http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

ایا طرز تهیه شکلات را می دانید ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » ایا طرز تهیه شکلات را می دانید ؟

برای تهیه شکلات ، کاکائو را از دانه های کاکائو در میان غلاف میوه ی درخت کاکائو که در مناطق حاره رشد می نماید به دست می آورند . این غلاف ها را باز کرده و دانه کاکائو را همراه با بافت چسبیده به آن بیرون آورده و چند روز در هوای آزاد برای تخمیر شدن می گذارند .

تهیه شکلات

ماده اصلی شکلات کاکائو است ، کاکائو – کره و شکر . برای تهیه شکلات ، کاکائو را از دانه های کاکائو در میان غلاف میوه ی درخت کاکائو که در مناطق حاره رشد می نماید به دست می آورند . غلاف میوه کاکائو تخم مرغی شکل و هشت اینچ درازا و 3تا4 اینچ قطر دارد . هر غلاف میوه کاکائو دارای 20 تا 40 دانه کاکائو است که در بافتی نرم و سفید و نشاسته ای جا گرفته اند . این غلاف ها را باز کرده و دانه کاکائو را همراه با بافت چسبیده به آن بیرون آورده و چند روز در هوای آزاد برای تخمیر شدن می گذارند . نوعی قارچ تخمیری بر روی بافت های چسبیده به دانه کاکائو رشد می کند که آن را به مایع تبدیل می سازد و حاصل چنین تخمیری الکل است .

آشنایی با طرز تهیه شکلات

برای تهیه شکلات مایع تشکیل شده از دانه ها جدا شده و دانه کاکائو از رنگ بنفش روشن به قهوه ای تغییر رنگ می دهد . پس از خشک کردن دانه های کاکائو در آفتاب ، دانه ها به منظور حمل برای سازندگان کاکائو آماده است .

 به گزارش اسان طب ، در تهیه شکلات و کاکائو ، نخست دانه ها را در بشکه های گردانی بو می دهند و سپس از میان غلتکی می گذرانند تا خرد شوند . پوست دانه های کاکائو را جدا می کنند و آنچه که باقی می ماند مغز خرد شده ی دانه هاست به نام نیب nib خوانده می شود . در تهیه شکلات  فرآوری با بو دادن دانه کاکائو بسیار پر اهمیت است ، زیرا در این مرحله است که خصوصیات طعم و مزه و بوی شکلات تشکیل می گردد و چنین رویدادی به خاطر واکنش قهوه ای مایلارد در کاکائوست که بین کربوهیدرات ها و پروتئین موجود رخ می دهد .

شکلات با توده کاکائو ، شکر و کره ی کاکائو ساخته می شود و برای تهیه شکلات شیری ، از شیر تلغیظ شده یا شیر خشک استفاده می گردد . مخلوط کردن در ملانژور که در آن ماشین پالایش سوق داده می شود و در آنجا میان غلتک های در حال دوران با سرعت های مختلف خرد می شود . برای اتمام فرآوری شکلات ، آن را ذوب می کنند و در ماشین مخلوط کنی به مدت 24 ساعت مخلوط می نمایند . در این فرآوری غلتک های سنگین ، شکلات را تحت عمل آوری شدید مکانیکی قرار می دهند و تمام مواد آن را به نحوی مخلوط می نمایند که حالتی مخملی به خود بگیرد .

شکلاتی که برای پوشش ویا تزئین بیسکویت ها و یا شکلات های دانه ای به کار برده می شود دارای کره ی کاکائوی بیشتری است تا قطعات بزرگ شکلات ، و علت وجود کره ی کاکائوی بیشتر افزایش حالت مایع شکلات در زمان گرم بودن است تا آسان تر به ریو مواد دیگر قرار گیرد . شکلات مایع را در ماشینی به نام انروبر enrober می ریزند تا لایه ای از شکلات را روی شیرینی جات قرار دهد .

طرز تهیه شکلات

طرز تهیه شکلات را در این قسمت برای شما بیان کردیم. امیدواریم اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کرده باشید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

مشکل خستگی جنسی در زناشویی

مشکل خستگی جنسی در زناشویی

زخم بستر چیست

روشهای پیشگیری و مراقبت از زخم بستر

خارش مقعد

خارش مقعد | درمان خارش مقعد

علت ویار حاملگی

آیا می دانید علت ویار حاملگی چیست ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code