تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوست کاهش وزن گیاهان دارویی

بررسی اصول بهداشت روانی در سازمان

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » بررسی اصول بهداشت روانی در سازمان

در یک سازمان یا نهاد اجتماعی همچون خانواده ، مدرسه ، سرباز خانه ، اداره و موسسه رعایت نکاتی موجب بهبود شاخص های سلامت روانی و پیشگیری از نابسامانی های روانی می شود. ایجاد شرایطی که کارکنان سازمان با اعتماد قلبی و با صمیمیت برای خود و همکاران خویش احترام قایل شوند و اینگونه احساس احترام را در رفتار و اعمال خود آشکار سازند، به بهداشت روانی افراد کمک میکند .

بهداشت روانی

در یک سازمان یا نهاد اجتماعی همچون خانواده ، مدرسه ، سرباز خانه ، اداره و موسسه رعایت نکاتی موجب بهبود شاخص های سلامت روانی و پیشگیری از نابسامانی های روانی می شود .

اصول بهداشت روانی در سازمان

اساس این اصول عبارتند از :

1-برقرری رابطه صحیح میان مسئولان و افراد

در رابطه صحیح ضمن برقراری انضباط افراد با مسئولان خود را مرتبط آنان را حامی وخیر خواه خود می بینند و می توانند مشکلات خود را با آنها مطرح نمایند ، تشویق و تنبیه بی مورد و تحقیر شخصیت افراد خلاف این اصل از اصول بهداشت روانی است و باید از آن اجتناب شود .

2-شناختن افرادی که مشکلات روانی مشخصی دارند

به گزارش بخش روانشناسی سایت آسان طب ، بعضی از مشکلات ناشی از عدم رعایت اصول بهداشت روانی مشخص مثلا لکنت زبان ، کند ذهنی ، ترس از مدرسه ، گوشه گیری ، افسردگی یا شیطنت بیش از حد نزد دانش اموزان یا انزوا طلبی و رفتارهای نابهنجار افراد سازمان ، نشانه های هشدار دهنده است که مسئولین باید با بررسی آنها از پیدایش عوارض جدی بعدی پیشگیری نمایند . در این بررسی ها ضمن محرمانه نگاهداشتن آنها برای رفع مشکلات در حدود مقدور تلاش می شود .

3- شناسایی افرادی که احتمال بروز مشکلات روانی نزد آنها می رود

گاهی ممکن است در این زمان نشانه ای از مشکلات روانی دیده نشود اما به دلیل وجود بعضی مشکلات مثلا طلاق ، مرگ عزیزان ، خسارات مادی ناگهانی و اختلافات خانوادگی انتظار بروز عوارض روانی جدی وجود داشته باشد مسئولین سازمان با رفتار آگاهانه و مشورت با صاحبنظران در چنین شرایطی می توانند خدمات مهمی به افراد در معرض خطر صورت دهند .

4- اقداماتی که باید از طریق سازمان انجام شود

اینکه چه خدماتی را می توان با رعایت اهداف کلی سازمانی و با توجه به امکانات صورت داد مطلبی است که با اندیشه ، مشورت و اعمال انضباط توام با خیرخواهی راهکار آن مشخص خواهد شد .

راهکارهای پیشنهادی برای بهداشت روانی در سازمان

ایجاد شرایطی که کارکنان سازمان با اعتماد قلبی و با صمیمیت برای خود و همکاران خویش احترام قایل شوند و اینگونه احساس احترام را در رفتار و اعمال خود آشکار سازند، به بهداشت روانی افراد کمک میکند .

اجتناب از بکارگیری روش های خشونت آمیز و زور در محیط کار یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی برای بهداشت روانی افراد می باشد .

به گزارش اسان طب شناسایی استعدادهای بالقوه کارکنان سازمان و فراهم کردن امکانات لازم برای رشد و شکوفایی استعدادهای افراد ، بررسی علمی پدیده هایی نظیر کم کاری ، غیبت ، بی علاقگی ، ایجاد حوادث عمدی و مشکلاتی که به سبب کم توجهی کارکنان اتفاق می افتد و اجتناب از قضاوتهای ناآگاهانه و پیش داوری

اصول بهداشت روانی در سازمان

اصول بهداشت روانی در سازمان های مختلف مثل اداره ها و مدارس مساله بسیار مهمی است که باید همه اعضای ان از ابدارچی گرفته تا رییس و ارباب رجوع باید به ان توجه کنند. در غیر این صورت به مشکل بر خواهند خورد.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

هیسترکتومی و سرطان دستگاه تناسلی

هیسترکتومی و سرطان دستگاه تناسلی

آلودگی کشاورزی و زراعی

دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی

خواص عناب – فواید عناب – خاصیت عناب تازه

درد عضلانی

درد عضلانی در تمرین ورزشی

پربازدید های اخبار پزشکی , روانشناسی , سلامت

نظرات شما

*

code