تبلیغات بنری
درج تبلیغات بنری
.
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با اخبار پزشکی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آسان طب استرس اضطراب افسردگی تست روانشناسی تغذیه سالم جوش صورت داروهای گیاهی درمان استرس درمان اضطراب درمان افسردگی درمان جوش صورت درمان سرطان درمان کم خونی درمان یبوست دندان رژیم غذایی رژیم لاغری زیبایی پوست سرطان قاعدگی لاغری لاغری سریع ماسک صورت مو ویتامین پوست پوکی استخوان کاهش وزن گیاهان دارویی

مصرف آنتی بیوتیک ها برای حیوانات

مجله پزشکی آسان طب » اخبار پزشکی » مصرف آنتی بیوتیک ها برای حیوانات

با استفاده از آنتی بیوتیک ها حیوانات در برابر امراض به خوبی محافظت می شوند و یا می توانند بهتر آنها را تحمل کنند و مرغ ها سریع تر رشد می کنند و یا زرده ی تخم مرغ بیشتری می دهند و آنتی بیوتیک ها همچنین برای فعال ساختن رشد مورد استفاده قرار می گیرند .

آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها برای حیوانات مصارف زیادی دارد . همان گونه که محصولات و خاک زراعی با مواد شیمیایی بهبود می یابند کشاورزان ، حیوانات را با مواد شیمیایی ولی تحت شکل آنتی بیوتیکها معالجه می کنند . آنتی بیوتیک ها جهت معالجه امراض حیوانی مانند ورم پستان گاو ، زخم های عفونی و عفونت پای حیوان استفاده می شوند . در گذشته یکی از منابع بزرگ ایجاد مشکل برای کشاورزان بود ، امروزه با استفاده از آنتی بیوتیک ها به سادگی قابل کنترل است . همچنین کشاورزان هنگامی که به وضوح هیچ اشکالی از آنتی بیوتیک ندیده اند به معالجه ی خوک ها و پرندگان اهلی مانند مرغ و خروس با آنتی بیوتیک متقاعد گشته اند .

آنتی بیوتیک ها برای حیوانات

با استفاده از آنتی بیوتیک ها حیوانات در برابر امراض به خوبی محافظت می شوند و یا می توانند بهتر آنها را تحمل کنند و مرغ ها سریع تر رشد می کنند و یا زرده ی تخم مرغ بیشتری می دهند و آنتی بیوتیک ها همچنین برای فعال ساختن رشد مورد استفاده قرار می گیرند . فقط از 3 آنتی بیوتیک ممکن است در این مورد استفاده کرد و هیچ یک از آنها برای معالجه ی انسان مصرف نمی شوند .

 به گزارش اسان طب ، مصرف آنتی بیوتیک ها برای بهبود حیوانات دارای عفونت ، به طور عام ثابت شده است . به راستی استفاده ی آنتی بیوتیک ها در تجربه و حرفه ی دامپزشکی ، برای کشاورزان سود و منفعت بزرگی است و حتی بیشتر از آنها برای خود حیوانات . استفاده آنتی بیوتیک به عنوان مکمل غذایی یک موضوع جداگانه است . به هر حال این تجربه به طور گسترده ای مورد مخالفت قرار گرفته است .

استفاده ناآگاهانه آنتی بیوتیک ها به وسیله کشاورزان و دامداران توسط بسیاری از دامپزشکان رد شده است و معمولا باید پذیرفت که آنتی بیوتیک ها فقط برای درمان عفونت های خاص مورد مصرف قرار گیرند . و علت آن  این است که میکروارگانیسم هایی که دائما در برابر غلظت های پایین یک آنتی بیوتیک قرار بگیرند ممکن است در برابر آنتی بیوتیک مقاوم شوند که در اصطلاح به آنها antibiotic-resistant می گویند و وقتی که این پدیده رخ دهد ، هنگامی که برای درمان یک بیماری ناشی از میکروارگانیسم مربوطه اش به آنتی بیوتیک احتیاج باشد آنتی بیوتیک بی اثر خواهد بود و ارزش نخواهد داشت .

آنتی بیوتیک ها

میکروارگانیسمی که مقاومت در برابر یک آنتی بیوتیک را به دست آورده است می تواند این مقاومت را تحت شرایطی ، اکثرا توسط اتصال به یک میکروارگانیسم حساس به آنتی بیوتیک منتقل نماید . این موضوع مقاومت کلا به مقاومت داروهای عفونی معروف است .

آنتی بیوتیک ها همین طور که از بدن انسان در برابر بیماری محافظت کرده و انها را درمان می کنند ، برای حیوان ها هم وظیفه درمان بیماری و حفاظت از امراض مختلف را دارند.

البته این انتی بیوتیک ها مثل انسان برای حیوانات هم باید تحت نظر پزشک مصرف شود.

منبع :

asanteb.com


# # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

فواید فلفل قرمز

طعم تند فلفل قرمز و فواید فلفل قرمز

مضرات سوسیس و کالباس

فواید و مضرات سوسیس و کالباس

دارو های چاق کننده

معرفی دارو های چاق کننده

خواص هندوانه و فواید هندوانه

هندوانه، خواص و فواید هندوانه

پربازدید های اخبار پزشکی , سلامت

نظرات شما

*

code