تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی بارداری تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

راه درمان تب خال در طب سنتی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » راه درمان تب خال در طب سنتی

برای درمان تبخال يك عدد كپسول اسيدوفيلوس را در مقدار كمي شير حل كنيد . شير باعث فعال شدن كشت باسيل ها مي شود . اين مخلوط را روزي سه يا چهار بار روي زخم ها بگذاريد . اين عمل باعث تسكين تب خال مي شود و درمانش را سرعت مي بخشد .

درمان تب خال

درمان تب خال در طب سنتی به روشهای مختلف انجام می پذیرد . گذاشتن کمپرس سرد روی قسمت های مبتلا به تب خال احساس سوزش یا خارش را کاهش می دهد . به علاوه به والدین توصیه می کنم با استفادده از هیدروژن پراکسید مدام قسمت های آسیب دیده را تمیز نگه دارند و به خشک شدن زخم ها کمک کنند .

درمان تب خال در خانه

• یکی از والدین که هنرمند و متخصص زیبایی است این راه درمان تب خال را در نقل می کند که بدین صورت است : برای درمان تب خال یک عدد کپسول اسیدوفیلوس را در مقدار کمی شیر حل کنید . شیر باعث فعال شدن کشت باسیل ها می شود .  به گزارش اسان طب این مخلوط را روزی سه یا چهار بار روی زخم ها بگذارید . این عمل باعث تسکین تب خال می شود و درمانش را سرعت می بخشد .

• چنانچه در ابتدای کار ، یعنی وقتی کودک اولین بار احساس سوزش یا خارش کرد ، این کار را انجام دهید ، این درمان عملا می تواند جلوی تشکیل زخم ها را بگیرد .

• وقتی احساس سوزش شروع شد و پیش از پیدا شدن زخم ها ، برای درمان تب خال مقداری شیره ی برگ گیاه آلوئه ورا را روی زخم ها بمالید.

• همچنین می توانید کمی آرد ذرت معمولی را با چند قطره آب مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی زخم ها بگذارید .

• می توانید از داروساز محل زندگیتان بخواهید مقداری عرق کافور برای تان تهیه کند . سپس با پنبه ی تمیز آن را روی قسمت های صدمه دیده بمالید .

• راه دیگر تسکین درد و درمان تب خال این است که موقتا موضع را بی حس کنید . قطعه ای یخ را با پارچه روی محل تبخال نگه دارید . چند بار در روز این کار را به مدت چند ثانیه تکرار کنید . این راه خوبی برای تسکین درد تب خال در اوایل ظهور آن است . استفاده مکرر از یخ ، هر ده دقیقه یک بار به مدت یک ساعت ، جلوی حرکت ویروس تب خال را از سمت عصب به سمت پوست را می گیرد .

سایر راههای درمان تب خال

• همچنین قابل توجه است که چای معمولی کیسه ای ( ترجیحا چای ارل گری ) را چند دقیقه در آب جوش بگذارید . در حالی که چای کیسه ای دارد سرد می شود ، یک فنجان چای بنوشید و لذت ببرید . کیسه را هم روی زخم ها بگذارید ، زیرا ظرف چهار پنج روز بیش تر زخم ها پوسته پوسته می شوند و از بین می روند . این روش نیز برای  درمان تب خال مناسب است .

درمان تب خال

درمان تب خال روش های مختلفی دارد که در این بخش به ان اشاره کردیم. تب خال ها اکثرا به خاطر ترس اتفاق می افتند. مثلا وقتی خواب بد می بینیم صبح که از خواب بلند می شویم تبخال زده ایم.

همچنین تبخال میتواند ویروسی باشد. پس سعی کنید با کسی که تبخال زده روبوسی نکنید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

هر دانه ی فلفل سیاه سرشار از آنتی اکسیدان است

ضد چروک‌ های طبیعی :

ضد چروک‌ های طبیعی ؛ از انار تا شیرین‌بیان

درمان کم خونی باگیاهان دارویی در خانه

بیماریهای نادر

بیماریهای نادر در دنیا

پربازدید های اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت

نظرات شما

*

code