.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اشنایی با ساختار آب و مولکول آب

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اشنایی با ساختار آب و مولکول آب

در ساختار آب یک مولکول آب دارای دو اتم هیدروژن است که کووالانت (اتصال غیر الکتریکی دو اتم به وسیله ی اشتراک الکترون) به یک اتم اکسیژن متصل هستند ، زاویه اتصال 105 درجه می باشد . داشتن بار الکتریکی منفی اکسیژن ، که به معنی کشش و جاذبه ان برای الکترون هاست ، از هیدروژن بیشتر است .

ساختار آب

ساختار آب و مولکول آب گسترده است .  در ساختار آب یک مولکول آب دارای دو اتم هیدروژن است که کووالانت (اتصال غیر الکتریکی دو اتم به وسیله ی اشتراک الکترون) به یک اتم اکسیژن متصل هستند ، زاویه اتصال 105 درجه می باشد . داشتن بار الکتریکی منفی اکسیژن ، که به معنی کشش و جاذبه ان برای الکترون هاست ، از هیدروژن بیشتر است . این امر نتیجه اش پخش نامساوی بارالکتریکی به مولکول است .

در  ساختار آباتم هیدروژن حامل بخشی از بار منفی است که توسط بخش بارهای مثبت بر اتم های هیدروژن توازن می یابد . این مولکول ها در  ساختار آب را قطبی می شناسند و نسبت به هم کشش دارند . در آب ، اتصالات هیدروژن بین مولکول های قطبی تشکیل می شود . باید توجه نمود که آب به خاطر شکل مولکول ها ، مانند جاذبه بین دو مولکول نتیجه اش تجمع مولکول های آب با هم شده تا تشکیل ساختمان چهار ضلعی را بدهد ، که در آن مولکول های آب با چهار مولکول دیگر اتصال می یابند .

ساختار آب و مولکول آب

ساختار آب و مولکول آب

درباره ساختار آب بیشتر بدانید

به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، اتصالات هیدروژنی در  ساختار آب ، اتصالات الکتریکی ضعیفی هستند که اسان جدا می شوند و در اب چنین اتصالاتی مرتبا ساخته و جدا شده و دوباره تشکیل می شوند . اگر آب گرم شود انرزی حرارتی مولکول ها اضافه می شود ، در نتیجه ی تحرک بیشتر ، مولکول ها ، بیشتر جدا می شوند تا دوباره تشکیل شوند ، و یا تشکیل اتصالات هیدروژنی دهند . در بخارات ، اتصالات هیدروژنی وجود نداشته و مولکول ها بیشتر به صورت واحدهای تک وجود دارند .

در حالی که ، اگر آب مایع سرد شود تا از دست رفتن انرژی حرارتی باعث کاهش حرکت مولکول های آب می شود و اتصالات هیدروژنی بیشتری تشکیل می گردد . به گزارش اخبار پزشکی سایت آسان طب ، هنگامی که آب یخ می زند ،  اتصالات هیدروژنی آب انقدر زیاد می شود  که تمام مولکول های آب به هم می پیوندند و بدین وسیله ساختار آب به صورت جامد به وجود می اورند . ساختمان چهارضلعی گروه مولکول های آب حفظ می شود ، چهارضلعی ها به هم متصل می گردند و لایه هایی از چرخه و یا دایره های شش گوش (هگزا گونال ) که با هم جمع شده اند یک ساختمان باز را تشکیل می دهند . این ساختمان باز یخ نسبت به آب حجم بیشتر یخ نسبت به آب و چگالی کمتر آن را توضیح می دهد .اهداف و روش های تصفیه آب  چیست ؟

در این بخش از مجله پزشکی اسان طب درباره ساختار آب و مولکول آب اطلاعاتی را تقدیمتان کردیم. امیدواریم از مطالعه این بخش بهره کافی را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مضرات روغن نباتی

مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

باورهای غلط درباره ی تجاوز جنسی

نقش صمیمیت در زندگی

شناخت نقش صمیمیت در زندگی

مقابله با مارگزیدگی

اقدام در مقابله با مارگزیدگی

پربازدید های اخبار پزشکی , متفرقه

نظرات شما

*

code