کد :25420 05 بهمن 1394 102 دسته : اخبار پزشکی , پوست مو و زیبایی , سلامت همیار آسان طب

برای درمان تبخال يك عدد كپسول اسيدوفيلوس را در مقدار كمي شير حل كنيد . شير باعث فعال شدن كشت باسيل ها مي شود . اين مخلوط را روزي سه يا چهار بار روي زخم ها بگذاريد . اين عمل باعث تسكين تب خال مي شود و درمانش را سرعت مي بخشد .

درمان تب خال

درمان تب خال

درمان تب خال در طب سنتی به روشهای مختلف انجام می پذیرد . گذاشتن کمپرس سرد روی قسمت های مبتلا به تب خال احساس سوزش یا خارش را کاهش می دهد . به علاوه به والدین توصیه می کنم با استفادده از هیدروژن پراکسید مدام قسمت های آسیب دیده را تمیز نگه دارند و به خشک شدن زخم ها کمک کنند .

درمان تب خال در خانه

• یکی از والدین که هنرمند و متخصص زیبایی است این راه درمان تب خال را در نقل می کند که بدین صورت است : برای درمان تب خال یک عدد کپسول اسیدوفیلوس را در مقدار کمی شیر حل کنید . شیر باعث فعال شدن کشت باسیل ها می شود .  به گزارش اسان طب این مخلوط را روزی سه یا چهار بار روی زخم ها بگذارید . این عمل باعث تسکین تب خال می شود و درمانش را سرعت می بخشد .

• چنانچه در ابتدای کار ، یعنی وقتی کودک اولین بار احساس سوزش یا خارش کرد ، این کار را انجام دهید ، این درمان عملا می تواند جلوی تشکیل زخم ها را بگیرد .

• وقتی احساس سوزش شروع شد و پیش از پیدا شدن زخم ها ، برای درمان تب خال مقداری شیره ی برگ گیاه آلوئه ورا را روی زخم ها بمالید.

• همچنین می توانید کمی آرد ذرت معمولی را با چند قطره آب مخلوط کنید و خمیر حاصله را روی زخم ها بگذارید .

• می توانید از داروساز محل زندگیتان بخواهید مقداری عرق کافور برای تان تهیه کند . سپس با پنبه ی تمیز آن را روی قسمت های صدمه دیده بمالید .

• راه دیگر تسکین درد و درمان تب خال این است که موقتا موضع را بی حس کنید . قطعه ای یخ را با پارچه روی محل تبخال نگه دارید . چند بار در روز این کار را به مدت چند ثانیه تکرار کنید . این راه خوبی برای تسکین درد تب خال در اوایل ظهور آن است . استفاده مکرر از یخ ، هر ده دقیقه یک بار به مدت یک ساعت ، جلوی حرکت ویروس تب خال را از سمت عصب به سمت پوست را می گیرد .

• همچنین قابل توجه است که چای معمولی کیسه ای ( ترجیحا چای ارل گری ) را چند دقیقه در آب جوش بگذارید . در حالی که چای کیسه ای دارد سرد می شود ، یک فنجان چای بنوشید و لذت ببرید . کیسه را هم روی زخم ها بگذارید ، زیرا ظرف چهار پنج روز بیش تر زخم ها پوسته پوسته می شوند و از بین می روند . این روش نیز برای  درمان تب خال مناسب است .

منبع :

asanteb.com

نظرات