آگهی بنری
تبلیغات بنری
.
خرید بک لینک ویکیوز شرکت نرم افزار عارف رایانه

Loading...

نحوه تهیه ی کوکو سبزی خوشمزه

25602 08 بهمن 1394 تغذیه , متفرقه , مطالب ویژه آسان طب » تغذیه » نحوه تهیه ی کوکو سبزی خوشمزه همیار آسان طب

کوکو سبزی یکی از انواع کوکوهای خوشمزه است که شامل سبزیجات مختلف و دلخواهی می تواند باشد .برای تهیه کوکو سبزی در اولین مرحله سبزي را بعد از شستن كنار بگذاريد تا كاملا خشك شود و بعد ريز و يكدست خرد كنيد . بعد در يك – دو قاشق روغن خوب سرخ كنيد .

کوکو سبزی

کوکو سبزی یکی از انواع کوکوهای خوشمزه است که شامل سبزیجات مختلف و دلخواهی می تواند باشد . همچنین زمان کمی برای طبخ آن لازم است . در زیر به مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی و طرز تهیه کوکو سبزی اشاره می کنیم :

مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی  ( 4 نفر )

سبزي كوكو ( تره ، جعفري ، شويد ، گشنيز ) ——— 400 گرم

تخم مرغ ( سفيده و زرده با هم ) ———————- 2 عدد

نمك و فلفل ——————————————— به مقدار لازم

بيكينگ پودر ——————————————— نصف قاشق چايخوري

شير —————————————————– يك قاشق غذا خوري

زرشك و مغز گردو ( به دلخواه ) ————————– روي هم نصف استكان

طرز تهیه کوکو سبزی

به گزارش بخش تغذیه سایت اسان طب ، برای تهیه کوکو سبزی در اولین مرحله سبزي را بعد از شستن  كنار بگذاريد تا كاملا خشك شود و بعد ريز و يكدست خرد كنيد ( با دست يا با استفاده از سبزي خرد كن )  بعد در يك – دو قاشق روغن خوب سرخ كنيد . (نکته : سرخ كردن سبزي اين كوكو بسيار مهم است . چون قرار نيست كوكوي شما پخته شود . در نتيجه اگر سبزي را خوب سرخ نكرده باشيد دو روي كوكو سرخ ميشود ولي داخل مواد خام ميماند .) . در تهیه کوکو سبزی بعد از اينكه كاملا سبزي سرخ شد بگذاريد تا كاملا سرد شود .وقتي سبزي كاملا سرد شد داخل يك كاسه مناسب تخم مرغ ها را در آن بشكنيد و خوب مخلوط كنيد . بعد نمك و فلفل و بيكينگ پودر را به مواد اضافه كنيد . در صورت تمايل از نصف استكان مخلوط زرشک و مغز گردو هم داخل مواد استفاده كنيد . و در آخر يك قاشق غذا خوري شير را به مواد اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا مواد يك دست شوند .

در این مرحله از مراحل تهیه کوکو سبزی در تابه اي مناسب با حجم مواد مقداري روغن بريزيد تا كاملا داغ شود . بعد مواد را آهسته داخل تابه بريزيد و كف تابه پخش كنيد . درب تابه را بگذاريد . حرارت را ابتدا كمي زياد كنيد تا مواد خودشان را بگيرند و بعد زير تابه را كم كنيد تا يك روي مواد كاملا برشته شود ( حدود 15 دقيقه ) وقتي يك روي مواد كاملا برشته شد ( وقتي معلوم است كاملا برشته شده است كه با تكان دادن تابه كوكوي داخل تابه به راحتي جابه جا شود ) کوکو سبزی را برگردانيد طوري كه خرد نشود . و دوباره حرارت را كمي زياد كنيد تا مواد خودشان را بگيرند و بعد اجازه دهيد تا با حرارت ملايم آن روي ديگر كوكو هم برشته شود .استفاده از بيكينگ پودر باعث ميشود مواد کوکو سبزی هنگام سرخ شدن نه بهم بچسبند و نه شل شوند . و كمي هم به يكدست در آمدن حجم كوكو كمك ميكند . ( خاصيت اصلي بيكينگ پودر در انواع كيك كمك به پف كردن كيك است ! ‌)

برای تهیه کوکو سبزی می توانید از فر یا توستر یا .. استفاده کنید . در اين صورت فر را از قبل با 350 درجه فارنهايت گرم كنيد و كوكو را به مدت 40 دقيقه داخل آن قرار دهيد تا كاملا برشته شود . اين روش نسبت به روش سرخ كردن در روغن از سلامت بيشتري برخوردار است و همچنين ظاهر كوكو نيز يكدست ميشود .


# # # # # # # #

نظرات

*

code