آگهی بنری
درج تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

چند ویژگی سیب زمینی را بشناس

25553 07 بهمن 1394 اخبار پزشکی , تغذیه , سلامت آسان طب » اخبار پزشکی » چند ویژگی سیب زمینی را بشناس همیار آسان طب

سیب زمینی های چیپس و یا کریپس از لحاظ ویتامین "ث" غنی تر از سیب زمینی های آب پز بوده و مقدار رطوبت آن کمتر می باشد . مقدار آهن سیب زمینی زیاد نیست ولی یک کیلوگرم آن نیمی از آهن مورد نیاز انسان را تامین می کند و به طور کلی سیب زمینی حدود 5 درصد آهن را در رژیم غذایی متوسط مردم انگلیس تامین می نماید و سومین منبع مهم تامین آهن است .

ویژگی سیب زمینی

ویژگی سیب زمینی بی نظیر است و برای بدن فواید زیادی دارد .سیب زمینی غده هایی زیرزمینی هستند که در حقیقت قسمت ورم کرده ته شاخه های زیرزمینی بوده و انرژی را به صورت نشاسته در خود ذخیره می نمایند تا از شاخه های زیرزمینی بوده و انرژی را به صورت نشاسته در خود ذخیره می نمایند تا از شاخه هایی که ریو سیب زمینی می رویند تغذیه نمایند . سیب زمینی آسان کشت می شود و محصول خوبی می دهد . سیب زمینی بیش از 200 سال است که در رژیم غذایی اروپایی ها به کار می رود . به غیر از ارزانی وآسانی کشت و تنوع در پخت یکی از امتیازات اصلی سیب زمینی این است که پس از برداشت محصول دوره ای راکد دارد و بنابراین می توان آنها را ذخیره سازی کرد و در طی زمستان که دیگر سبزی در دسترس نیست به کار برد .

ویژگی سیب زمینی چیست ؟

از ویژگی سیب زمینی  اینست که سیب زمینی را می توان به صورت آرد در غذاهای پخته استفاده کرد و یا خشک و ذخیره کرد و به اسانی به آن آب داغ افزود و پوره سیب زمینی فوری درست نمود . به بیشتر سیب زمینی های آب گرفته و خشک شده ویتامین “ث” و تیامین اضافه نمود تا ویتامین “ث” ویتامین از دست رفته در حین خشک کردن را جبران نمایند .

 به گزارش اسان طب ، سیب زمینی به هیچ وجه دارای ویتامین C زیادی نیست و نیمی از آنچه که دارد در پخت از بین می رود اما به هر حال منبعی مهم از ویتامین c هستند زیرا ما سیب زمینی زیادی را به مصرف می رسانیم .

دیگر ویژگی سیب زمینی  این است که سیب زمینی های چیپس و یا کریپس از لحاظ ویتامین “ث” غنی تر از سیب زمینی های آب پز بوده و مقدار رطوبت آن کمتر می باشد .  اما باید در نظر گرفت که مقدار ویتامین ث در ماده خشک انواع ذکر شده از نوع آب پز کمتر است . مقدار ویتامین ث سیب زمینی تازه برداشت شده می تواند 20 میلی گرم در یکصد گرم باشد ولی در عرض سه ماه ذخیره سازی به سرعت کم می شود و به نصف مقدار ذکر شده خواهد رسید . از دست رفتن ویتامین ث ادامه می یابد اما پس از سه ماه ذخیره سازی بسیار کمتر خواهد شد .

مقدار ی از ویتامین ث در پخت از بین می رود از دست رفتن ویتامین ث سیب زمینی در پخت به سبب حل شدن آن در آب و اکسیداسیون آن است .

در بخش ویژگی سیب زمینی آمده است که مقدار آهن سیب زمینی زیاد نیست ولی یک کیلوگرم آن نیمی از آهن مورد نیاز انسان را تامین می کند و به طور کلی سیب زمینی حدود 5 درصد آهن را در رژیم غذایی متوسط مردم انگلیس تامین می نماید و سومین منبع مهم تامین آهن است . آهن موجود در سیب زمینی آسان جذب می گردد و احتمالا به خاطر ویتامین ث ان است که جذب آهن از مواد دیگر غذایی را که همراه با سیب زمینی خورده می شود نیز تسهیل می نماید .

منبع :

asanteb.com


# # # # # #

نظرات

*

code