.
شرکت نرم افزار عارف رایانه ویکیوز

دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » دلیل آلودگی کشاورزی و زراعی

آلودگی کشاورزی در اثر مواد شیمیایی امکان پذیر است . مواد شیمیایی زراعی جدید بیشتر از ترکیبات آلی کمپلکس می باشند و روز به روز پیچیدگی شان بیشتر می شود . خیلی از آنها برای انسان و حیوان سمی هستند ولی معمولا قبل از اینکه قسمت های قابل خوردن گیاهان ظاهر شوند به گیاه افزوده می شوند ویا اینکه حداقل یک مدت زمان کافی قبل از برداشت ، تا باران بتواند آنها را از روی گیاه بزداید .

آلودگی کشاورزی

آلودگی کشاورزی ذهن بسیاری از کشاورزان و مزرعه داران را درگیر کرده است . به وسیله حشره کش ها برای جلوگیری از هجوم حشرات ، قارچ کش ها برای جلوگیری از رشد قارچها ، و علف هرز کش ها یا تنظیم کننده های رشد برای از بین بردن انتخابی علف های هرز ، بسیاری محصولات بهبود یافته اند . معالجه ی گیاهان در حال رشد به وسیله ی مواد شیمیایی به هیچ وجه جدید نیست . حشره کش های حاوی سولفور حداقل بیش از صد سال است که استفاده شده است واسپرهای دارای ارسنیک پاریس گرین و بوردوکس میکسچر که حاوی مس می باشد نیز اولین بار بیش از صد سال پیش استفاده شده اند.

اطلاعاتی درباره آلودگی کشاورزی

مواد شیمیایی موجب آلودگی کشاورزی می شود . اما  اگر مواد شیمیایی به وسیله کشاورزان استفاده نمی شد میزان غذای قابل دسترس به طور قابل توجهی افت می کرد و قیمت آن به طور فاجعه آمیزی بالا می رفت . قحطی سیب زمینی ایرلندی قرن نوزدهم که از زنگ گیاه سیب زمینی ناشی شده بود یک مثال محکم از مشکلی است که در اثر بیماری محصول می تواند بروز کند . در حال حاضر زنگ گیاه سیب زمینی ، کاملا به وسیله ی اسپری های قارچ کش تحت کنترل است و سوسک کلرادو که یک تهدید جدید است و می تواند باعث ویرانی محصول سیب زمینی گردد ، به وسیله ی حشره کشها تحت کنترل می باشد .

 به گزارش اسان طب ، سموم دفع آفات و قارچ کش ها ، کمک های باارزشی هستند که نه تنها وقتی محصولات در حال رشد هستند بلکه بعد از درو و هنگامی که انبار می شوند ، باعث تکافی تولید غذا گردیده اند .

اطلاعات دیگر درباره آلودگی کشاورزی و زراعی

 آلودگی کشاورزی در اثر همین مواد شیمیایی امکان پذیر است . مواد شیمیایی زراعی جدید بیشتر از ترکیبات آلی کمپلکس می باشند و روز به روز پیچیدگی شان بیشتر می شود . خیلی از آنها برای انسان و حیوان سمی هستند ولی معمولا قبل از اینکه قسمت های قابل خوردن گیاهان ظاهر شوند به گیاه افزوده می شوند ویا اینکه حداقل یک مدت زمان کافی قبل از برداشت ، تا باران بتواند آنها را از روی گیاه بزداید . مقدار باقیمانده روی غذا به هنگام مصرف آن بسیار کم است . هرگز بیشتر از چند قسمت در میلیون نخواهد بود و معمولا خیلی کمتر از این خواهد بود .

سم شناسان در بحث  آلودگی کشاورزی قادرند که برای مواد شیمیایی زراعی مورد استفاده یک ADI ( دریافت روزانه قابل قبول ) تشخیص دهند . ADI مقداری را که می تواند در دوره ی حیات کامل به طور روزانه و بدون ریسک محسوس دریافت شود ، ارائه می دهد . ADI در تجربه در یک سطح بسیار پایین با یک فاکتور اطمینان حداقل 100 تنظیم می شود یعنی ADI 100 مرتبه پایین تر و یا کمتر از سطح بدون اثر تنظیم می گردد . حتی اگر سطح واقعی مصرف آن چند درصد از ADI مشخص شده است .

ایا از تاثیر آلودگی هوا بر سلامت مو اطلاعی دارید ؟

آلودگی کشاورزی و زراعی

آلودگی کشاورزی و زراعی دلایل مختلفی دارد. سموم و کودهای استفاده شده در زمینه کشاورزی در این امر تاثیر زیادی میگذارد.

برای همین است که سفارش میکنند قبل از خوردن میوه ها و سبزی ها حتما انها را حسابی ضد عفونی کنید.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

شکستگی استخوان

شکستگی استخوان و راههای درمان

عفونت گوش میانی

عفونت گوش میانی درمان و پیشگیری ( اوتیت میانی )

عوارض خودارضایی

آسیب ها و آسیب ها و عوارض خودارضایی

ورزش های اب کردن شکم و پهلو 9

ورزش برای آب کردن شکم و پهلو و عکس

پربازدید های اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت

نظرات شما

*

code


http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com