کد :25418 05 بهمن 1394 169 دسته : اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سبک زندگی , سلامت همیار آسان طب

گزیدگی حشرات مثل كك باعث برآمدگي پوست و قلنبه شدن تكه هاي منظمي در سطح پوست مي شود كه به منشاء گزيدگي نزديك ترند .گزیدگی حشرات مثل زنبورهاي معمولي ، زنبورهاي زرد و سياه و زنبورهاي موسوم به يلوجاكت درد آني ايجاد مي كند و باعث تورم سريع پوست و خارش محل گزيدگي مي شود .گزيدگي كنه معمولا توده ي كوچك بي دردي ايجاد مي كند .

گزیدگی حشرات

گزیدگی حشرات

گزیدگی حشرات بیش تر اوقات هنگام بهار و تابستان رخ می دهد . این گزیدگی ها به ندرت خطرناک اند ولی کاملا آزاردهنده اند و گاه پیش درآمد عفونت های باکتریایی پوست هستند . گزیدگی حشرات مثل پشه ها و مگس ها معمولا احساس سوزش ملایمی ایجاد می کند که پیش از آن پوست کمی برآمده می شود و می خارد .

گزیدگی حشرات مثل کک باعث برآمدگی پوست و قلنبه شدن تکه های منظمی در سطح پوست می شود که به منشاء گزیدگی نزدیک ترند . معمولا گزیدگی کک بیش تر در مورد کسانی رخ می دهد که پابرهنه راه می روندو صندل می پوشند .گزیدگی معمولا در قسمت های بالای خط جوراب و روی ساق پا اتفاق می افتد . هرجا که حیوانات خانگی باشند کک ها هم هستند – روی فرش ، در ترک های کف خانه و روی مبل ها و رختخواب ها .

برخی دیگر از علایم گزیدگی حشرات

گزیدگی حشرات مثل زنبورهای معمولی ، زنبورهای زرد و سیاه و زنبورهای موسوم به یلوجاکت درد آنی ایجاد می کند و باعث تورم سریع پوست و خارش محل گزیدگی می شود . به گزارش اسان طب بعضی از افراد مستعد آلرژی واکنش شدیدی نسبت به گزیدگی زنبورها نشان می دهند و دچار ضعف و مشکلات تنفسی ، کاهش شدیدی نسبت به گزیدگی زنبورها نشان می دهند و دچار ضعف و مشکلات تنفسی ، کاهش ناگهانی فشار خون ، غش و شوک می شوند و در موارد بسیار حاد هم می میرند .

چنانچه در خانواده تان سابقه واکنش شدید به نیش یا گزیدگی حشرات وجود دارد ، بهتر است بسته ی کمک های اولیه ی مخصوص گزیدگی حشرات را در منزل داشته باشید . با نسخه ی پزشک می توانید این بسته ها را از داروخانه ها تهیه کنید .
من همیشه به والدین توصیه می کنم سه بسته تهیه کنند : یک بسته برای خانه ، یکی برای اتومبیل و یکی را هم باید با برچسب نام کودک در دفتر مراقبت های مدرسه اش بگذارند.

گزیدگی کنه معمولا توده ی کوچک بی دردی ایجاد می کند . ممکن است موقع حمام کردن کودک این توده را در حالی که کنه هنوز آن جاست پیدا کنید .

پشت گردن ، فرق سر ، پشت گوش ها ، و همه قسمت های باز بدن را خوب وارسی کنید . اگر ظرف دوازده ساعت بتوانید کک را از بین ببرید ، دلیل چندانی برای نگرانی وجود نخواهد داشت و این گونه می توانید به فرزند یا هریک از اعضای خانواد و یا هرکسی که به مبتلا شده است کمک کنید .

اقدام در مقابله با مارگزیدگی

منبع :

asanteb.com

نظرات