزند .

2- تکامل عادات خوب و بهدشاتی ، یعنی حالا که به جای عادت های غلط ، عادت های درست را جایگزین کرده آنقدر تکرار کند که برای او یک عادت ناخودآگاه در بیاید و باصطلاح ملکه شود ، مثلا در مثال قبلی اگر دستش را به خوبی نشسته باشد آرام نگیرد تا با آب و صابون کاملا آن را بشوید .

3- سلامت به عنوان یک ارزش در فرهنگ انسان شناخته شود ، یعنی همانطور که در فرهنگ ما راستی ، درستی ، مهربانی ، نیکی و مانند آنها یک ارزش است سلامت هم یک ارزش شناخته شود تا اناسن برای تامین سلامت خود احساس وظیفه ی درونی کند . پاکی و پاکیزگی ، خوب و رعایت نکردن بهداشت ، یک کار زشت شناخته شود .انگیزه های درونی در آموزش بهداشت چیست ؟

آموزش بهداشت

آموزش بهداشت مساله مهمی است که از بچگی باید اموزش داده شود. مهمترین مکان برای آموزش بهداشت مدرسه و دوران ابتدایی است. کودک در این سن همه چیز را به ذهن می سپارد و انجام میدهد.

پس این مساله را به ذهن بسپارید و به فرزنداتان از 2 سالگی به بعد بهداشت را یاد بدهید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

سیاهک سخت جو

سیاهک سخت جو و راه مبارزه

ritalin قرص ریتالین قرص اعتیاد آور شب امتحان

قرص ریتالین قرص اعتیاد آور شب امتحان

اصول رابطه زناشویی اثربخش

اصول رابطه زناشویی اثربخش

علت باد شکم چیست علت باد معده چیست علت نفخ معده چیست

باد شکم و علت باد شکم یا درمان باد شکم

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت , متفرقه

نظرات شما

*

code