http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان افسردگی درمان دیابت درمان سرطان درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل مو ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

علت بیات شدن نان چیست ؟

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » علت بیات شدن نان چیست ؟

بیات شدن نان در قسمت پوسته بیشتر به خاطر از دست رفتن آب و رطوبت آن است اما در نانی هم که در پاکتی پیچیده شده باشد سریع تر صورت می گیرد با این که رطوبت نان آزاد نمی گردد . بیات شدن نان در قسمت خمیری نان به خاطر از دست دادن رطوبت نیست بلکه به خاطر رو به برگشت و انحطاط گذاردن آمیلوپکتین در نشاسته ژلاتینه شده می باشد که بیشتر حجم نان را می سازد .

بیات شدن نان

هنگامی که نان را نگه دارند بیات می گردد و پوسته ی روی آن نرم و چرم مانند می شود و طعم خوشایند خود را از دست می دهد . در همین هنگام درون نان نیز طعم و مزه ی اصلی خود را از دست می دهد و همراه با بیات شدن نان ، خمیر آن دیگر قابلیت ارتجاع نخواهد داشت .

بیات شدن نان در قسمت پوسته  بیشتر به خاطر از دست رفتن آب و رطوبت آن است اما در نانی هم که در پاکتی پیچیده شده باشد سریع تر صورت می گیرد با این که رطوبت نان آزاد نمی گردد .

اطلاعات بیشتر درباره بیات شدن نان

به گزارش اسان طب ، بیات شدن نان در قسمت خمیری نان به خاطر از دست دادن رطوبت نیست بلکه به خاطر رو به برگشت و انحطاط گذاردن آمیلوپکتین در نشاسته ژلاتینه شده می باشد که بیشتر حجم نان را می سازد . این امر با مانده شدن نان افزایش می یابد و مولکول های آمیلوپکتین منظم تر چیده می شوند و در نان تازه مولکول های آمیلوپکتین و زنجیره های واحدهای گلوکز که از ان ساخته شده اند به طور درهم کامل گرانول های نیمه ورم کرده نشاسته چیده شده اند .

در نان بیات ، بسیاری از مولکول های آمیلوپکتین به صورت خوشه ای چیده شده و زنجیره های واحدهای گلوکز به موازات یکدیگر چیده می شوند و به نظر می رسد که آنها را شانه زده و در کنار هم جا داده اند . وجود ویا عدم وجود نظم در نان تازه و بیات به ترتیب توسط مطالعات با اشعه تایید گردیده است .

طی عمل بیات شدن نان ، در تغییر از نیمه ژلاتینه شدن نشاسته تا کم و بیش کریستالیزه شدن ، آب آزاد می شود و توسط پوسته جذاب می گردد ، به همین علت نیز تردی خود را از دست می دهد و مانند چرم می گردد . اگر نان را بدون پوشش بگذارند پوسته روی ان دوباره سفت می شود زیرا رطوبت خود را به محیط پس می دهد اما پوسته ای مانند پوسته ی نان تازه نخواهد گردید .

جلوگیری از بیات شدن نان

با خشک کردن نان از بیات شدن نان می توان جلوگیری کرد ، زیرا نانی که کمتر از 16 درصد رطوبت داشته باشد بیات نمی شود . جالب توجه این که نان با رطوبت زیاد نیز بیات نمی شود و تا مدت زیادی تازه می ماند . هیچکدام از این روش های نگهداری در عمل مهم نیستند .

دمای محیط می تواند نقش مهمی داشته و نانی که تحت کنترل دما و رطوبت کنترل شده نگهداری شود در 60 درجه سانتی گراد و بیشتر تازه می ماند و همچنین در 10 درجه سانتی گراد در دماهای بین این دو درجه ذکر شده نان بیات می گردد و بیات شدن در صفر درجه سانتی گراد بیش از هر دمای دیگری است و از این خاصیت برای نگهداری نا ن و کیک های اسفنجی با انجماد نان استفاده می گردد . نان پیچیده در لفافه ها به مدت زیادتری تازه می ماند تا نان نپیچیده ، اما پوسته ی چنین نانی زودتر بیات می گردد و این به خاطر حفظ رطوبت است که در عین حال باعث می گردد خمیر نان به مدت طولانی تری تازه بماند .

بیات شدن نان

سعی کنید در زمینه خرید نان اسراف نکنید. چون نان ها کم کم بیات شده و اصراف می شوند. برخی ها این نان بیات را می خورند ولی برخی انها را دور می اندازند که این اصراف است.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

3 ماه دوم بارداري همسر

وظایف شوهر در دوران بارداری

سلامت چشم

داروهایی پر ضرر برای سلامت چشم

بیماری سرطان چیست؟

بیماری سرطان ؛علائم و راه پیشگیری از آن چیست؟

درمان سوختگی در کودکان

درمان سوختگی در کودکان چگونه است ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code