.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی انواع گل تست روانشناسی تغذیه تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اسهال درمان افسردگی درمان دیابت درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان لاغری لاغری سریع ماسک صورت معرفی گل ویتامین پرورش گل پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مسمومیت ناشی از کلستریدیوم پرفرنژنس

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » مسمومیت ناشی از کلستریدیوم پرفرنژنس

کلستریدیوم پرفرنژنس در زباله ها ، در روده حیوانات و انسان ، فضولات و مرغ و گوشت آلوده وجود دارد . این باکتری به گرما مقاوم است و در اثر جوشیدن و یا کباب کردن فعال باقی می ماند . مسمومیت غذایی ناشی از باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس ممکن است در قطعات بزرگ گوشتی ایجاد شود که مدتی قبل پخته شده است ولی مقداری از آن بدون استفاده باقی مانده ، سرد شده و مجددا برای استفاده گرم شده باشد .

کلستریدیوم پرفرنژنس

باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس که مسمومیت غذایی ایجاد میکند دومین علت شیوع مسمومیت ها در انگلستان است . کلستریدیوم پرفرنژنس در زباله ها ، در روده حیوانات و انسان ، فضولات و مرغ و گوشت آلوده وجود دارد . این باکتری به گرما مقاوم است و در اثر جوشیدن و یا کباب کردن فعال باقی می ماند . باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس در گوشت پخته شده که به تدریج سرد می شود ویا در محل گرم قرار گرفته باشد به راحتی رشد می کند .

اطلاعات علمی درباره باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس

باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس در حرارت 43-47 درجه سانتی گراد در طول هر ده دقیقه تکثیر می شود . تکثیر باکتری ها می تواند تا حرارت بالای 50 درجه سانتی گراد نیز ادامه یابد . چون باکتری غیر هوازی است در مکان های فاقد اکسیژن نیز رشد می کند . دقیقا این حالت در محل مفاصل بزرگ گوشت هایی که به آهستگی سرد می شوند ، وجود دارد . وقتی غذای آلوده خورده شود ، آنتروتکسین در روده آزاد می شود و مسمومیت غذایی اتفاق می افتد .

 به گزارش اسان طب ، مسمومیت غذایی ناشی از باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس ممکن است در قطعات بزرگ گوشتی ایجاد شود که مدتی قبل پخته شده است ولی مقداری از آن بدون استفاده باقی مانده ، سرد شده و مجددا برای استفاده گرم شده باشد . قطعات بزرگ گوشتی که در خواربار فروشی در روی هم به طور محکم بسته بندی شده اند می تواند آلودگی سطوح خارجی را به سمت داخل انتقال دهد و اگر حرارت کافی به قسمت های مرکزی گوشت نرسد باکتری کشته نمی شود .

باکتری کلستریدیوم پرفرنژنس در حرارت کمتر از 10 درجه سانتی گراد رشد نمی کند بنابراین مازاد گوشت پخته شده باید به سرعت سرد شود و در حرارت کمتر از 10 درجه سانتی گراد نگهداری شود . به طور مشابه در مواردی که غذا مجددا استفاده می شود باید گوشت و ظرف آن به اندازه کافی داغ شود و نه فقط گرم . در سال 1970 سازمان تنظیم بهداشت غذایی در انگلستان حداقل رعایت استاندارد بهداشتی را به صورت نگهداری گوشت در حرارت کمتر از 10 درجه سانتی گراد ویا بیشتر از 63 درجه سانتی گراد اعلام نمود .

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

میگرن

خانم های مبتلا به میگرن بخوانند

درد عضلانی

درد عضلانی در تمرین ورزشی

شکستن قولنج

آسیب‌های شکستن قولنج

درمان خانگی یبوست چگونه است ؟

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code