http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

اطلاعاتی از طرز تهیه شکلات تافی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعاتی از طرز تهیه شکلات تافی

چربی ، شیر ، شکر و سیروپ گلوکز مواد اصلی شکلات تافی است . در ساختن شکلات تافی مواد اولیه را با هم به جوش می آورند تا به حرارت مورد نظر برسد . حرارتی که بر تافی اعمال می شود تعیین کننده ترکیب و بافت تافی تولید شده است . زیرا تا حد زیادی بافت تافی متاثر از مقدار آبی است که در آن وجود دارد .

شکلات تافی

چربی ، شیر ، شکر و سیروپ گلوکز مواد اصلی شکلات تافی است و شامل گلبول های ریز چربی در محلول قند فوق العاده اشباع شده است . انواع شکر برای ساخت شکلات تافی به کار برده می شود واین امر به نوع تافی مورد نظر بستگی دارد ، از بهترین شکرهای گرانول تا شکر ها ی خام تا شیره ی قند و ملاس که طعم و مزه خاص خود را به محصول ساخته شده می بخشد .

طرز تهیه شکلات تافی

نحوه تهیه شکلات تافی

همانند شیرینی های جوشیده و یا آب نبات ها ، سوکروز باید وجود داشته باشد تا از دانه دانه شدن جنس پیشگیری شود . به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ،  در شکلات تافی های خانگی نوعی عامل اسیدی مانند سرکه ویا جوهر لیمو (اسید سیتریک ) برای تولید موادقندی تغییر شکل یافته از سوکروز به کار برده می شود . اما در تولید تجارتی معمولا از شیره گلوکز برای پیشگیری از دانه دانه شدن تافی استفاده می گردد .

شیر به کار برده شده طعم و مزه ی خاص به شکلات تافی می بخشد و معمولا به تافی ، شیر تلغیظ شده اضافه می گردد ، چه شیر با چربی کامل ویا چربی گرفته باشد . رنگ خاص شکلات تافی تا حدی زیادی به خاطر کاراملیزه شدن مواد شیر خشک در حین پختن است ، به علاوه کازئین شیر نیز در شکلات تافی یک عامل امولسیون کننده است . کره و روغن های نباتی نیز در تافی به کار برده می شوند ، همچنین عوامل امولسیون کننده ای مانند گلیسیریل مونواستیریت و یا لسیتین نیز اضافه می گردند ، و این در صورتی است که مواد شیر خشک و کره کافی در تافی وجود نداشته باشد تا به پخش چربی و تولید امولسیونی پایدار کمک بنماید .

ادامه مراحل طرز تهیه شکلات تافی

در ساختن شکلات تافی مواد اولیه را با هم به جوش می آورند تا به حرارت مورد نظر برسد . حرارتی که بر تافی اعمال می شود تعیین کننده ترکیب و بافت تافی تولید شده است . زیرا تا حد زیادی بافت تافی متاثر از مقدار آبی است که در آن وجود دارد . شکلات تافی بسیار سخت مانند باتراسکاچ را 146 تا 154 درجه سانتی گراد حرارت می دهند و چنین حرارتی مقدار آب آن را سانتی گراد حرارت مید هند و محصول نهایی آنها 6 تا 12 درصد رطوبت دارد .

شکلات تافی و فاج از مواد یکسانی ساخته می شوند و هر دو آنان حدود ده درصد رطوبت دارند . پس چرا در موارد دیگر آن قدر فرق دارند ؟ جواب کوتاه این است که تافی مانند شیرینی های جوشیده (آب نبات ) دارای شیره ی قندی است که مواد دیگر مانند چربی و شیر آن را احاطه کرده است در حالی که فاج یک فوندانت است و قسمتی ازقند موجود در آن به صورت کریستال وجود دارد . در حقیقت تافی یک شیره ی فوق العاده اشباع شده است ، نه یک جامد ، به همین علت نیز بافت جویدنی و سفتی را دارا می باشد .

شکلات تافی یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین شکلات های دنیا است که اکثرا هم ان را دوست دارد و طعم دلنشینی دارد. امیدواریم از این بخش از اسان طب درباره طرز تهیه شکلات تافی بهره لازم را برده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

دمنوش جنسینگ دمنوش های آرام بخش

معرفی دمنوش های آرام بخش

خواص خار مریم برای کبد+درمان کبد چرب

راه های کاهش درد عادت ماهانه (قاعدگی)

سلامت چشم

داروهایی پر ضرر برای سلامت چشم

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code