.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

اطلاعاتی از طرز تهیه شکلات تافی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعاتی از طرز تهیه شکلات تافی

چربی ، شیر ، شکر و سیروپ گلوکز مواد اصلی شکلات تافی است . در ساختن شکلات تافی مواد اولیه را با هم به جوش می آورند تا به حرارت مورد نظر برسد . حرارتی که بر تافی اعمال می شود تعیین کننده ترکیب و بافت تافی تولید شده است . زیرا تا حد زیادی بافت تافی متاثر از مقدار آبی است که در آن وجود دارد .

شکلات تافی

چربی ، شیر ، شکر و سیروپ گلوکز مواد اصلی شکلات تافی است و شامل گلبول های ریز چربی در محلول قند فوق العاده اشباع شده است . انواع شکر برای ساخت شکلات تافی به کار برده می شود واین امر به نوع تافی مورد نظر بستگی دارد ، از بهترین شکرهای گرانول تا شکر ها ی خام تا شیره ی قند و ملاس که طعم و مزه خاص خود را به محصول ساخته شده می بخشد .

طرز تهیه شکلات تافی

نحوه تهیه شکلات تافی

همانند شیرینی های جوشیده و یا آب نبات ها ، سوکروز باید وجود داشته باشد تا از دانه دانه شدن جنس پیشگیری شود . به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ،  در شکلات تافی های خانگی نوعی عامل اسیدی مانند سرکه ویا جوهر لیمو (اسید سیتریک ) برای تولید موادقندی تغییر شکل یافته از سوکروز به کار برده می شود . اما در تولید تجارتی معمولا از شیره گلوکز برای پیشگیری از دانه دانه شدن تافی استفاده می گردد .

شیر به کار برده شده طعم و مزه ی خاص به شکلات تافی می بخشد و معمولا به تافی ، شیر تلغیظ شده اضافه می گردد ، چه شیر با چربی کامل ویا چربی گرفته باشد . رنگ خاص شکلات تافی تا حدی زیادی به خاطر کاراملیزه شدن مواد شیر خشک در حین پختن است ، به علاوه کازئین شیر نیز در شکلات تافی یک عامل امولسیون کننده است . کره و روغن های نباتی نیز در تافی به کار برده می شوند ، همچنین عوامل امولسیون کننده ای مانند گلیسیریل مونواستیریت و یا لسیتین نیز اضافه می گردند ، و این در صورتی است که مواد شیر خشک و کره کافی در تافی وجود نداشته باشد تا به پخش چربی و تولید امولسیونی پایدار کمک بنماید .

ادامه مراحل طرز تهیه شکلات تافی

در ساختن شکلات تافی مواد اولیه را با هم به جوش می آورند تا به حرارت مورد نظر برسد . حرارتی که بر تافی اعمال می شود تعیین کننده ترکیب و بافت تافی تولید شده است . زیرا تا حد زیادی بافت تافی متاثر از مقدار آبی است که در آن وجود دارد . شکلات تافی بسیار سخت مانند باتراسکاچ را 146 تا 154 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و چنین حرارتی مقدار آب آن را سانتی گراد حرارت مید هند و محصول نهایی آنها 6 تا 12 درصد رطوبت دارد .

شکلات تافی و فاج از مواد یکسانی ساخته می شوند و هر دو آنان حدود ده درصد رطوبت دارند . پس چرا در موارد دیگر آن قدر فرق دارند ؟ جواب کوتاه این است که تافی مانند شیرینی های جوشیده (آب نبات ) دارای شیره ی قندی است که مواد دیگر مانند چربی و شیر آن را احاطه کرده است در حالی که فاج یک فوندانت است و قسمتی ازقند موجود در آن به صورت کریستال وجود دارد . در حقیقت تافی یک شیره ی فوق العاده اشباع شده است ، نه یک جامد ، به همین علت نیز بافت جویدنی و سفتی را دارا می باشد .

شکلات تافی یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین شکلات های دنیا است که اکثرا هم ان را دوست دارد و طعم دلنشینی دارد. امیدواریم از این بخش از اسان طب درباره طرز تهیه شکلات تافی بهره لازم را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

سیر ترشی 40 روزه یا 7 ساله ؟

مضرات روغن نباتی

مضرات روغن نباتی و ابتلا به انواع بیماری

تشنج کودکان

تشنج و عامل آن در نوزاد

کوکوسیب زمینی

آموزش طرز تهیه کوکوسیب زمینی

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code