http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

اطلاعات علمی درباره دانه گندم

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » اطلاعات علمی درباره دانه گندم

یک دانه گندم تقریبا یک سانتی متر طول و نیم سانتیمتر پهنا دارد . دانه گندم تقریبا به شکل تخم مرغ می باشد و دارای شیاری است در طول یک طرف و تعدادی و در انتها که ریش نام دارد . سبوس دارای ویتامین های B می باشد و 50 درصد مواد معدنی موجود در دانه گندم را دارد .

دانه گندم

دانه گندم مهمترین غله مردم انگلستان است . دانه گندم را برای اولین بار ده هزار سال قبل در خاورمیانه کاشتند ، ولی طی قرون متمادی کشت آن گسترش یافت و گونه هایی از آن مناسب برای کشت در مناطق دارای آب و هوای مختلف از مناطق حاره گرفته تا کشورهای شمال اروپا که همجوار مناطق قطبی شمال است می باشد . بعضی از انواع گندم ، به نام گندم زمستانه را در پاییز کشت می کنند و در سال بعد برداشت می نمایند ، اما گندم بهاره که کشت و برداشت آن در یک سال انجام می گیرد ، در کشورهایی چون کانادا که دارای زمستان های بسیار سرد است کشت می گردد .

با خصوصیات دانه گندم اشنا شوید

دانه گندم زمستانه ، مانند گندم های انگلیسی ، معمولا دارای کمتر از 10% پروتئین است و آردی ضعیف به دست می دهد و خمیری تولید می نماید که نانی کوچک و بافتی فشرده تحویل می دهد . گندم بهاره (مانند گندم های کانادا) از نظر پروتئین غنی است (12 تا 14 درصد ) و نظر به اینکه دانه ای سفت تر داشته و به عنوان گندم سخت خوانده می شود ، از چنین گندمی آردی قوی و خمیری که کش می اید می توان ساخت . خمیرهایی که از آرد قوی ساخته شده نانی درست ور آمده تحویل می دهد و چنین گندم هایی برای پخت نان مناسب ترند .

 به گزارش اسان طب ، آرد گندم های انگلیسی و دیگر آرد گندم های ضعیف و یا نرم بیشتر مناسب ساختن بیسکوییت ها و کیک ها و پخت های دیگر منازل هستند . آردی که در انگلیس برای پخت نان به کار برده می شود و معمولا مخلوطی از این دو نوع گندم را در خود دارد .

دانه گندم دوروم که برای ساخت اسپاگتی و ماکارونی به کار برده می شود نوعی گندن بسیار سخت است که دارای پروتئین بالا می باشد .

ساختمان دانه گندم

یک دانه گندم تقریبا یک سانتی متر طول و نیم سانتیمتر پهنا دارد . دانه گندم تقریبا به شکل تخم مرغ می باشد و دارای شیاری است در طول یک طرف و تعدادی و در انتها که ریش نام دارد . دانه در رو پوش یا  غلافی به نام سبوس احاطه شده که چند لایه ی مشخص دارد و 15 درصد تمام گندم است .

سبوس دارای ویتامین های B می باشد و 50 درصد مواد معدنی موجود در دانه گندم را دارد و بیشتر از سلولز ساخته شده و به همین علت از نظر انسان ها غیر قابل هضم می باشد . جوانه ی گندم که در قسمت زیر گندم وجود دارد دانه ی اصلی و یا جنین گندم است و شامل 20 درصد وزن تمام گندم می باشد . جوانه گندم از لحاظ چربی ، پروتئین ، ویتامین های ب و ای و آهن غنی است .

اسیدهای چرب ترکیب شده در چربیهای گندم معمولا از اسیدهای چرب ضروری است . نسج بافتنی جداکننده ی جرم یا جوانه و اندوسپرم را اسکاتلوم می خوانند . این نسج به خصوص از لحاظ ویتامین غنی است و دارای 60 درصد تمام ویتامین موجود در گندم می باشد . اندوسپرم بیشتر از نشاسته ساخته شده و یک ذخیره ی غذایی برای رشد جوانه موجود می باشد .

دانه گندم

دانه گندم برای ما فواید زیادی دارد. مخصوصا سبوس ان برای پوست و مو معجره می کند. برای همین است که می گویند از نان های سبوس دار استفاده کنید. این سبوس ها دارای ویتامین ب هستند که ویتامین های ب هم فواید زیادی برای سلامتی ما دارند.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

خواص زیره و خواص زیره سیاه

زیره پُر از خواصی باستانی

درمان گیاهی سردرد با 6 گیاه دارویی

خواص گل گاو زبان

خواص گل گاو زبان برای بدن انسان

طرز تهیه لوبیاپلو ی خوش طعم

طرز تهیه لوبیاپلو ی خوش طعم

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code